DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

Satelitní operátoři představili připomínky k přechodu na DVB-T2 [aktualita]

Nedávno založená asociace satelitních operátorů, kterou tvoří provozovatelé platforem Digi a Skylink, označuje přechod na DVB-T2 za odporující evropské legislativě. Podle vyjádření jednatele České asociace satelitních operátorů Patrika Broma je …

Německé diváky potěší v pozemním vysílání DVB-T2 prostorový zvuk Dolby Audio

Diváci se mohou těšit se zvukem Dolby Audio těšit například na fotbalovou UEFA Champions League na ZDF nebo hollywoodské filmy na ProSiebenSat.1 a RTL.

V Nemecku spustili DVB-T2, v ponuke je 40 kanálov v HD kvalite

V noci z 28. na 29. marca 2017 odštartovalo v Nemecku vysielanie druhej generácie DVB-T2 pod názvom freenet TV. Zo starého štandardu DVB-T na DVB-T2 prešlo viac ako 300 terestriálnych vysielačov po celej krajine. Diváci, ktorí tak budú chcieť prijímať …

Podívejte se, jak v Praze hrál regionální DVB-T multiplex z německého Görlitzu

Digitální síť obsahuje pouze jediný program, a to místní stanici eRtv. Výkon vysílače je v řádu kilowattů.

Německo přechází na DVB-T2, zájemci u nás mají ve fokusu prozatím Bavorsko

Příjem německých multiplexů je v tuto chvíli na našem území problematický, a to vzhledem k použitým kanálům, které jsou v provozu i na území Čech.

Německo ve středu přechází na DVB-T2

Německo se chystá na zásadní změny v distribuci programů na klasickou pozemní anténu. O půlnoci na 29.3.2017 skončí první generace digitálního pozemního vysílání a po několika hodinách odstartují multiplexy v DVB-T2 s HD programy.

DVB-T2 z německé Löbau u českých hranic? Známy jsou první detaily

Diváci budou mít k dispozici řadu služeb jako programový průvodce EPG, hybridní vysílání HbbTV, teletext, audiopopis pro nevidomé a novinkou bude prostorový zvuk 5.1.

Německý veřejnoprávní rozhlas říká ano pro DAB+, ne pro DVB-T2

Veřejnoprávní rádia ARD chtějí v DVB-T2 nabídnout díky tomuto rozhodnutí doplňkové služby, jako je například prostorový zvuk Dolby Digital 5.1.

TVCON v rytmu HbbTV, DVB-T2 v Ostravě v dubnu a nejtenčí televizor na světě k objednání

TÝDENNÍ REVIZE – Na tradiční akci TVCON 2017 se HbbTV skloňovalo v mnoha pádech. K vidění bylo i speciální české testovací zařízení pro aplikace. Jednou z nejčastěji skloňovaných zkratek letošního TVCONu bylo HbbTV. Své zkušenosti s červeným tlačítkem …

HbbTV aplikaci Počasí chce i Česká televize, lídrem technologie je DVB-T

V 81 % případů využívají hybridní vysílání České televize muži. Nejvíce je technologie populární mezi věkovou skupinou mezi 35 až 44 lety.

DVB-T2 v Brně a v Ostravě spustí České Radiokomunikace 20. dubna, zároveň ohlásí i plány pro další lokality [aktualita]

Další rozvoj přechodové DVB-T2 sítě 12, kterou provozují České Radiokomunikace, získává přesnější kontury. Koncem dubna se dočkají diváci v Brně a v Ostravě, zároveň operátor upřesní další postup výstavby sítě. K anoncovanému spuštění vysílání …

České Radiokomunikace spustí přechodovou DVB-T2 síť v Brně a Ostravě

Přechodový multiplex obsahuje programy z DVB-T sítí 2 a 3, druhá zmiňovaná má přitom pokrytí „pouze“ 95.7 % populace. Přechodový multiplex DVB-T2 by se měl blížit téměř ke 100 %.

ČT spustí HD programy v DVB-T2 až po schválení legislativy

Česká televize začne budovat svůj přechodový DVB-T2 multiplex až po schválení potřebné legislativy. Diváci se dočkají všech programů veřejnoprávního vysílatele na klasickou pozemní anténu.

freenet TV USB TV-Stick: Oficiální klíčenka pro příjem placeného DVB-T2 z Německa

Zařízení nevyžaduje připojení k internetu, a tudíž nejsou účtovány žádné poplatky za přenesená data.

Vstup do DVB-T2 v Německu potvrdily další dvě televize ve vysokém rozlišení

Volně budou v německé pozemní televizi druhé generace vysílat veřejnoprávní kanály ARD a ZDF i náboženské stanice Bibel TV. Všechny programy budou k dispozici v HD.

Filmový a seriálový kanál eoTV se chystá na satelit a do DVB-T2 v HD rozlišení

eoTV je aktuálně z družice k dispozici ve standardním rozlišení a pouze v čase od 20.00 do 01.00. Programové schéma stanice je k dispozici na jejím webu.

Stanice O2TV Free spouští placenou aplikaci, atraktivní přenosy v DVB-T končí

Část stanice šířená klasicky, tedy prostřednictvím televizního signálu, nabídne od dnešního dne pouze záznamy zápasů a vybrané pořady O2TV Sport.

Set-top box Strong SRT 2221 nabídne připojení k internetu i DVB-T2/HEVC [aktualita]

Novinka je určena pro příjem i nahrávání současného digitálního pozemního vysílání v DVB-T a také nově nastupujícího standardu. SRT 2221 je postaven na procesoru Cortex A5, 1,5 GHz a operačním systému Android 4.4. Připojení k internetu obstarává buď …

Jarní přehled set-top boxů pro příjem DVB-T2/HEVC do pěti tisíc korun

AKTUALIZOVÁNO – UVNITŘ TABULKA A GALERIE – Máme pro vás další vydání našeho pravidelného přehledu. Do tabulky jsou doplněny mj. výrobky TeleSystem. AKTUALIZOVÁNO, 17:30: přidán Octagon SF138 HD (3.850 Kč) s podporou HbbTV.

Informovanost Němců před přechodem na DVB-T2 je dobrá

Od 29. března budou mít zájemci k dispozici přibližně čtyři desítky programů ve standardu H.265/HEVC. Zatímco veřejnoprávní kanály budou vysílat volně, privátní stanice budou kódované.

Štartuje nová regionálna TV Raj, dostupná bude cez DVB-T

Už čoskoro odštartuje na Slovensku nová regionálna televízia pod názvom TV Raj. Šírená bude cez vybrané miestne DVB-T vysielače telekomunikačného operátora AVIS. Podľa našich informácií môžu testovacie vysielanie od dnešného dňa naladiť diváci z …

Pražský Žižkov se na několik hodin odmlčí, nepůjde DAB+ rádio ani DVB-T2

Výluku bude mít i VKV vysílání. Jde tedy o mimořádnou příležitost, jak si lovci vzdálených signálu mohou proladit jinak obsazené kmitočty.

V německém DVB-T2 se objeví bezplatně minimálně dva privátní vysílatelé

Naši západní sousedé používají pro digitální pozemní televizi druhé generace stejné kódování jako Česká republika.

Řádné DVB-T2 je stále bez TV Nova. Dočkají se diváci?

Přesně před týdnem - ve středu 1.března 2017 - bylo na území České republiky spuštěno pravidelné vysílání ve druhé generaci pozemní televize - ve standardu DVB-T2 a efektivnějším kodeku HEVC.

Expanze DVB-T2 do dalších regionů o kus blíže realitě, vláda dala zelenou

Dokument na vládu předložil přímo předseda vlády. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), pod jehož gesci rozhlasová digitalizace spadá, je nyní bez svého šéfa.

Němci ukazují díky freenet TV connect možnou cestu pro DVB-T2 v Česku

Němci mohou tento krok udělat díky tomu, že služba freenet TV má některé certifikované přijímače, které jsou určené výhradně pro tuto službu.

Óčko ve vysokém rozlišení? Jedno z možných lákadel pro přechodovou síť DVB-T2

„Mohla by to být určitá motivace pro diváky, aby si tuto přechodovou síť naladili,“ uvedl pro web Digitální rádio Štěpán Wolde, generální ředitel televize Óčko.

Spuštěno vysílání v první části přechodové sítě DVB-T2

Velký krok pro televizní vysílání v Česku se odehrál dnes dopoledne. Generální ředitel Českých Radiokomunikací (CRA) Martin Gebauer zmáčkl spolu s Luďkem Schneiderem z Ministerstva průmyslu a obchodu symbolické tlačítko a zahájili tak vysílání druhé …

TV Prima v DVB-T2 placená? Rozhodne se do dvou let

Příjem televizních programů na klasickou pozemní anténu je v Česku poměrně oblíbený. Hlavním důvodem je hlavně cena - programy v DVB-T jsou poskytovány zcela zdarma (bez měsíčních poplatků).

Vznikla Asociace komerčních televizí, věnovat se bude i přechodu na DVB-T2

„Byli bychom rádi, aby celý proces přechodu na DVB-T2 proběhl bezbolestně a byly otevřeny různé obchodní modely,“ uvedl Štěpán Peichl, ředitel právní sekce CET 21.

Prezentace Českých Radiokomunikací ke včerejšímu spuštění přechodové DVB-T2 sítě [aktualita]

UVNITŘ PREZENTACE – Formou galerie nabízíme čtenářům včerejší prezentace zástupců Českých Radiokomunikací týkající se spuštění přechodové sítě ve standardu DVB-T2. Na včerejší tiskové konferenci ke spuštění první částí přechodové DVB-T2 sítě promítli …

V ČR dnes spustili prvé dva vysielače prechodovej siete DVB-T2

V susednej Českej republike dnes spustili prvé dva vysielače prechodovej siete DVB-T2. Signál v novom štandarde môže prijímať aktuálne približne 26% obyvateľov krajiny z vysielačov Praha Žižkov a Cukrák na 31. kanáli. V novom multiplexe je voľne …

Agentura Taktiq spouští Televizníweb.cz, nabídne agregát zpráv o DVB-T2 [aktualita]

UVNITŘ ODKAZ – Někdejší šéfredaktor serveru DigiZone Jan Potůček představil nový projekt nazvaný Televizníweb.cz, spolupracovat na něm bude s Českými Radiokomunikacemi. V souvislosti se včerejším spuštěním první části přechodové DVB-T2 sítě Českých …

V Německu se začaly prodávat předplacené karty pro příjem DVB-T2

V současné době je možné kartu na roční předplatné sehnat v Německu ve více než třech a půl tisíci obchodech s elektronikou, případně specializovaných prodejnách.

V ČR dnes spustili prvé dva vysielače prechodnej siete DVB-T2

V susednej Českej republike dnes spustili prvé dva vysielače prechodnej siete DVB-T2. Signál v novom štandarde môže prijímať aktuálne približne 26% obyvateľov krajiny z vysielačov Praha Žižkov a Cukrák na 31. kanáli. V novom multiplexe je voľne …

Netradiční rozlišení programů v DVB-T2

Od dnešního dopoledne mohou obyvatelé Prahy a středních Čech přijímat televizní vysílání na klasickou pozemní anténu v nové generaci digitálního vysílání - v DVB-T2. První přechodový multiplex obsahuje celkem 11 komerčních televizních programů.

České Radiokomunikace ukončily experimentální vysílání DVB-T2 ze Žižkova

V této digitální síti se v minulosti objevily například placené kanály FunBox 4K nebo Film Europe. Kmitočtový příděl byl již vymazán také z databáze na webu telekomunikačního úřadu ČTÚ.

V Praze a středních Čechách odstartovalo DVB-T2

Společnost České Radiokomunikace spustila první vysílače druhé generace pozemního televizního vysílání z lokalit Praha - Žižkov a Praha - Cukrák.

PREZENTACE: Vysílání DVB-T2 v České republice začíná bez televize Nova

„Nova dostala stejnou nabídku jako naši klienti a nemáme od nich v tuto chvíli žádnou odpověď. Více bych to nechtěl komentovat,“ uvedl generální ředitel Radiokomunikací Martin Gebauer.

České Radiokomunikace spouští DVB-T2 přechodovou síť ze Žižkova a Cukráku [aktualita]

UVNITŘ SEZNAM KANÁLŮ – Čtvrtina obyvatel České republiky může od dnešního dne sledovat jedenáct televizních programů ve standardu DVB-T2/HEVC. Dnešním dnem spustily České Radiokomunikace první část své DVB-T2 přechodové sítě z pražského Žižkova a …

Mňau TV od zítřka na satelitu Astra, v DVB-T stanice o půlnoci skončí

Hlavní náplní televizní stanice jsou především zábavná videa zachycující domácí mazlíčky v nejrůznějších situacích.

Mňau TV vstupuje do Skylinku a odchází z DVB-T

Další program opouští digitální pozemní platformu (DVB-T). Provozovatel stanice Mňau TV se rozhodl k dnešnímu dni ukončit distribuci v multiplexu 4 a přesunout svůj kanál na satelit Astra 3B do nabídky česko-slovenské sítě Skylink.

DVB-T versus LTE, aneb jak to vypadalo s rušením pozemního TV signálu v roce 2016 [aktualita]

UVNITŘ GRAFY – Informace na toto téma vám z pravidelných monitorovacích zpráv ČTÚ přinášíme každý měsíc. Tady je shrnutí za minulý rok. Poslední zpráva Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) z tohoto měsíce mimo jiné říká, že k 31. lednu 2017 bylo ve …

Přechodová síť pro DVB-T2 už příští týden, první OLED pod 100 tisíc je v prodeji

TÝDENNÍ REVIZE – Dvě události, dvě zásadní změny. Záhy odstartuje vysílání v DVB-T2/HEVC a v Česku je v prodeji první OLED TV s oficiální úvodní cenou nižší než 100 000 Kč. Už na začátku letošního roku anoncovaly České Radiokomunikace spuštění …

Ministerstvo průmyslu a obchodu varuje před zpožděním, které ohrožuje tříletý souběh DVB-T a T2 [aktualita]

UVNITŘ TEXT – Minulý týden se vláda na svém pravidelném zasedání seznámila se zprávou MPO, která mimo jiné shrnuje stav koordinace kmitočtů pro přechodové sítě. Vláda vzala minulý týden na vědomí zprávu o stavu realizace Strategie rozvoje zemského …

Provozovatel Mňau TV odhalí plány s dalšími kanály, odejde z DVB-T a zamíří na satelit

UVNITŘ PARAMETRY - Po programové změně v multiplexu 4 lze očekávat, že nová neplacená televize O2TV Free odstartuje právě v této digitální síti.

Humor+ mesiac voľne v maďarskom DVB-T

Prevádzkovateľ maďarskej terestriálnej platformy MinDig TV Extra, spoločnosť Antenna Hungária, sa dohodol s ďalším tamojším vysielateľom na dočasnom voľnom šírení vybraného programu v DVB-T. Diváci tak môžu sledovať po dobu jedného mesiaca zadarmo …

Déčko začalo vysílat pořady s originálním zvukem, s nasazením počítá i v DVB-T2

Originální zvuk je dostupný i na ostatních kanálech České televize. Meziročně roste jejich počet zhruba o 300 hodin a loni tak bylo 2.400 hodin zahraničních pořadů.

Digitální kvalita: Letitý nesmysl, který se používal již při zavádění DVB-T

Divák nebo posluchač má doma digitální kvalitu obrazu i zvuku a žije v domnění, že v éře digitálního vysílání je vše tak nějak lepší.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zrekapitulovalo stav přechodu na DVB-T2 [aktualita]

UVNITŘ TEXT – Minulý týden se vláda na svém pravidelném zasedání seznámila se zprávou MPO, která mimo jiné shrnuje stav koordinace kmitočtů pro přechodové sítě. Vláda vzala minulý týden na vědomí zprávu o stavu realizace Strategie rozvoje zemského …

Ostré vysílání DVB-T2 v Česku začne 1. března, jako první se dočká Praha

Přechodová síť má kombinovat programovou nabídku DVB-T multiplexů 2 a 3, doplněna by mohla být i o stanice z Regionální sítě 8.

První přechodový DVB-T2 multiplex ze Žižkova odstartuje 1.3.2017

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) spustí první vysílač přechodového DVB-T2 multiplexu. Od 1.3.2017 naladí první televizní programy ve druhé generaci domácnosti, které přijímají programy z vysílače Praha - Žižkov.

Ve středu 1. března oznámí České Radiokomunikace spuštění přechodové sítě pro nový standard DVB-T2 [aktualita]

Už na začátku letošního roku anoncovaly České Radiokomunikace spuštění přechodové DVB-T2 sítě na přelomu února a března. Konečné datum zní 1. března. Slavnostní spuštění prvních částí přechodové sítě pro budoucí vysílací standard zemské televize …

Viasat6 dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T

Diváci v Maďarsku, ako aj na Slovensku, ktorí majú možnosť prijímať digitálne pozemné vysielanie (DVB-T) z Maďarska, môžu teraz sledovať dočasne nekódovane program Viasat6. Kanál je šírený u našich južných susedov v celoplošnom multiplexe D. Vysiela v …

Zmeny vo vysielaní maďarskej C8, aktuálne šíri Sport2 aj v DVB-T

Príjem signálu z maďarského terestriálneho vysielania je opäť o niečo atraktívnejší a to nielen pre domácich Maďarov, ale aj Slovákov. Kanál C8 upravil svoje vysielanie a aktuálne šíri na svojej pozícii športový program Sport2 nekódovane (FTA). …

44 procent Němců s DVB-T chce přejít na DVB-T2

44,1 procent německých domácností s DVB-T chce přejít na druhou generaci pozemního vysílání (DVB-T2), která bude v zemi oficiálně dostupná od 29. března 2017. Některé domácnosti chtějí přejít na alternativní způsoby příjmu televizních programů.

Operátor Towercom se snaží zvednout zájem o placenou DVB-T2 televizi Plustelka

„V žádném případě to není projekt za účelem nějakého ekonomického zisku,“ přiznal loni v rozhovoru pro web Digitální rádio technický ředitel firmy Zsolt Nagy.

Ministr Mládek učinil další krok k realizaci přechodu na DVB-T2 v Česku

Před samotným projednáváním vládou bude návrh novely posouzen odbornými komisemi Legislativní rady vlády.

Budoucnost je DAB+ a DVB-T2. Operátor Media Broadcast prodá síť VKV vysílačů

„V budoucnu budeme spolupracovat s naším majitelem Freenet Group a pokračujeme v jasné digitální strategii,“ uvedla telekomunikační firma.

Paramount Channel vysiela dočasne voľne v maďarskom DVB-T

Prevádzkovateľ maďarskej terestriálnej platformy MinDig TV Extra, spoločnosť Antenna Hungária, pripravil pre divákov ďalšie voľné vysielanie. Od 12. do 26. februára 2017 bude tentokrát vysielať nekódovane (FTA) filmový kanál Paramount Channel. Ten je …

České Rádio ZET v DVB-S2 multiplexu Towercomu

Společnost Towercom zahájila distribuci české privátní rozhlasové stanice Rádio ZET. Stanice se objevila v DVB-S2 multiplexu provozovatele na satelitu Astra 3B na pozici 23,5°E.

Z technické novely zákona o elektronických komunikacích k DVB-T2 se stává politikum

[Prémiový obsah] Blížící se parlamentní volby poznamenaly přípravu legislativy potřebné ke spuštění přechodových sítí DVB-T2. Příčinou však není televizní vysílání. Do středy 15. února má ministerstvo průmyslu a obchodu předložit vládě technickou …

Placené služby v Německu chtějí s příchodem DVB-T2 oslabit terestrickou platformu

„HD+ je jedním z průkopníků v oblasti HDTV a těží z tohoto trendu. Dalším pilířem, o který se bude nyní platforma opírat, je rostoucí zájem o Ultra HD,“ uvedli zástupci placené služby.

Senzi vysiela v DVB-T aj nekódovane, z jedného miestneho multiplexu

Slovenská hudobná televízia Senzi vysiela už niekoľko dní cez jeden miestny DVB-T multiplex vo východoslovenskej metropole, ktorý podľa platného povolenia prevádzkuje spoločnosť I STUDIO media. Televíziu si ju tak môžu naladiť obyvatelia Košíc nielen …

Na DVB-T2 přešlo v Německu zatím minimum dotčených domácností

Zástupci prodejců předpokládají, že v Německu se do konce ledna letošního roku podařilo prodat okolo čtyř set tisíc televizorů, respektive přijímačů schopných zpracovat DVB-T2 signál.

Televízia 213 neplánuje ďalej vysielať v DVB-T, bolo by to finančne náročné

Z ôsmych miestnych DVB-T vysielačov operátora AVIS bolo dnes ukončené šírenie slovenského športového kanálu 213 v HD kvalite. K odpojeniu došlo po skončení trojmesačnej testovacej prevádzke. „S AVISom sme mali dohodnuté skúšobné 3 mesiace. Ponúkli nám …

AVIS ukončil šírenie športového kanálu 213 v DVB-T

Z ponuky vybraných ôsmych lokálnych DVB-T multiplexov slovenského operátora AVIS vypadla športová stanica 213 vo vysokom rozlíšení. K odpojeniu došlo po ukončení trojmesačného testovacieho vysielania na ktorom sa dohodol operátor s prevádzkovateľom …

O2 TV může spustit O2 TV FREE v DVB-T

Provozovatel internetové televize O2 TV může proniknout se svým obsahem do další distribuční platformy. Společnost O2 TV získala licenci k provozování celoplošného pozemního digitálního televizního vysílání na program O2 TV FREE.

Sencor uvedl dva televizory kompatibilní s budoucím zemským DVB-T2 [aktualita]

Pro rok 2017 přichází tento výrobce s novými TV řady F58TCS s certifikací zaručující kompatibilitu s blížícím se digitálním pozemním vysíláním v DVB-T2/HEVC. Oba už prodávané modely Sencor SLE 40F58TCS (102 cm, 8999 Kč) a Sencor SLE 43F58TCS (109 cm, …

DIGI TV zvyšuje kvalitu vysílání, přechází u 12 kanálů z DVB-S na DVB-S2

Společnost DIGI CZ, která je provozovatelem satelitní Nové DIGI TV a internetové televize DIGI2GO, přechází od 1. února 2017 v satelitním vysílání u 12 oblíbených kanálů s filmovým, dětským i sportovním obsahem ze standardu DVB‑S na DVB-S2.       Po …

VIDEO: V Německu začala další fáze kampaně k přechodu na technologii DVB-T2

Vypínání původní DVB-T distribuce a její nahrazení technologií DVB-T2 nastane v prvních německých oblastech již 29. března letošního roku.

Start DVB-T2 opět o něco blíž, Nova uvedla jarní programové schéma

TÝDENNÍ REVIZE – Programové novinky ale na tiskové konferenci zastínilo přejmenování tří stanic. Největších změn se dočká Smíchov, tedy nově Nova 2. Vláda schválila dvojici nařízení, jedno týkající se poplatků za využívání rádiových kmitočtů a druhé …

Vláda plní plán legislativních změn ve prospěch přechodu na DVB-T2

Vláda na  svém pondělním zasedání hladce schválila změnu podzákonného vládního nařízení o stanovení výše a způsobu výpočtů poplatků za využívání rádiových kmitočtů čísel a nařízení o stanovení způsobu a výše tvorby prostředků radiokomunikačního účtu a …

Start DVB-T2 opět o něco blíž, Nova uvedla jarní programové schéma

TÝDENNÍ REVIZE – Programové novinky ale na tiskové konferenci zastínilo přejmenování tří stanic. Největších změn se dočká Smíchov, tedy nově Nova 2. Vláda schválila dvojici nařízení, jedno týkající se poplatků za využívání rádiových kmitočtů a druhé …

FreeSat převedl na DVB-S2 další kanály [aktualita]

UVNITŘ PARAMETRY – Změna vysílacích parametrů se dotkne jak českých, tak slovenských zákazníků tohoto satelitního operátora. Slovenských se týká Sport 1 HD, čeští zákazníci budou možná muset přeladit kanály Sport 1 HD, Joj Family a ČT :D. Doposud byly …

13E: Polský rozhlas přechází do DVB-S2

Operátor polské platformy nc+ přesouvá programy a služby z transpondérů v DVB-S do multiplexů v DVB-S2. Dne 31. ledna se objevilo vysílání hlavních polských rozhlasových stanic veřejnoprávního vysílatele PR na nových technických parametrech.

Ferguson Ariva T265: solidní DVB-T, problémové DVB-T2/HEVC i multimédia

Základní popis přijímače vám DigiZone přinesla už loni v létě. Nyní se k němu vracíme především z hlediska současného DVB-T2/HEVC. Skutečnost, že se start přechodové „tédvojkové“ sítě opožďuje, nic nemění na faktu, že dříve či později budou majitelé …

Thor 6: Překlopení multiplexu do DVB-S2 a přeladění některých stanic

Nefungují Vám programy Sport1 HD, Nova Sport 2 HD, TELKA, TV Smíchov, JOJ Family ze satelitu Thor 6? Chyba není na Vašem přijímači. Provozovatel změnil parametry multiplexu, který zároveň překlopil do DVB-S2 a zařadil další stanice.

Ferguson Ariva T265: solidní DVB-T, problémové DVB-T2/HEVC i multimédia

Základní popis přijímače vám DigiZone přinesla už loni v létě. Nyní se k němu vracíme především z hlediska současného DVB-T2/HEVC. Skutečnost, že se start přechodové „tédvojkové“ sítě opožďuje, nic nemění na faktu, že dříve či později budou majitelé …

Satelitní operátor Digi TV začne šířit od února další programy v normě DVB-S2

Zákazníkům, kteří používají set-top box, se nové parametry nastaví automaticky. Pokud tomu tak nebude, je potřeba přijímač restartovat.

Digi TV přesouvá některé kanály na DVB-S2 [aktualita]

UVNITŘ PARAMETRY – Od zítřka satelitní platforma Nová Digi TV u dvanácti kanálů končí s vysíláním ve standardu DVB-S. Ke změnám na jednom z transpondérů v souvislosti s přechodem z DVB-S na DVB-S2 dojde po půlnoci 1. února 2017. Podle provozovatele …

Slovak Telekom překlopí TP do DVB-S2

Společnost Slovak Telekom (ST) připravuje změnu v distribuci některých programů na satelitu Thor 6 (0,8°W). Změna se dotkne zákazníků nejenom platforem Magio Sat a Nová Digi TV SK ale rovněž i klientů konkurenčních služeb freeSAT by UPC Direct a Nová …

Vláda dnes schválila dvě ze tří klíčových legislativních změn pro přechod na DVB-T2 [aktualita]

AKTUALIZOVÁNO – Vláda dnes schválila dvojici nařízení, jednu týkající se poplatků za využívání rádiových kmitočtů a druhou ohledně náležitostí radiokomunikačního účtu. Neustále se zvyšující zpoždění, které nabírá plánovaný přechod na nový standard …

Operátoři budou moci žádat o kmitočty pro DVB-T2, vláda schválila klíčovou novelu

Obě schválené změny právních předpisů vycházejí z přijaté Strategie zemského digitálního vysílání, jejíž klíčovou součástí je uvolnění rádiových kmitočtů pásma 700 MHz pro mobilní broadband.

AVIS spustil nový miestny DVB-T vysielač v Lučenci, šíri päť programov

Obyvatelia ďalšieho okresného mesta môžu prijímať signál z miestneho DVB-T multiplexu. Telekomunikačný operátor AVIS spustil v Lučenci svoj nový vysielač, ktorý šíri aktuálne na 26. kanáli (514 MHz) až päť televíznych programov z toho jeden v HD …

TV Regina dostala pokutu 50 tisíc Kč za vysíání v DVB-T bez licence

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) uložil společnosti Saavedramedia spol. s r.o. pokutu ve výši 50 tisíc Kč za vysílání programu TV Regina bez licence.

Prima PLUS už aj v DVB-T, dostupná je v HD kvalite

Ponuka televíznych programov prijímateľných cez anténu sa na Slovensku dnes rozšírila o nový český televízny kanál Prima PLUS, ktorý vysiela v prvom celoplošnom DVB-T multiplexe vo vysokom rozlíšení (HD/MPEG-4). Ide tak už o piaty televízny kanál v HD …

S blížícím se příchodem DVB-T2 si lidé pořizují televizory s většími úhlopříčkami

Zhruba třetina domácností v České republice má hlavní televizi s rozměry mezi 101 až 128 cm.

Octagon SF4008 - první linuxový UHD přijímač s podporou DVB-S2X a multistreamů

AKTUALIZOVÁNO. Na náš trh přichází první satelitní UHD přijímač, který dokáže přijímat satelitní vysílání nejen v běžně používané normě DVB-S2, ale také i v nové normě DVB-S2X. Přijímač nese označení Octagon SF4008. Norma DVB-S2X umožňuje navýšit...

Komerční televize čekají na podobu DVB-T2. Nova chce HD v terestrice kódovat

Česko čeká v následujících letech postupný přechod na druhou generaci pozemní televize označovaná DVB-T2. Obecný přechod na DVB-T2 je známý. Otázky zůstávají nejen kolem obchodního modelu. TV Nova má jasno - případné HD programy v DTT chce kódovat.

ČTÚ, prosinec 2016: počet hlášení poklesl, prokázané rušení DVB-T je ale nad listopadovou úrovní [aktualita]

Po říjnovém nárůstu a listopadovém potvrzení trendu se rušení zemského digitálního televizního vysílání sítěmi 4G/LTE drželo vysoko i v prosinci. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v prosinci přijal 378 …

ČTÚ: V letošním roce připravíme „jízdní řád“ pro přechod na DVB-T2

Úřad slibuje, že mimo jiné poskytne veškerou součinnost gesčním ministerstvům na dokončení přípravy novely Zákona o elektronických komunikacích.

ČT a ČRo vítají rozhodnutí o novele DPH. Prostředky použijí i pro DVB-T2 a DAB [aktualita]

Úprava zákona o dani z přidané hodnoty, kterou přijala Poslanecká sněmovna, otevírá podle obou veřejnoprávních médií možnosti pro „zásadní rozvoj televizního i rozhlasového vysílání“. Podle analýz České televize a Českého rozhlasu také odpovídá …

Bude Prima PLUS v DVB-T v SD alebo HD verzii? Ešte nie je rozhodnuté

Český televízny kanál Prima PLUS, určený pre slovenských divákov, odštartuj presne o týždeň v pondelok 23. januára 2017. Do svojej ponuky zaradia túto novinku viacerí väčší slovenskí operátori, vrátane terestriálnej platformy Plustelka. Vďaka tomu sa …

Přechodové sítě na DVB-T2 se spustí nejdřív koncem února, certifikací Českých Radiokomunikací už prošlo na šest set přístrojů

TÝDENNÍ REVIZE – České Radiokomunikace odhadují zpoždění při přechodu na DVB-T2 už na minimálně čtyři měsíce, naopak si pochvalují přístup výrobců televizorů při odstraňování chyb u přístrojů kompatibilních se standardem DVB-T2/HEVC. Přechod na nový …

Marcel Procházka: Přechodovou síť v DVB-T2 ze Žižkova a Cukráku spustíme na přelomu února a března

[Prémiový obsah] Podle ředitele Českých Radiokomunikací pro oblast regulace a strategie Marcela Procházky je dnes už jasné, že se do konce letošního roku nestihne dokončit výstavba přechodových sítí, jak to požaduje vládní strategie přechodu. Přechod …

Do DVB-T pribudne ďalší český kanál, bude ale súčasťou Plustelky

Prvý celoplošný multiplex rozšíri v najbližšej dobe nový český televízny program Prima PLUS. Po Barrandov Family ide tak už o v poradí druhý český program, ktorý bude možné prijímať cez anténu po celom Slovensku. Prima Plus však nebude šírená voľne, …

Bratislavský miestny DVB-T2 multiplex na 6. kanáli je aktuálne vypnutý

Miestny DVB-T2 multiplex z vysielača Bratislava – Kamzík, ktorý vysielal na 6. kanáli (184,500 MHz) vo VHF pásme, je aktuálne vypnutý. Vysielač bol spustený ešte minulý rok v auguste a pokrýval signálom Bratislavu a širšie okolie. Poväčšine šíril tri …

Téměř 600 přijímačů s certifikací DVB-T2 ověřeno

České Radiokomunikace (CRA) už od září 2016 provádějí certifikace TV přijímačů pro nový standard televizního vysílání DVB-T2. Certifikací již prošlo téměř 600 modelových řad, většinou se jedná o televizory se zabudovaným tunerem, ale i set-top-boxy...


DigiMedia.cz | Portál o zdraví.cz | Devlogy.cz