DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

22 % domácností je připraveno na sledování DVB-T2

České Radiokomunikace (CRA) dokončují výstavbu přechodových sítí DVB-T2 a připravují výstavbu dokrývačů. Na konci roku 2018 dosáhne DVB-T2 pokrytí 99,9 % obyvatelstva ČR. V současné době je již připraveno na příjem nového standardu vysílání 22 % …

Byly zprovozněny další vysílače Přechodové sítě 13 DVB-T2 z lokalit Třebíč, Frenštát, Hodonín a Děčín

Společnost Digital Broadcasting s.r.o. k dosud provozovaným lokalitám Přechodové sítě 13 DVB-T2 v Praze, Brně, Ostravě, resp. v Uherském Hradišti, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Ústí nad Orlicí, Ústí nad Labem, Mariánských Lázní, Olomouci, …

Nova a Prima příští týden sdělí svoje představy o DVB-T2. Inspirují se Rakouskem?

Dvě nejsledovanější tuzemské komerční televizní skupiny koketovaly s myšlenkou zpoplatnění části obsahu v DVB-T2. Trvá jejich zájem o kódování programů v terestrice?

Déčko, ČT art a Óčko Expres končí v DVB-T2, nahradí je Televize Seznam a Prima Krimi

Hudební televize odchází z pozemního vysílání druhé generace proto, že jde o síť, která je primárně určena pro klienty z DVB-T multiplexů 2 a 3.

Německé DVB-T2 se rozšířilo o videotéku Flimmit a další tři HbbTV kanály

Obsah služby se kromě rakouských a německých titulů zaměřuje prakticky na celou Evropu. Videotéka funguje na bázi měsíčního předplatného.

NOBOX.TV: nová tematická televize dostupná z polského DVB-T

Díky dobré poloze vysílače je i přes jeho relativně nízký výkon odhadovaný dosah téměř čtyři miliony obyvatel.

Česká televize s předstihem spustila všechny vysílače pro příjem DVB-T2

České televizi se podařilo spustit veškeré vysílače pro příjem DVB-T2 o šest dní dříve, než původně plánovala. Nová síť tak ode dneška pokrývá 99,6 % území Česka. Na nový standard vysílání se celé Česko musí kompletně přesunout v červnu roku 2020.     …

Slovenská RTVS vylepšila hybridní vysílání, nové funkce nabízí v DVB-T i na satelitu

Technologie v podání tohoto veřejnoprávního média dlouhodobě stagnoval, uvedené novinky jsou tak vítaným zpestřením pro majitele přijímačů s podporou technologie HbbTV.

Východočeská Černá hora začala šířit DVB-T2 signál České televize

Součástí multiplexu je nejen pět televizní pozic obsahujících programy v HD kvalitě, ale také osm stanic Českého rozhlasu.

Česká televize téměř dokončila základní síť pro DVB-T2, spustila vysílač Zlín – Tlustá hora

Multiplex využívá pro šíření svých stanic také Český rozhlas. K dispozici jsou zde i některé tematické okruhy, které na VKV zájemce nenaladí.

Města Sušice, Jihlava a Znojmo se dočkala DVB-T2 multiplexu Digital Broadcasting

„Spuštěním dalších lokalit pokračujeme v intenzivním rozšiřování Přechodové sítě 13 přesně v souladu s připravovaným Technickým plánem přechodu,“ uvedl jednatel firmy Radim Pařízek.

Nový DVB-S2 multiplex Telekom Srbija na satelitu Astra 3B

Operátor využíval tuto družici doposud pro šíření jedné televizní stanice a dvou rádií. Na nové frekvenci je programových pozic hned deset, většina z nich je ale kódovaná.

Přechodová síť 13 DVB-T2/HEVC dosáhla z 18 lokalit pokrytí 6,3 miliónů obyvatel ČR

Společnost Digital Broadcasting s.r.o. k dosud provozovaným lokalitám Přechodové sítě 13 DVB-T2 v Praze, Brně, Ostravě, resp. v Uherském Hradišti, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Ústí nad Orlicí, Ústí nad Labe, Mariánské Lázně Dyleň, Olomouc …

Česká televize kvůli digitalizaci dočasně omezí doplňkové služby ve vysílání. Díky tomu nepřijdou diváci DVB-T o žádný program

Česká televize umožní divákům, aby všechny její programy od 24. 4. naladili na jednom místě. Dočasné řešení, které bude trvat do listopadu 2019, by mělo všem poskytnout dostatek času na přípravu na přechod na DVB-T2 a nákup nových televizorů či settop …

TVP Sport HD se má objevit v polském DVB-T ještě před startem fotbalového šampionátu

Šéf Telewizje Polska doufá, že se za rozumné peníze podaří zpřístupnit stanici pro stoprocentní pokrytí publika.

Česká televize spustila DVB-T2 z vysílače Chomutov – Jedlová hora

Přidanou hodnotou přechodové sítě je šíření všech programů ve vysokém rozlišení včetně doplňkových služeb, jakými jsou prostorový zvuk nebo technologie HbbTV.

Česká Lípa, Domažlice a Svitavy se dočkaly signálu dalšího DVB-T2 multiplexu

Součástí sítě je například ve vysokém rozlišení stanice JOJ Family, dále jsou zde k dispozici programy skupiny Nova nebo televize Relax a Rebel.

TV Morava získala kromě Olomouce i registraci pro DVB-T2 v Praze

Toto řešení zvolil provozovatel přechodového DVB-T2 multiplexu jako dočasné. Ve finálních sítích už se počítá

Odstartovala první satelitní platforma na světě v nejnovějším standardu DVB-S2X

Služba nabídne jak americké stanice, tak i francouzsky hovořící televize pro francouzské předplatitele. Devadesát programů ze sto třiceti je k dispozici v HD kvalitě.

Německé DVB-T2 dnes startuje v pěti spolkových zemích

Po spuštění nových vysílačů bude mít přístup k platformě freenet TV k dispozici až 58,6 milionu obyvatel Německa, tedy 73 % populace.

Stokilowattové DVB-T2 vysílače z Mnichova a Wendelsteinu přešly na nový kanál

Diváci mohou všechny programy v dotčeném multiplexu přijímat bez nutnosti použití dekódovacího zařízení. Nutný je přijímač s podporou kodeku H.265/HEVC.

DVB-T multiplex 1 mění parametry, Česká televize do něj pouští kanály Déčko a ČT art

Z důvodu úsporného opatření dojde ke snížení datových toků jednotlivých televizních stanic a ořezání elektronického programového průvodce i teletextu.

Česká televize rozšířila DVB-T2 do Vimperka, s pokrýváním pokračuje podle plánu

Veřejnoprávní médium provedlo další fázi výstavby své přechodové DVB-T2 sítě. V multiplexu je možné naladit i stanice Českého rozhlasu.

Česká televize couvla, ČT Sport z DVB-T nezmizí a přidá se Déčko a ČT art

Po plánovaných změnách v pozemním vysílání by řada diváků přišla o své oblíbené programy. Radost by neměli zejména sportovní fanoušci.

Česká televize po kritice diváků couvla, ČT Sport z DVB-T nemizí a přidá se Déčko a ČT art

Po plánovaných změnách v pozemním vysílání by řada diváků přišla o své oblíbené programy. Velká kritika u koncesionářů se zvedla zejména po odchodu stanice Déčko z multiplexu 3.

Provozovatel polských kanálů jedná o expanzi do Česka, zajímá se i o DVB-T

České Radiokomunikace mají vyhrazenou v rámci Regionální sítě 8 jednu volnou programovou pozici, operátor však nechce specifikovat, pro koho je určena.

Slovenská televize JOJ vstupuje do světa „červeného tlačítka“, v DVB-T spouští HbbTV

Nově zapojená technologie umožní divákům s odpovídajícím přijímačem přístup k doplňkovým funkcím. Technologii již na Slovensku využívá RTVS a komerční Markíza.

Retro Music Television s programovým průvodcem v DVB-T Českých Radiokomunikací

Operátor ve svém multiplexu aktivuje také hybridní vysílání, které divákům přinese například přehled pořadů ve formě grafiky, hořící krb, a později i další funkce.

Východočeská televize V1 odstartovala v HD, její signál se objevil díky DVB-T2 i v Praze

DOPLNĚNO VYJÁDŘENÍ V1TV - Stanice je již třetím programem v multiplexu Radima Pařízka, který je k dispozici ve vysokém rozlišení.

Města Olomouc a Zlín se dočkala signálů nových DVB-T2 multiplexů

„Přechodovou síť 13 naladí přibližně šest milionů diváků, tj. více jak 57 % obyvatel České republiky,“ upozornil jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek.

Operátor O2 vypne svůj neplacený kanál O2TV Free určený pro DVB-T multiplex 4

Provozovatel placených kanálů O2TV Sport už nebude spolupracovat s operátorem Digital Broadcasting, kterého vlastní ostravský podnikatel Radim Pařízek.

V Mariánských Lázních odstartoval DVB-T2 multiplex s kanálem JOJ Family HD

V současné době může přijímat tento televizní multiplex téměř 60 % české populace.

DVB-T2 – CRA pokrývají 98 % obyvatelstva, ČT spouští přechodový multiplex s programy v HD kvalitě

České Radiokomunikace (CRA) pokračují v testování a certifikaci televizních přijímačů, které jsou připravené na příjem nové generace digitální pozemního vysílání ve standardu DVB-T2. Na seznamu je aktuálně přes 1500 televizí a set top boxů. Drtivá …

Český rozhlas měří v DVB-T připojené televizory k internetu i na dalších stanicích

Měření v rámci pozemního vysílání mohou zaznamenat všichni majitelé přijímačů s podporou standardu HbbTV.

Česká televize a Český rozhlas vstupují do DVB-T2, benefitem bude vysoké rozlišení

Start této terestrické sítě je pro Českou republiku mimořádnou událostí. Nikdy v historii se nestalo, že by nový digitální multiplex startoval v jednu chvíli na tak velkém území.

Česká televize testuje ve finální fázi DVB-T2 multiplex s Českými Radiokomunikacemi

Operátor v tuto chvíli dolaďuje nastavení jednotlivých vysílačů a mimo jiné také zjišťuje reálné pokrytí v dotčených oblastech.

Česká televize připravuje ke spuštění svůj DVB-T2 multiplex, testů se dočkala i Praha

Zkušební vysílání na území hlavního města bylo zaznamenáno dnes okolo poledne. DVB-T2 multiplex šířený na kanálu 26 obsahoval v danou dobu všechny programy veřejnoprávní televize i rozhlasu.

Retro Music Television vstupuje do DVB-T multiplexů Českých Radiokomunikací

V Praze a části středních Čech, kde je již program dostupný na kanálu 46, bude možné signál nově naladit také v rámci Regionální sítě 12 na kanálu 47.

V Ústí nad Labem začal fungovat další DVB-T2 multiplex, obsahuje devět programů

Jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek zopakoval to stejné, co v předchozí tiskové zprávě. Výstavba této vysílací sítě nadále probíhá a spuštění dalších lokalit bude v dohledné době následovat.

Český rozhlas vstoupí do pozemní nabídky DVB-T2 již za pár dní

Veřejnoprávní rozhlas bude mít v multiplexu vyhrazených osm programových pozic a půjde de facto o překlopenou nabídku z veřejnoprávního DVB-T multiplexu 1.

Regionálnítelevize.cz prozatím DVB-T2 neřeší, zůstává v Regionální síti 8

Od dubna spouští stanice novou zpravodajskou šedesátiminutovku, kterou pro ni bude vyrábět provozovatel metropolitní Praha TV. Zároveň se kompletně mění grafika programu.

Pozemní DVB-T2 televize v Německu má milion platících zákazníků

Miliontý zákazník freenet TV neodešel s prázdnou. Operátor ho odměnil pětapadesátipalcovým Ultra HD televizorem značky Samsung.

Naše pozice v DVB-T multiplexu 8 není ohrožena, ujišťuje šéf Televize Polska

Mediální regulátor KRRiT je toho názoru, že Telewizja Polska měla na zahájení vysílání v novém multiplexu dostatek času.

JOJ Family HD a další DVB-T2 kanály nově pro Teplice a Ústí nad Orlicí

„Spuštěním dalších pěti z celkově jedenácti lokalit nyní v relativně krátké době reálně naplňujeme plánovaný harmonogram výstavby Přechodové sítě 13,“ konstatoval jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek.

Česká televize připravuje obří změny v pozemním vysílání, dotknou se DVB-T i DVB-T2

Z celoplošného multiplexu 1 odejde již brzy sportovní kanál ČT, přesune se na něj naopak dvojkanál Déčko / ČT art.

Společnost Digital Broadcasting dnes zprovoznila další vysílač Přechodové sítě 13 DVB-T2/HEVC z lokality Pardubice Slatiňany

8. března 2018 Ostrava. Společnost Digital Broadcasting s.r.o. po zahájení provozu Přechodové sítě 13 DVB-T2 v červenci 2017, z Prahy a jejím rozšíření v lednu letošního roku, kdy byly spuštěny lokality v Praze – Olšanská a Ládví, Brno – Barvičova, …

V Pardubicích začal vysílat DVB-T2 multiplex operátora Digital Broadcasting

Podle telekomunikační firmy by měl signál nového vysílače zasáhnout přibližně dvě stě tisíc diváků. Aktuálně je v multiplexu šířených devět stanic včetně kanálu JOJ Family HD.

Standard DVB-SIS umožňuje operátorům kombinovat terestrickou a satelitní distribuci

V optimálním případě je možné pro obě distribuční platformy využít jediný digitální multiplex, a to za podmínky, že v obou platformách bude k dispozici totožný obsah.

Na obzoru je nový televizní standard DVB-I, zaměří se na internetovou distribuci

Díky novému standardu bude možné v prostředí internetové distribuce využít technologie hybridního vysílání. S nasazením se počítá v rámci televizorů i klasických set-top boxů.

JOJ Family HD už je dostupná díky DVB-T2 v dalších dvou českých městech

„Dnešním dnem plníme harmonogram spouštění dalších lokalit Přechodové sítě 13, jak jsme oznámili na počátku tohoto roku a výstavba dalších lokalit intenzivně pokračuje,“ uvedl Radim Pařízek.

České Radiokomunikace spustily DVB-T2 z vysílačů Klínovec a Ploštiny

V západních Čechách šíří vysílač signál s výkonem přibližně 50 kW, ve Zlínském kraji s poloviční silou. V multiplexu je aktuálně osmnáct televizních programů ve formátu qHD.

ČRa spouští vysílání DVB-T2 v přechodové síti z dalších vysílačů – Klínovec a Ploštiny

Přechodová síť pro vysílání v novém standardu televizního vysílání DVB-T2 pokrývá další dvě oblasti. České Radiokomunikace (CRA) rozšiřují vysílaní v Karlovarském a Zlínském kraji, a to z vysílačů Klínovec (Jáchymov) a Ploštiny (Valašské Klobouky). …

Polská komerční rádia vstoupila do tamní nabídky DVB-T

Zařazení rozhlasových stanic skupiny EuroZET má ale jeden háček. Zájemce potřebuje přijímač s podporou hybridního vysílání připojený k internetu.

Česká televize chystá DVB-T2 ofenzívu, od dubna nabídne signál pro 96 procent populace

Jednou z výhod, kterou přinese přechodová síť veřejnoprávního média, bude i vysílání ve vysokém rozlišení. Do bezplatné terestrické nabídky se tak dostanou v HD i kanály ČT 24, ČT :D a ČT art.

České DVB-T2 konečně nabízí vysílání v HD, vstoupila do něj JOJ Family

Stanice je šířena v přechodovém multiplexu, který patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi, s rozlišením 1920x1080p.

Kanály Mňam TV a Mňau TV úspěšně otestovaly v DVB-T programového průvodce EPG

Programový průvodce první televize obsahuje v tuto chvíli prozatím pouze název samotného pořadu, anotace jsou nasazeny od soboty.

Přijímáte DVB-T2 z Německa? Eurosport pro vás připravil příjemné překvapení

Stanici je možné zachytit v některých oblastech na severu a jihu Čech. Německé vysílače ovšem v řadě míst kolidují s těmi českými.

České Radiokomunikace si připravily prostor pro příchod nové televize do DVB-T

Krok operátora naznačuje, že o pozemní vysílání je stále velký zájem. Počet televizí na trhu, které se o něj zajímá, roste.

Televize Seznam uvažuje o proměně aplikace dostupné v DVB-T multiplexu 3

Stávající hybridní aplikace funguje od roku 2016, kdy ji Seznam.cz představil jako svou novinku v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting.

Skupina Nova vstoupila do dalšího DVB-T2 multiplexu, vysílá u obou operátorů

Operátor připojí ke kanálům skupiny konečně i hybridní vysílání HbbTV. Dojít by k tomu mělo v horizontu několika týdnů. Stejný krok se očekává i v DVB-T multiplexu 2.

Výstavba DVB-T2 multiplexu Radima Pařízka skončí v srpnu, nabídne i Kinosvět

„Diváky chceme rozumně připravit a chceme, aby přechod na DVB-T2 proběhl s co nejmenšími problémy,“ uvedl Pařízek.

Nova vstoupila do DVB-T2, ve svém multiplexu ji šíří Radim Pařízek

DVB-T2 multiplex Digital Broadcasting tak v současné době obsahuje nově sedm programových pozic. Již řadu měsíců zde byly dostupné programy TV Relax a TV Rebel.

Diváky pozemního vysílání DVB-T čeká s koncem roku 2017 několik změn

Přeladění několika vysílačů a ukončení šíření signálu v jedné lokalitě avizovaly v případě Regionální sítě 8 České Radiokomunikace.

Česká televize zahájí přechod k televiznímu vysílání ve standardu DVB-T2

Česká televize uzavřela první kolo jednání o přechodu na televizní vysílání v novém standardu pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Vlivem legislativního zpoždění přijetí tzv. diginovely zákona o elektronických komunikacích, která …

Přechodová síť DVB-T2 Českých Radiokomunikací má další pokryté oblasti – spouští se vysílání z Jedlové a Tlusté hory

Přechodová síť pro vysílání v novém standardu televizního vysílání DVB-T2 pokrývá další významné oblasti. České Radiokomunikace (CRA) spouští vysílaní v Severních Čechách a zlínském regionu, a to z vysílačů Jedlová hora a Tlustá hora. Síť tak již …

Náklady České televize související s DVB-T2 v roce 2018 přesáhnou 200 milionů korun

Veřejnoprávní médium bude všechny své programy nabízet v této síti ve vysokém rozlišení obrazu.

Česká televize začíná s přelaďováním DVB-T vysílačů Regionální sítě 7

Všechny vysílací smlouvy, jejichž platnost by jinak končila k 31. prosinci 2017, budou do spuštění celoplošné DVB-T2 sítě veřejnoprávního média prodlouženy.

České Radiokomunikace rozšířily vysílání DVB-T2 na Chomutovsko a Zlínsko

Diváci získají díky novému televiznímu multiplexu přístup k dalším televizním programům, mimo jiné Šlágr 2 nebo TV Noe.

Česká televize spustí svůj přechodový DVB-T2 multiplex s HD kanály začátkem roku 2018

Přechodový multiplex bude v provozu až do června roku 2020. Zákonem stanoveného pokrytí, tj. 95 % obyvatelstva ČR, by mělo být dosaženo na konci června příštího roku.

Kódování H.265/HEVC používá nejen české DVB-T2, zavádí ho i služba SledováníTV.cz

Nový formát umí aktuálně přehrávat pouze box Android 2. Aplikace pro Samsung a LG jsou ve schvalovacím procesu.

Operátor Media Broadcast láká před Vánocemi diváky v Německu k přechodu na DVB-T2

Od středy 8. listopadu je možné přijímat DVB-T2 z Německa i na omezeném území Čech, a to díky vysílačům Dresden – Wachwitz a Löbau – Schafberg.

Přechodová síť pro vysílání v DVB-T2 bude dostupná pro víc než 90 % domácností, na trhu je už více než 1200 vhodných přijímačů

České Radiokomunikace (CRA) spustí za týden další část přechodové sítě pro vysílání v novém standardu DVB-T2, konkrétně z vysílačů Brno Kojál a Praděd. Síť tak bude dostupná už pro 94,3 % domácností. Pozemní digitální televizní vysílání je dlouhodobě …

České Radiokomunikace potvrdily příchod nových televizí, DVB-T2 multiplex je obsazen

Čtyři volné programové pozice operátora už jsou, zdá se, obsazeny. Dvě jsou rezervovány pro kanály Novy, třetí obsadí Šlágr 2 a poslední s velkou pravděpodobností Seznam.cz TV.

Digital Broadcasting testuje nový DVB-T2 vysílač z pražského Ládví

Ládví výrazně vylepší po uvedení do ostrého provozu, které má spolu se spuštěním Brna a Ostravy proběhnout do konce roku, signál ve zbývajících částech Prahy.

Drážďany a Löbau přecházejí na DVB-T2, vysílání ve standardu DVB-T tu končí

Veškeré změny v rámci servisní noci je možné sledovat on-line. Operátor připravil pro všechny zájemce aktualizovaný technický blog.

Bavorská veřejnoprávní televize před rozšířením DVB-T2 proměnila svou videotéku

Kromě programů, které vám unikly, je možné nově sledovat také živě vysílané pořady. Ty však budou s největší pravděpodobností regionálně blokovány.

České Radiokomunikace mají známy parametry DVB-T2 vysílačů Klínovec a Ploštiny

Na zveřejnění technických parametrů čekají ještě jihočeské vysílače Kleť a Mařský vrch. Dočkáme se jich pravděpodobně v následujících měsících.

Plzeň bude dočasně bez DVB-T signálu Mňam TV, situace se může dotknout i dalších měst

V době, kdy Mňam TV nebude v západočeské metropoli vysílat, by se měla na její pozici objevit statická obrazovka s grafickou informací, aby diváci věděli, co se stalo.

Operátor Media Broadcast upozorňuje na start DVB-T2 z vysílačů Löbau a Drážďany

Freenet TV (a také její bezplatná část s veřejnoprávními kanály) přináší nejvyšší možnou obrazovou kvalitu ve formátu Full HD – rozlišení 1080p50.

Rakousko dokončilo pokrývání signálem DVB-T2, DVB-T už zde nenaladíte

Všechny programy v Rakousku jsou v multiplexech DVB-T2 kódovány, a to včetně veřejnoprávní televize, kterou je možné získat na trvalo v ceně modulu, případně set-top-boxu.

Česká televize využije pro DVB-T2 kanál 26, chce nabídnout i doplňkový servis

Přechodová síť má odstartovat v následujících měsících, její součástí bude i Český rozhlas.

Černá hora a Lysá hora už šíří signál DVB-T2, do konce roku pokryje 95 % populace

UVNITŘ PREZENTACE – Multiplex Českých Radiokomunikací šíří v současné době signál čtrnácti stanic, do konce roku se v něm mají objevit ještě další kanály.

Radim Pařízek se rozmluvil o Rádiu Dálnice, o DVB-T2 řekl minimum

Projekt dálničního rádia chce Radim Pařízek provozovat na všech platformách. Kromě VKV éteru mají být uvedeny i mobilní aplikace a v provozu bude také linka řidičů.

Operátor Media Broadcast přichází s vylepšením svého USB tuneru pro DVB-T2

Výhoda použití „USB klíče“ je jasná. Uživatel nemusí používat pro sledování placených kanálů žádné další dekódovací zařízení.

Podívejte se na rozvoj DVB-T2 sítě v Německu až do roku 2019

Motivace Němců pro přechod na DVB-T2 je jasná – bohatší programová nabídka a vysílání ve vysokém rozlišení obrazu.

Rakouská placená DVB-T2 televize simpliTV nově také ze satelitu Astra

V základní nabídce jsou tradičně programy veřejnoprávní ORF ve vysokém rozlišení, dokoupit je možné další HD kanály. V rámci zaváděcí akce jsou k dispozici na půl roku zdarma.

Zítra odstartuje dokumentární televize WAR svět válek, v DVB-T její promo skončí

„Nemůžeme se tvářit, že nevíme nic o více než šedesáti současných válečných konfliktech, ve kterých už zemřely dva miliony lidí,“ uvedl majitel Československé filmové společnosti Leoš Pohl.

AVerMedia TD310: USB tuner pro počítače s Windows a české DVB-T2 [aktualita]

Na danou třídu bohaté tunerové vybavení, vcelku průměrné nároky na software a hardware a mj. také podpora nahrávání a 3D. Za 1129 Kč dostanete USB tuner pro DVB-T/C a DVB-T2 H.265/HEVC. Zvládá maximální rozlišení Full HD, 1080i a je určen pro příjem …

V některých lokalitách se v DVB-T objevila místo Mňau TV stanice Rebel 2

Jde o problém, který se objevil například v českobudějovické regionální síti 1 nebo v multiplexu operátora RTI cz v Plzni.

DVB-T2 multiplex Digital Broadcasting změnil konfiguraci

Operátor má aktuálně v provozu jediný vysílač, a to na pražské Novodvorské ulici. V přípravě je také stanoviště Ládví. Harmonogram rozšiřování mimo hlavní město zatím není znám.

Ládví bude mít s DVB-T2 zpoždění, WAR TV startuje (nejspíše) 3. října večer a máme pro vás první přehled televizorů OLED

TÝDENNÍ REVIZE – Vedle toho Skylink zavádí hudební Senzi, začíná prestižní Liga mistrů na O2 a v Kalifornii byla uvedena další verze Apple TV. Na konci srpna spustila společnost Digital Broadcasting vysílání svojí přechodové DVB-T2 sítě s číselným …

Radim Pařízek: DVB-T2 z Ládví a v Ostravě spustíme během několika týdnů [aktualita]

Digital Broadcasting čeká se spuštěním dalších DVB-T2 vysílačů na dodání klíčové přenosové technologie. Zpoždění může nabrat i veřejnoprávní multiplex. Na konci srpna spustila společnost Digital Broadcasting vysílání svojí přechodové DVB-T2 sítě s …

ČTÚ, srpen: rušení DVB-T se zvýšilo, BTS LTE byla jeho příčinou ve více než dvojnásobku případů [aktualita]

K 31. srpnu 2017 bylo ve zkušebním provozu 1047 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 14 017 stanic. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v srpnu přijal 203 nových hlášení (červenec 187) o …

Počasí prakticky nemá na DVB-T2 vliv, pro vysílače jsou nejhorší mrazy, říká šéf techniky Radiokomunikací

Technický ředitel Českých Radiokomunikací Pavel Kos popisuje v rozhovoru pro web Digitální rádio vliv jednotlivých ročních období a rozmarů počasí na šíření rádiových vln.

ČTÚ, srpen: rušení DVB-T se zvýšilo, BTS LTE byla jeho příčinou ve více než dvojnásobku případů [aktualita]

K 31. srpnu 2017 bylo ve zkušebním provozu 1047 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 14 017 stanic. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v srpnu přijal 203 nových hlášení (červenec 187) o …

Certifikace DVB-T2 ověřeno přidává do seznamu další televizory

Jde o několik desítek LCD značky Samsung napříč řadami od střední třídy (6) až po špičku výrobce označovanou jako QLED. České Radiokomunikace (ČRa) zařazují do svého seznamu zařízení, tedy televizorů a set-top boxů ověřených pro provoz v rámci …

Cheb a Sušice se dočkaly, České Radiokomunikace tu dopoledne spouští DVB-T2

Operátor pokračuje v pokrývání republiky sítí pro nový standard pozemního digitálního televizního vysílání. Přechodová síť je nyní dostupná pro 78 % obyvatel.

České Radiokomunikace zítra spustí DVB-T2 vysílače v Sušici a v Chebu [aktualita]

AKTUALIZOVÁNO: Přechodová DVB-T2 síť s číselným označením 12 tak bude od zítřka pokrývat necelých osmdesát procent obyvatel České republiky. AKTUALIZOVÁNO, 14. 9., 12:30: Jak na svém twitterovém účtu oznámil Marcel Prochazka, ředitel regulace ČRa: …

Do konce roku pokryjí České Radiokomunikace svým multiplexem DVB-T2 celou republiku [aktualita]

UVNITŘ PARAMETRY – Příští týden by měly být spuštěny vysílače Zelená Hora pro Chebsko a sušický Svatobor. České Radiokomunikace připravují spuštění DVB-T2 vysílaní na Chebsku a v Sušici a okolí, konkrétně z vysílačů Zelená hora a Svatobor ke 14. září. …

Začala IFA 2017, ČT art představilo podzimní schéma a kdy skončí regionální multiplexy DVB-T?

TÝDENNÍ REVIZE – Sešla se také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Digi TV začalo svůj podzimní útok. Převedlo Sport 1 HD a Sport 2 HD do základní nabídky. Jak jsme vás už informovali, společnost Acer na veletrhu IFA 2017, který probíhá od 1. …


Červen 2018

« | »

Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
DigiMedia.cz