DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

V pondělí startuje DVB-T2 z vysílačů Pardubice a Domažlice

V pondělí 31.7.2017 budou spuštěny další vysílače Přechodového multiplexu 12 společnosti České Radiokomunikace (ČRa). Operátor uvede do provozu vysílače Pardubice - Krásné a Domažlice - Vraní vrch.

DVB-T na Slovensku se od srpna rozšiřuje o stanici Sport 1

První týden bude sportovní televize vysílat bezplatně a dostupná tedy i pro diváky bezplatného vysílání.

DVB-T2: ČRa v pondělí spustí další dva vysílače. Ohlášeno je výrazné zlepšení signálu na Domažlicku [aktualita]

UVNITŘ HARMONOGRAM A MAPY – Pokrytí novým standardem pozemního televizního vysílání tak dosáhne 76 % obyvatel ČR. České Radiokomunikace (ČRa) pokračují v budování sítí DVB-T2 a v pondělí 31. července 2017 se dočkají obyvatelé na Pardubicku (vysílač …

Stanice ARD-alpha nově v německém DVB-T2, vysílá jako vložený kanál přes HbbTV

Televize je šířena prozatím pouze v Bavorsku, nicméně v blízké době by mělo dojít k jejímu rozšíření i do spolkových zemí Berlín a Braniborsko a do západního Německa.

Petr Dvořák: O podobě vysílání DVB-T2 vyjednáváme s Českými Radiokomunikacemi

Kavčí hory připraví informační kampaň, v níž divákům vysvětlí, který přijímač si mají koupit, aby o své oblíbené programy nepřišli.

Vysoké rozlišení na podzim poprvé i v DVB-T2: Česká televize odhalila, co nabídne

Do pozemního vysílání se poprvé dostanou v HD kvalitě i kanály ČT 24, ČT :D a ČT art. Připojený presskit odhaluje, co diváci letos na podzim v České televizi uvidí.

ZEK prošel senátem, LG má nový Full HD OLED a ČRa na každý měsíc slibují dva nové vysílače pro DVB-T2

TÝDENNÍ REVIZE – Spuštění veřejnoprávního multiplexu DVB-T2 se šesticí kanálů v HD pak čeká na související změnu zákona o České televizi. Klíčovou novelu zákona o elektronických komunikacích ve sněmovní verzi schválili i senátoři. Do finálního znění …

Chorvatsko přejde v roce 2019 na DVB-T2

Chorvatsko plánuje přechod digitálního pozemního vysílání na nový standard DVB-T2. Chorvatská agentura pro poštu a elektronickou komunikaci Hakom publikovala doporučení týkající se minimálních technických požadavků, které musí DVB-T2 přijímače splňovat.

DOKUMENT: Diváci DVB-T by mohli přijít v šesti regionech o HD kanály České televize

V Pardubicích, Plzni a Českých Budějovicích se musí České Radiokomunikace rozloučit s vysílači Regionální sítě 8.

Senát dal zelenou přechodu na DVB-T2

Senát bez pozměňovacích návrhů schválil novelu zákona o elektronických komunikacích. Novela umožňuje přechod digitálního pozemního vysílání na nový vysílací standard DVB-T2.

Senát schválil novelu upravující přechod na vysílání DVB-T2, na řadě je prezident

Přechod na nový standard je podle vlády nutný kvůli tomu, že Česká republika musí na základě mezinárodních dohod i rozhodnutí Evropské unie uvolnit nynější pásmo 700 MHz.

ČTÚ, červen: počet rušení DVB-T základnovou stanicí LTE opět překročil 50 % [aktualita]

K 30. 6. 2017 bylo ve zkušebním provozu 1090 základnových stanic BTS LTE (květen 1002), v trvalém provozu pak 13 589 (13 216) stanic. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v červnu přijal 201 nových …

Přechodová DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací by měla být hotova do března 2018 [aktualita]

UVNITŘ PREZENTACE – České Radiokomunikace představily na dnešní tiskové konferenci harmonogram spouštění DVB-T2 vysílačů. Do konce července chtějí České Radiokomunikace spustit DVB-T2 vysílání v oblasti Pardubic (vysílač Krásné) a Domažlic (Vraní …

Přechod na DVB-T2 je jediným způsobem, jak může 60 % domácností i nadále sledovat televizní vysílání zdarma

Druhá digitalizace, neboli přechod na nový vysílací standard DVB-T2 zajistí, že diváci po legislativně vynuceném vypnutí signálu v pásmu 700 MHz (30 % TV kmitočtů) od 30. června 2020 nepřijdou o podstatnou část televizních programů, které mohou …

Přechodový DVB-T2 multiplex 12 bude z dalších lokalit

Společnost České Radiokomunikace pokračují v budování přechodové DVB-T2 sítě 12. V následujících měsících spustí vysílání z dalších vysílačů a lokalit.

PREZENTACE: České Radiokomunikace prakticky dokončí pokrývání DVB-T2 do konce roku

Česká republika nemůže s přechodem otálet. Je tlačena zejména díky Německu nutností uvolnit pásmo 700 MHz, které ho již prodalo mobilním operátorům.

Přechodová DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací by měla být hotova do března 2018 [aktualita]

UVNITŘ PREZENTACE – České Radiokomunikace představily na dnešní tiskové konferenci harmonogram spouštění DVB-T2 vysílačů. Do konce července chtějí České Radiokomunikace spustit DVB-T2 vysílání v oblasti Pardubic (vysílač Krásné) a Domažlic (Vraní …

Dreamsky TSC-100 HEVC - zajímavý měřicí přístroj pro DVB-T2, S2, C

Recenze představuje poloprofesionální měřicí přístroj Dreamsky TSC-100 HEVC. Jedná se o novinku na trhu, která umožňuje měření kabelového DVB-C, satelitního DVB-S/S2 a pozemního DVB-T/T2 signálu.

Polský osmý DVB-T multiplex pro 95% populace

Operátor pozemní rozhlasové a televizní infrastruktury EmiTel informoval, že k 30.6.2017 byl osmý DVB-T multiplex dostupný pro 95 procent polské populace. K uvedenému datu byl multiplex 8 šířen z celkem 73 vysílačů.

Hudebník Peterka připravuje další televizi, v DVB-T spustí Šlágr 2

Na satelit se nová televize prozatím nechystá, v kabelových a IPTV sítích se může objevit jako převzaté vysílání.

Půl milionu předplatitelů pozemní televize DVB-T2 v Německu, bezplatná fáze skončila

Podle společnosti Media Broadcast, která je provozovatelem platformy, proběhl celý proces hladce. Diváci měli na chystaný krok dostatek času.

Polský DVB-T multiplex 8 je dokončen, signálem pokryl průměrně 95 % populace

Výstavba tohoto multiplexu trvala celkem jednadvacet měsíců, tedy o tři až patnáct měsíců dříve (dle lokality), než k čemu se operátor zavázal.

DVB-T2/HEVC: v „ověřených“ přijímačích žádné velké změny [aktualita]

Certifikace přijímačů pro budoucí zemské vysílání u společnosti České Radiokomunikace (ČRo) stále pokračuje. Novinek ale momentálně mnoho není. Zatímco se během května do seznamu dostávají desítky nových televizorů, během června, resp. do poloviny …

Levný set-top box pro DVB-T/T2? Zkuste Maxxo T2 H.265 s výtečným poměrem cena/výkon

AKTUALIZOVÁNO – Set-top box pro příjem budoucího zemského vysílání v DVB-T2/HEVC přichází s překvapivými vlastnostmi a výtečnou cenou. AKTUALIZOVÁNO, 14. 7. 2017: pod bodem Instalace upravena část o třídění kanálů.

Badr 4 s novou DVB-S2 FTA platformou s HD programy

Satelitní operátor Arabsat rozšiřuje nabídku bezplatných programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Dnes uvedl do komerčního provozu novou DVB-S2 platformu na družici Badr 4 na pozici 26°E s pokrytím Středního východu, severní Afriky a Evropy (EMENA).

Do konce roku chce televize Noe v DVB-T2 pokrýt celé území republiky [aktualita]

UVNITŘ SEZNAM VYSÍLAČŮ – Televize Noe nově vysílá v pozemním digitálním vysílání DVB-T2 multiplexu Českých Radiokomunikací. K letošnímu červnu vysílá křesťanská televize Noe pro sedmdesát procent domácností ČR v následujících oblastech:

Satelitní Plustelka končí. Provozovatel se zaměří na DVB-T

Provozovatel slovenské satelitní platformy Plustelka postupně ukončuje poskytování služeb. Tato satelitní síť dnes nabízí na kartách a modulech Plustelky už jen dva programy - Jednotka HD a Dvojka HD veřejnoprávního vysílatele RTVS.

Další rozšíření DVB-T2, problém jménem Nova Sport a Loewe nás zaplaví OLED televizory

TÝDENNÍ REVIZE – Vedle toho Skylink svým zákazníkům zpřístupnil tenisový Wimbledon zdarma, a to po celou dobu konání turnaje. Jak už jsme vás informovali, dnes dopoledne České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí další dva vysílače systému DVB-T2. Jde o …

Další rozšíření DVB-T2, problém jménem Nova Sport a Loewe nás zaplaví OLED televizory

TÝDENNÍ REVIZE – Vedle toho Skylink svým zákazníkům zpřístupnil tenisový Wimbledon zdarma, a to po celou dobu konání turnaje. Jak už jsme vás informovali, dnes dopoledne České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí další dva vysílače systému DVB-T2. Jde o …

Mňam TV ukončila vysílání v ostravské regionální síti 2. V DVB-T je tak dostupná pouze v Praze a v Plzni [aktualita]

Místo avizovaného rozšiřování do dalších regionů přišla televize Mňam o jednoho ze tří operátorů, které ji v zemském vysílání nabízeli. Jak server DigiZone.cz upozornil jeden z jeho čtenářů Petr Mareček, televizní stanice Mňam už v ostravské …

ČR: Prechodová DVB-T2 sieť už aj zo severočeského vysielača Ještěd

V Českej republike pokračuje rozširovanie pokrytia prechodovej DVB-T2 siete. České Radiokomunikace (CRA) dnes spustili ďalšie dva nové vysielače – severočeský Ještěd a západočeský Krašov. Prechodovú sieť tak môže u našich západných susedov prijímať už …

Mňam TV ukončila vysílání v Ostravě, v nabídce DVB-T multiplexu byla pouze šest dní

Stanice nadále pokračuje v distribuci na území Prahy a Plzně. Oba operátoři, kteří stanici šíří, redakci webu Digitální rádio potvrdili, že se na této skutečnosti nic nemění.

České Radiokomunikace dnes opět rozšiřují pokrytí DVB-T2/HEVC [aktualita]

Vysílání v přechodové síti nového standardu pozemního vysílání si tak nyní může naladit skoro sedmdesát procent diváků. Jak už jsme vás informovali, dnes dopoledne České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí další dva vysílače systému DVB-T2. Jde o Krašov …

Severní a západní Čechy se dočkají DVB-T2, multiplex nabídne nové programy

Televizní diváci potřebují pro zachycení nových programů přijímač s podporou standardu H.265/HEVC – televizor, případně set-top-box.

V úterý startuje přechodový DVB-T2 multiplex z Ještědu a Krašova

Domácnosti na Liberecku a Plzeňsku si mohou od úterý 27.6.2017 naladit programy ze druhé generace pozemního vysílání. Společnost České Radiokomunikace (ČRa) spustí svůj přechodový DVB-T2 multiplex z vysílačů Liberec - Ještěd a Plzeň - Krašov.

Skylink o Eurosport nepřijde, nová žaloba v kauze Kodi a více set-top boxů pro DVB-T2/HEVC

TÝDENNÍ REVIZE – M7 Group se dohodlo s Discovery Networks nejen na zachování stávajících kanálů, ale i na rozšíření spolupráce. Koncem dubna zaskočilo tuzemské předplatitele televizní platformy Skylink vyjádření výkonného ředitele skupiny M7 Group …

Další novinky od Technisatu pro DVB-T2 [aktualita]

UVNITŘ FOTOGALERIE – Technisat Digipal T2 HD ex+ představuje rozšíření tradiční řady, Digipal Smart Home naopak míří i na chytré domácnosti. Zatímco první z přístrojů se zřejmě na českém trhu objeví, Digipal Smart Home (200 €), naopak nejspíše nikoli. …

Letní přehled set-top boxů pro příjem DVB-T2/HEVC do 5000 Kč

UVNITŘ TABULKA – Máme pro vás další vydání našeho pravidelného přehledu a dobrou zprávu: počet přístrojů konečně začíná dorůstat do rozumného čísla. Chcete být kompatibilní s budoucím vysíláním v DVB-T2/HEVC, které se od jara rozjelo naostro v rámci …

ČTÚ v květnu: rušení DVB-T základnovými stanicemi LTE přesáhlo padesát procent [aktualita]

Ke konci letošního května bylo ve zkušebním provozu 1002 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 13 216 stanic. Český telekomunikační úřad ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v květnu přijal 234 nových hlášení (duben 166) o …

Mňam spustila DVB-T vysílání v Praze, Plzni a Ostravě [aktualita]

Program se do zemské platformy vrací po půlroční pauze. Jeho majitel Pál Milkovics slibuje rozšíření i do dalších lokalit. Televize Mňam odešla loni z celoplošném multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, původně pak svoje vysílání zahájila …

ČTÚ v květnu: rušení DVB-T základnovými stanicemi LTE přesáhlo padesát procent [aktualita]

Ke konci letošního května bylo ve zkušebním provozu 1002 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 13 216 stanic. Český telekomunikační úřad ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v květnu přijal 234 nových hlášení (duben 166) o …

V úterý 27. června spustí České Radiokomunikace svůj DVB-T2 multiplex z vysílačů Krašov a Ještěd [aktualita]

Díky pokrytí západních a části severních Čech se DVB-T2 signálu dočká téměř sedmdesát procent tuzemské populace. Jak server DigiZone informoval ředitel Českých Radiokomunikací pro oblast regulace a strategie Marcel Procházka, vysílání DVB-T2 …

Archív a videopožičovňa aj pre divákov prijímajúcich programy cez DVB-T?

Televízneho archívu, prípadne videopožičovne, by sa mohli už v blízkej dobe dočkať aj diváci prijímajúci programy prostredníctvom antény. Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk má v pláne spustiť OTT služby Towercom, ktorý prevádzkuje sieť všetkých …

DVB-T: Prvý multiplex bez test kanálu JOJ Group a Infokanálu

Z prvého celoplošného DVB-T multiplexu, ktorý prevádzkuje Towercom, už nie je možné prijímať test kanál JOJ Gorup s farebnými pruhmi, ktorý sa identifikoval v prijímacích zariadeniach pod názvom SENZI. Odpojený bol aj Infokanál, ten ale pokračuje s …

Insight TV vstoupí do nabídky DVB-T2 v Německu, díky hybridnímu vysílání HbbTV

Služba freenet TV Connect v současné době nabízí k terestrickému vysílání přibližně další dvě desítky programů, mezi nimiž jsou šířeny i některé zahraniční stanice.

DVB-T: Towercom presunul ČT 1 a ČT 2 a pripravil pozície pre stanice Markízy

Dnes v skoro ranných hodinách došlo, presne podľa zverejnených plánov, k viacerým zmenách vo štvrtom a prvom celoplošnom multiplexe. Towercom presunul zo štvrtého do prvého multiplexu české verejnoprávne programy ČT 1 a ČT2 a vo štvrtom muxe pripravil …

Na domácí trh míří další Technisaty pro budoucí DVB-T2/HEVC [aktualita]

UVNITŘ CENY A PARAMETRY – Do konce měsíce by mělo být na českém trhu ke koupi pět set-top boxů z řady DigiPal. Včetně unikátní kombinace s příjmem digitálního rozhlasu. Uvádí je české zastoupení ve spolupráci se společností Omko Digital, a i když se …

Do seznamu zařízení ověřených pro provoz budoucího DVB-T2/HEVC bylo zapsáno dalších 60 přístrojů [aktualita]

Od předposlední aktualizace seznamu, která proběhla 10. května (televizory Telefunken) jsou tu další TV od Sony a Toshiby a také jeden nový set-top box. Seznam produktů kompatibilních s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC, „ČRa DVB-T2 ověřeno“, …

Do seznamu zařízení ověřených pro provoz budoucího DVB-T2/HEVC bylo zapsáno dalších 60 přístrojů [aktualita]

Od předposlední aktualizace seznamu, která proběhla 10. května (televizory Telefunken) jsou tu další TV od Sony a Toshiby a také jeden nový set-top box. Seznam produktů kompatibilních s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC, „ČRa DVB-T2 ověřeno“, …

Polská hudební stanice Eska TV se vrátí do DVB-T, provozovatel chystá změny

Eska TV bude v rámci pozemní distribuce k dispozici ve standardním rozlišení, operátoři placených služeb však budou mít k dispozici i verzi v HD kvalitě.

Technologické novinky z NAB 2017 v Čechách a na Moravě a DVB-T2 v roce 2025

Media, zábava, technologie – to bylo hlavní motto letošního veletrhu televizní, rozhlasové a vysílací techniky NAB. Už to ale nebyly oddělené prvky jedné mozaiky, konvergované „něco“, jejich pouhý součet. A tento efekt v dnešní době překresluje samou …

Plustelka: Konec ČT1 a ČT2 ze satelitu, přesun do muxu 1 v DVB-T

Operátor platformy Plustelka provedl změny v distribuci programů České televize - ČT1 a ČT2. Pro zákazníky satelitní Plustelky vysílání bez náhrady skončilo, na klasickou pozemní anténu se nyní programy vysílají ve slovenském celoplošném multiplexu 1.

Rádio Beat a Country rádio se stěhují do DVB-S2

České privátní stanice Rádio Beat a Country rádio se stěhují do DVB-S2 multiplexu na satelitu Astra 3B na pozici 23,5°E. Vedle změny vysílacího multiplexu se změní i poskytovatel satelitní kapacity.

Triple tuner s podporou DVB-S2X v Dreamboxu DM900 ultra HD

Německá firma Dream Property GmbH (dříve Dream Multimedia) přichází na trh s novým triple tunerem Silicon Labs pro přijímače Dreambox. Triple tuner umožňuje příjem satelitního vysílání v normách DVB-S, DVB-S2 a nově v DVB-S2X a také příjem digitálního...

DVB-T2 nově z Jihlavy a Votic, rozhlasová přestřelka a start nové dětské televize

TÝDENNÍ REVIZE – Největší událostí týdne, bráno podle čtenářského zájmu, je další rozšíření DVB-T2 a čtvrteční start nové dětské televize Tuty. Jako první se DVB-T2 dočkali obyvatelé Prahy a Středních Čech, když v březnu spustily České Radiokomunikace …

Diváci v Ostravě a Plzni se dočkají nových programů na DVB-T anténu

V obou městech se dočkají dalších stanic diváci, kteří mají možnost příjmu místních regionálních sítí.

Strong SRT 2221: set-top box se stabilním Androidem a DVB-T2/HEVC

UVNITŘ FOTOGALERIE – Malá krabička pro stávající i budoucí pozemní televizní vysílání má výbornou výbavu, nehodí se však pro každého. Od společnosti Omko jsme dostali zapůjčen set-top box s operačním systémem Android 4.4, tunery DVB-T a DVB-T2/HEVC, …

GfK pro Towercom: více než pětina slovenských domácností přijímá TV signál i přes DVB-T [aktualita]

Na vzorku tisíce domácností ověřovalo v březnu GfK popularitu příjmu digitálního pozemního televizního vysílání. Bližší výsledky průzkumu nazvaného „Příjem DVB-T jako jeden z příjmů TV signálu v domácnosti“ vidíte na infografice ve fotogalerii. …

DVB-T2 naladí diváci i z vysílačů Jihlava a Votice

První programy z nové generace pozemního televizního vysílání si již mohou naladit domácnosti v okolí vysílačů Jihlava - Javořice a Votice - Mezivrata. Společnost ČRa z těchto stanovišť spustila svoji Přechodovou síť 12.

České Radiokomunikace rozšiřují vysílání DVB-T2 na Vysočinu a do části jižních Čech

V současné době je v provozu prozatím jediný DVB-T2 multiplex, další sítě mají odstartovat v následujících měsících.

České Radiokomunikace dnes rozšířují svoji síť DVB-T2 do Jihlavy a Votic [aktualita]

Na kanále 28 budou moci diváci naladit přechodovou DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací z vysílačů Javořice a Mezivrata. V deset hodin dopoledne by měly České Radiokomunikace spustit další dva vysílače své přechodové DVB-T2 sítě, která získala číselné …

Nabídne DVB-T2 prostor pro Ultra HD vysílání? Řešením je spíše HbbTV

„Je zapotřebí se podívat na datovou náročnost tohoto vysílání. Náklady na distribuci jsou dvou a půl násobně vyšší,“ konstatoval Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací.

VIDEO: Sledovali jsme živě odbornou konferenci Digimedia 2017 o DVB-T2, DAB+ i HbbTV

Silné zastoupení bude mít na konferenci přímo také Český rozhlas, a to včetně šéfa techniky Karla Zýky.

23,5E: Rádio Aktual skončilo v DVB-S

Slovenská zpravodajská rozhlasová stanice Rádio Aktual ukončila svoji distribuci v DVB-S multiplexu na satelitu Astra 3B na pozici 23,5°E, na kmitočtu 12,168 GHz. Vysílání pokračuje v DVB-S2 multiplexu operátora Towercom na stejné družici.

Pařízek by přechodovou síť v DVB-T2 rád spustil do prázdnin, Česká televize na podzim [aktualita]

Ani včerejší schválení vládního návrhu tzv. diginovely, kterou posvětili poslanci, by nemuselo výstavbu přechodových sítí výrazněji urychlit. V úvodním bloku letošního ročníku konference Digimedia, který se primárně věnoval problematice přechodu na …

DVB-T2 multiplex České televize odstartuje pravděpodobně na podzim

Po Českých Radiokomunikacích tak další DVB-T2 multiplex spustí společnost Digital Broadcasting, za níž stojí ostravský podnikatel a hudebník Radim Pařízek.

VIDEO: Sledujte živě odbornou konferenci Digimedia 2017 o DVB-T2, DAB+ i HbbTV

Silné zastoupení bude mít na konferenci přímo také Český rozhlas, a to včetně šéfa techniky Karla Zýky.

Sněmovna schválila diginovelu, která umožní přechod na DVB-T2

Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila tzv. diginovelu (novelu zákona o elektronických komunikacích). Cílem diginovely je zajistit přechod na digitální pozemní vysílání ve standardu DVB-T2.

Přechod na standard DVB-T2 dostal u poslanců zelenou, na řadě jsou Senát a prezident

Snahu satelitní asociace zabránit snadnému schválení novely označil ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček za jednoznačný konkurenční boj.

Vlastník operátora Skylink si pořídil novou technologii s podporou DVB-S2X

„Operujeme s řadou značek po celé Evropě, a proto je pro nás velmi důležité, abychom dodávali obsah ve vysoké kvalitě bez přerušení,“ uvedl Ron Paans, technický šéf M7 Group.

České Radiokomunikace ostře kritizovaly satelitní operátory za postup proti DVB-T2

„Pozemní vysílání by výrazně ztratilo pokrytí, a to by pochopitelně nahnalo diváky do rukou satelitních operátorů,“ apeloval operátor na nutné schválení potřebné legislativy.

13E: Nový DVB-S2 multiplex s HD testy

Na satelitním systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E se diváci patrně dočkají nových programů ve vysokém rozlišení. Do provozu byl uveden nový DVB-S2 multiplex společnosti Etilasat.

ČTÚ: Budoucnost je v DVB-T2. Novela zajišťuje bezproblémový přechod

Do třetího čtení postoupilo projednávání návrhu novely zákona o elektronických komunikacích v Poslanecké sněmovně. Norma vedle opatření pro snazší změnu operátora upravuje i přechod bezplatného terestrického vysílání DVB-T na inovovaný standard DVB-T2.

Kritiku satelitní lobby mírní i ČTÚ, postavil se na stranu DVB-T2

Kritiku zavádění DVB-T2 se v pátek snažil zesílit i inzerát v tisku, jehož terčem se stal premiér Bohuslav Sobotka.

Slovensko: ČT1 a ČT2 budou v DVB-T placené

Za měsíc proběhne na Slovensku zásadní změna v podmínkách příjmu prvního a druhého programu České televize (ČT) přes pozemní vysílače. Kanály ČT1 a ČT2 přejdou z balíčku Plustelka Mini do tarifu Plustelka Štandard.

ČASO vstupuje do příprav DVB-T2, startuje nová televize Tuty a příspěvek na nákup přijímače

TÝDENNÍ REVIZE – Proč vlastně satelitní operátory pozemní zemská platforma tolik zajímá a čím je zúžení pásma 700 MHz, které sami nevyužívají, ohrožuje? Do příprav přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2, který souvisí s …

Tuty zařazena do DVB-T RS8

Nový český kanál Tuty od společnosti Tuty Broadcasting zahájil technické testy v pozemním vysílání. Stanice Tuty se objevila v DVB-T multiplexu RS8 (Regionální síť 8) u společnosti České Radiokomunikace (ČRa).

Stanice Markízy budú šírené vo 4. multiplexe v štandarde DVB-T2

Trojica komerčných televíznych programov skupiny Markíza bude šírená od 19. júna vo štvrtom celoplošnom multiplexe, v ktorom vysiela v súčastnosti väčšina platených televíznych programov platformy Plustelka. „Všetko v multiplexe 4,“ odpovedal na našu …

Tuty TV naladíte už i na terestrickou anténu, spustila promo v DVB-T

Provozovatel kanálu si je vědom skutečnosti, že regionální sítě mají oprávnění pouze do konce roku 2017 a hledá možnost, jak se dostat do přechodové sítě DVB-T2.

Programy TV Markíza od polovice júna opäť v DVB-T

Trojica televíznych programov skupiny Markíza (Markíza, Doma a Dajto) sa po približne šiestich mesiacoch vráti do terestriálneho vysielania. Všetky stanice komerčného vysielateľa však už nebudú šírené voľne, ale kódované systémami Irdeto. Pre ich …

Satelitní operátoři zareagovali na text Jana Potůčka. Debata se týká DVB-T2 i DVB-S2X

Česká asociace satelitních operátorů se ohradila proti některým tvrzením v článku Jana Potůčka, ve kterém České Radiokomunikace reagovaly na pondělní rozhovor serveru DigiZone.cz. Česká asociace satelitních operátorů přišla podle článku Jana Potůčka …

ČTÚ, duben: rušení DVB-T základnovou stanicí LTE se u uzavřených případů blíží 50 % [aktualita]

K 30. březnu 2017 bylo ve zkušebním provozu 837 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 13 073 stanic. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v dubnu přijal 166 nových hlášení (březen 255) o …

Odborná konference Digimedia 2017 již příští týden, hlavními tématy DVB-T2 i DAB+

Za Český rozhlas nebudou na konferenci chybět generální ředitel René Zavoral ani šéf techniky Karel Zýka.

Nová česká televize Tuty testuje na satelitu, do 1. června se objeví i v DVB-T a kabelu

Rozlišení obrazu je plná standardní kvalita, tedy rozlišení 720x576 pixelů. Datový tok dvoukanálového audia je 192 kbps při použité vzorkovací frekvenci 48 kHz.

Patrik Brom: Vládní strategie přechodu na DVB-T2 prosazuje pouze jedinou možnou variantu

[Prémiový obsah] Do příprav přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2, který souvisí s rozhodnutím Evropské komise opustit pásmo 700 MHz, razantně vstoupila nedávno založená asociace satelitních operátorů. Proč vlastně satelitní …

Nové televizory: Jak jsou na tom s extra funkcemi a přípravou na DVB-T2

AKTUALIZOVÁNO – Obeslali jsem všechny masové výrobce a zeptali se jich, jak jsou jejich letošní novinky připraveny například na HbbTV 2.0, HDR, 3D, či jaký používají u svých chytrých televizorů operační systém. AKTUALIZOVÁNO, 9:50: LG nám zaslalo …

AVIS spustil nový miestny DVB-T vysielač v Turčianskych Tepliciach

Telekomunikačný operátor AVIS dnes rozšíril sieť svojich miestnych DVB-T vysielačov. Štyri nové programy cez anténu môžu prijímať už aj obyvatelia okresného mesta Turčianske Teplice. Vysielač je umiestnený na panelovom dome, na ulici Horné Rakovce, …

DVB-T2 přijímá v Německu přes dva miliony domácností, většina i placenou nabídku

Průzkum, kterého se v dubnu zúčastnilo téměř dva a půl tisíce lidí, zpracovala pro společnost Media Broadcast agentura TNS Kantar

Patrik Brom: Vládní strategie přechodu na DVB-T2 prosazuje pouze jedinou možnou variantu

[Prémiový obsah] Do příprav přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2, který souvisí s rozhodnutím Evropské komise opustit pásmo 700 MHz, razantně vstoupila nedávno založená asociace satelitních operátorů. Proč vlastně satelitní …

Vše o přechodu na DVB-T2, Kodi má problémy a v Izraeli ruší veřejnoprávní TV

TÝDENNÍ REVIZE – Do toho Sony uvedlo televizory, které se tváří, že používají Linux, a mají přístup do tržiště aplikací Opera Store. Tento týden jsme dokončili přípravu boxu (na hlavní stránce vpravo nahoře) se souhrnnými informacemi o přechodu na …

Kuki v DVB-T jako další kanál HbbTV? [aktualita]

RRTV mj. rovněž sdělilo, že tato služba IPTV/VoD je poskytována v souladu s předpisy a může být zároveň zpřístupněna i přes pozemní DVB-T a chytrý televizor. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV, Rada) na svém 9. zasedání konaném 9. 5. 2017 …

Internetová televize Kuki plánuje vysílat v Praze prostřednictvím DVB-T

Hybridní vysílání se stává atraktivním nástrojem pro distribuci on-line obsahu pro čím dál tím více hráčů.

SmartDVB s podporou DVB-T2 s PLP a T2-MI

Dobrá zpráva pro všechny lovce DVB-T2 a T2-MI multiplexů na satelitu. Po dvou letech od vydání verze 0.4.0 DVB přehrávače SmartDVB, uvolnil autor novou verzi 0.5.0, která přináší řadu vylepšení.

Německo: 18 procent domácností s DVB-T přešlo na jinou platformu

Celkem 18 procent německých domácností, které donedávna přijímalo digitální pozemní vysílání, si zvolilo jiného poskytovatele televizních služeb. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu společnosti Media Broadcast ve spolupráci s Kantar TNS.

VIDEO: Slovenský rozhlas začal šířit svá rádia přes hybridní vysílání na satelitu a v DVB-T

Veřejnoprávní médium zároveň přepracovalo po grafické stránce kompletně podobu úvodní lišty. Virtuální červené tlačítko se nově označuje jako „rtv: ZÓNA“.

Jak ovlivní demise vlády legislativní proces nutný k přechodu na DVB-T2? Zatím musíme čekat [aktualita]

V polovině května by se na programu jednání poslanecké Sněmovny měl objevit vládní návrh novely zákona o elektronických komunikacích. Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny na svém úterním zasedání schválení novely zákona o elektronických komunikacích …

Jarní přehled televizorů s podporou budoucího TV vysílání v DVB-T2/HEVC

UVNITŘ TABULKA A GALERIE – Máme pro vás základní parametry 80 TV kompatibilních s budoucím zemským vysíláním, včetně jejich aktuálních cen. Oproti našemu poslednímu přehledu, který vyšel v listopadu 2016 a ještě několikrát před tím, jsou v tabulce …

Telenor testuje vysílání v DVB-S2X

Společnost Telenor Satellite Broadcasting (TSBc) provádí na telekomunikační družici Thor 7 (0,8°W) technické testy distribuce obsahu v novém standardu DVB-S2X. Multiplex je možné přijímat jen na přijímačích, které DVB-S2X podporují.

Další rakouské spolkové země vypnuly DVB-T, pokračuje DVB-T2

Do DVB-T2 byl překlopen i regionální multiplex C, který nyní nabízí lineckou televizi LT1 v HD kvalitě. Zároveň bylo uvedeno do provozu nové vysílací stanoviště Linz – Freiberg.

Nový triple tuner pro Dreamboxy s podporou DVB-S2X

V tomto měsíci se na trhu objevil nový plug and play tuner pod značkou Dreambox. Jde o triple tuner určený pro přijímače Dreambox DM820 HD, DM7080 HD a také DM900 Ultra HD. Nový tuner je opatřen 3 vstup - 2 pro DVB-S2X a jeden pro DVB-C/T2.


DigiMedia.cz | Portál o zdraví.cz | Devlogy.cz