DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

Prima oficiálně potvrdila vypnutí svých HD kanálů v pražském DVB-T [aktualita]

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější. Jsou totiž přenášeny v kompresi MPEG-4/AVC.

Kdy nasadí Barrandov Plus HbbTV? Otázka zaskočila i distributora stanice v DVB-T [aktualita]

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v dubnovém rozhovoru pro Týden.cz šéf Radiokomunikací.

Prima následuje Novu, Pražanům vypnula kanály s vysokým rozlišením v DVB-T [aktualita]

Obě velké komerční televizní skupiny tak nyní soustřeďují své programy ve vysokém rozlišení na placenou distribuci – satelit a kabelové sítě.

Story4 a AXN dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T, pripravujú sa zmeny v ponuke

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra pripravila opäť pre všetkých divákov, ktorí majú možnosť sledovať programy cez anténu, darček v podobe nekódovaného vysielania. Tentokrát si môžu diváci vychutnať voľné vysielanie... Viac…

28,2E: NHK World HD v DVB-S2 multiplexu

Mezinárodní kanál japonského veřejnoprávního vysílatele NHK zahájil technické testy v DVB-S2 multiplexu na satelitu Astra 2G. Znamená to, že stanice zřejmě již brzy ukončí stávající distribuci NHK World HD v DVB-S multiplexu.

Velké změny v Polsku: Cyfrowy Polsat a nc+ překlápí TP do DVB-S2

Polské satelitní placené televize Cyfrowy Polsat a nc+ dnes provádějí značné změny na transpondérech. Jejich cílem je překlopení některých transpondérů do DVB-S2 a ukončení SD verzí některých stanic.

Regionálnítelevize CZ a TV Noe ukončily paralelní distribuci v DVB-T pro Prahu [aktualita]

Součástí multiplexu pro Prahu a střední Čechy tak nadále v tuto chvíli zůstávají stanice Praha TV, Retro Music TV, KinoSvět, TV Regina, Harmonie TV a Fajnrock TV – Slušnej kanál.

Měsíc do světové radiokomunikační konference WRC 2015 v Ženevě: rozhodne o osudu DVB-T?

[Prémiový obsah] Už za měsíc začíná ve Švýcarsku velká plánovací konference národních regulátorů rádiového spektra, na které by měla padnout rozhodnutí o budoucnosti terestrické televize.

nc+ překlopí 2 muxy do DVB-S2, změny čekají i diváky TNK

Zatímco diváci v Česku čekají na start Nové Digi TV CZ k 1.10.2015. Ke stejnému termínu dojde k významným změnám i na polském trhu. Platforma nc+ překlopí dva muxy do DVB-S2 a z toho důvodu se změny dotknou klientů platformy TNK (Televize na kartě).

Sky Deutschland zahájila migraci do DVB-S2

Operátor německé pay-tv platformy Sky Deutschland provádí první kroky v migraci SD programů do úsporného formátu MPEG-4. První SD stanice zahájily vysílání v DVB-S2 multiplexu.

Alma 2550 T HD: přijímač DVB-T s podporou příjmu v normách SD i HD (MPEG2/MPEG4 H.264)

Potřebujete-li levný, jednoduchý a kvalitní přijímač pro pozemní vysílání, který má i velice citlivý tuner, je určen právě pro vás.

Maďarsko: Da Vinci Learning vysiela nekódovane v DVB-T

Od dnes 21. septembra až do 5. októbra 2015 je možné prijímať program Da Vinci Learning dočasne nekódovane (FTA) prostredníctvom DVB-T vysielačov (multiplex B) u našich južných susedov v Maďarsku.... Viac…

VU+ USB Turbo tuner - externí DVB-T/T2 tuner od firmy Marusys

Výrobce satelitních přijímačů VU+ korejská firma Marusys uvedla před nedávnem na trh zajímavý doplněk pro satelitní přijímače VU+. Jedná se o externí DVB-T/T2 tuner, který je možné připojit ke všem přijímačům z portfolia VU+ přes rozhraní USB2.0.

Celoplošné multiplexy DVB-T jsou beznadějně plné. Televize je „zabetonovaly“ kvůli konkurenci

[Prémiový obsah] Volných míst se už nedostává ani ve větších regionálních sítích, televizní skupiny si rozebraly většinu volných míst, aby zabránily vstupu další konkurence a rozmělnění sledovanosti.

23,5E: Nova Sport 1, Nova Cinema a TV Fanda pokračují v DVB-S/SD

Česká komerční vysílací skupina Nova neukončí distribuci svých MPEG-2/SD programů u operátora Media Broadcast na satelitu Astra 3B (23,5°E) na konci tohoto měsíce. Vysílání bude zde pokračovat i v dalším období.

Na Jihlavsku odstartovala regionální televize i-Vysočina.cz, je v DVB-T i kabelu [aktualita]

Diváci nový program naladí na kanálu 57 z vysílače Hosov, odkud vysílá Regionální síť 11. Provozovatel stanice, společnost Via Press, slibuje regionální vysílání 24 hodin denně.

Konec DVB-S/SD stanic Nova Sport, TV Fanda a Nova Cinema na 23,5E?

Některé programy skupiny Nova by měly již na konci tohoto měsíce ukončit na satelitu Astra 3B svoji distribuci v klasickém SD rozlišení. Vypnutí SD se má týkat stanic Nova Cinema, Nova Sport 1 a TV Fanda.

CryptoBox MeTrio - kvalitní měřicí přístroj pro DVB-T2, S2, C2

CryptoBox MeTrio umožňuje měření satelitního, kabelového a pozemního digitálního vysílání v normách DVB-S/S2, DVB-C/C2 a DVB-T/T2. Přístroj má velmi pěkný 5 palcový TFT LCD display, který nám zobrazuje všechny důležité parametry digitálního vysílání.

Ericsson a Intelsat testují HD distribuci v HDR a DVB-S2X

Ericsson ve spolupráci s globálním satelitním operátorem Intelsat jako první na světě testují HD distribuci v HDR (High Dynamic Range) do RAI centra v Amsterdamu v Nizozemí.

Překlopení Sky Germany do DVB-S2 v noci na 18.11.

Německou satelitní placenou televize Sky Deutschland čekají letos na podzim technické změny. Operátor překlopí své DVB-S multiplexy do DVB-S2. Pro sledování programové nabídky provozovatele tak bude nutný modernější set top box s podporou DVB-S2 a MPEG-4.

nc+ k 1.10. překlopí dva TP do DVB-S2

Operátor polské pay-tv služby nc+ (Eutelsat Hot Bird, 13°E) chystá na 1.10.2015 velké změny v distribuci svých programů. K 1. říjnu budou dva DVB-S multiplexy překlopeny do DVB-S2. Některé stanice změní frekvenci a přejdou do MPEG-4.

Německo zahájilo informační kampaň k přechodu na DVB-T2. Do čtyř let vypne DVB-T [aktualita]

„Něco je ve vzduchu,“ praví ústřední slogan kampaně, již spouští operátor pozemních vysílacích sítí Media Broadcast. Slibuje 40 až 45 televizních kanálů v HD kvalitě.

15.9.2015 startuje Rai Sport 1 HD. Změny v DVB-T v Itálii

Některé tématické kanály italského veřejnoprávního vysílatele RAI začaly informovat o chystaných změnách, které proběhnou k 14.9.2015. Změny se týkají divákům digitálního pozemního vysílání v Itálii.

AVIS preladí viaceré lokálne DVB-T multiplexy, v Banskej Bystrici už dnes

Telekomunikačný operátor AVIS, ktorý prevádzkuje už takmer dvadsať miestnych DVB-T vysielačov po celom Slovensku, pripravuje prelaďovanie niekoľkých z nich. Podľa našich informácií, sa bude jednať o DVB-T vysielače, ktoré vysielajú... Viac…

AXN na dva týždne nekódovane v maďarskom DVB-T

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra pripravila opäť po krátkej letnej prestávke pre všetkých divákov, ktorí prijímajú televízne programy prostredníctvom antény, ďalšie voľné vysielanie vybranej stanice. Tentokrát je možné prijímať... Viac…

Televize Dajto je opět dostupná na klasickou anténu v DVB-T

Slovenskou komerční stanici Dajto je opět možné sledovat prostřednictvím digitálního pozemního vysílání na Slovensku. Stanice se objevila v prvním slovenském DVB-T multiplexu.

Dajto od dnes nečakane opäť v DVB-T

Od dnes 1. septembra 2015 je možné opäť naladiť televíziu Dajto prostredníctvom terestriálnych DVB-T vysielačov po celom Slovensku. Televízia vysiela v 1. multiplexe v kompresnom formáte MPEG-2 a prijímať ju... Viac…

Ve slovenském DVB-T se nečekaně opět objevila stanice Dajto [aktualita]

DOPLNĚNO – „Jelikož jsme vysílání obohatili o řadu atraktivních sportovních přenosů a filmů, chceme co největšímu počtu diváků umožnit jejich sledování,“ řekl šéf skupiny Markíza.

Barrandov Muzika odštartuje 5. septembra, bude v českom DVB-T a na satelite ASTRA 3B (23,5°E)

Nový hudobný kanál Barrandov Muzika spustí svoje vysielanie v sobotu 5. septembra 2015 o 10:00. Vo vysielaní sa zameria na rozmanité hudobné žánre vrátane ľudovej či country hudby. Šírenie TV... Viac…

Barrandov Muzika získala licence, vysílat bude v DVB-T i na satelitu [aktualita]

Satelitní licence byla udělena na dobu dvanácti let a signál má být určen výhradně pro diváky v České republice. Stejný stav platí i pro pozemní distribuci.

České Radiokomunikace aktualizovaly mapu páteřních vysílačů pro DVB-T [aktualita]

UVNITŘ MAPA – Operátor provozuje s výjimkou multiplexu 4 všechny celoplošné digitální televizní sítě v České republice. Technicky zajišťuje i DVB-T šíření programů České televize.

Slovenskou Fortuna ligu bude možné sledovat v Česku i díky DVB-T [aktualita]

„Začínáme šlágrem šestého kola mezi Slovanem Bratislava – Spartakem Trnava,“ prozradilo programové oddělení televize Slovak Sport, která je i součástí nabídek kabelových operátorů.

V Severním Porýní-Vestfálsku začnou se zpožděním testy technologie DVB-T2 [aktualita]

Technickým realizátorem testů bude společnost Media Broadcast, dobře známá i v České republice, a tamní veřejnoprávní televize WDR. Počítá se i se šířením komerčních stanic.

WDR spouští HD vysílání v DVB-T2

WDR ve spolupráci se společností Media Broadcast zahájí 18.8.2015 v Severním Porýní-Vestfálsku (Německo) technické testy distribuce programů ve vysokém rozlišení v novém vysílacím standardu DVB-T2.

České Radiokomunikace testují v DVB-T2 experimentu dvě verze ČT Sport HD [aktualita]

Verze kanálu ČT Sport HD s koncovkou AVC nahradila v multiplexu programovou pozici „T2 HEVC UHD“. Operátor tak aktuálně nešíří ve svém testovacím multiplexu Ultra HD obsah.

Barrandov Muzika žádá RRTV o licenci, chce být v DVB-T i na satelitu [aktualita]

Nová televize má být přímým konkurentem stanice Šlágr TV. Na rozdíl od ní má však ambice oslovit i mladší publikum. Na projektu se podílí kromě Jaromíra Soukupa i Peter Nuňéz.

AB CryptoBox MeTrio – multifunkčný merací prístroj DVB-S2/T2/C2 [video]

Portfólio značky AB Cryptobox sa rozšírilo už aj o meracie prístroje. Medzi prvými takýmito zariadeniami je AB CryptoBox MeTrio, ktorý som osobne už mal možnosť testovať niekoľko dní a to... Viac…

Českokrumlovská televize CKTV získala licenci pro pozemní vysílání DVB-T [aktualita]

„Jsme vaše domácí televize, která se vždy snaží zachytit to nejzajímavější v celém Českokrumlovském regionu,“ hovoří o svém vysílání jihočeská CKTV.

Dreambox plánuje uviesť na trh nový duálny plug & play tuner DVB-S2

Výrobca populárnych satelitných prijímačov Dreambox, ktoré pracujú pod systémom linux, pripravuje v krátkej dobe uviesť na trh nové duálne tunery DVB-S2 typu plug & play. Termín spustenia predaja nie je... Viac…

Spartak TV HD už aj v levickom lokálnom DVB-T multiplexe

Trnavskú športovú televíziu Spartak TV vo vysokom rozlíšení môžu sledovať cez anténu už aj diváci v Leviciach a v blízkom okolí. Telekomunikačný operátor AVIS ju dnes pridal do svojho lokálneho... Viac…

Nová digitální DVB-T2 platforma na Ukrajině

Na neuznaných oblastí Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky, které patří Ukrajině, se již řadu měsíců vysílá digitální pozemní televize ve standardu DVB-T2 s úplně jinou programovou nabídkou.

Regionalnitele­vize.cz usiluje o vstup do DVB-T multiplexu Radiokomunikací [aktualita]

Eva Stejskalová, ředitelka regionalnitelevize.cz nechtěla otázku možného vstupu do multiplexu Českých Radiokomunikací příliš komentovat, nicméně jednání s operátorem potvrdila.

TeleSystem TS6800 T2 HEVC: jeden z prvních opravdu fungujících přijímačů pro DVB-T2 HEVC

Už je to tady, začíná souboj výrobců, který z nich dříve přijde s dobře vybaveným přijímačem za rozumnou cenu a který bude dobře konkurovat na trhu.

Na programovej pozícii STV HD v DVB-T opäť už len Jednotka HD

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ukončila dočasné šírenie programu Dvojka HD v rámci tretieho terestriálneho multiplexu na programovej pozícii STV HD. Aktuálne je tak opäť divákom, ktorí prijímajú programy prostredníctvom... Viac…

Towercom testuje na satelite Astra 3B TV LUX z DVB-S2 transpondéra

Towercom dnes spustil na jednom zo svojich prenajatých transpondérov na satelite Astra 3B (23,5°E), z ktorého okrem iných vysielajú aj HD programy Jednotka a Dvojka, nový test kanál na ktorom... Viac…

TV Lux testuje v DVB-S2 na 23,5E

Společnost Towercom provedla v pátek 24.7.2015 technické testy distribuce programu TV Lux v DVB-S2 multiplexu.

Petr Formánek: Po přechodu na DVB-T2 by mohly zůstat menší multiplexy DVB-T pro regiony

[Prémiový obsah] „Souběh vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2 by neměl trvat déle než půl roku,“ míní manažer pražské Regionální sítě 4. „Nesmí diváky vyhnat od pozemního vysílání,“ dodává.

Odštartoval M4 Sport, na satelite aj v DVB-T

Maďarský verejnoprávny vysielateľ MTVA spustil dnes 18. júla nový športový program s názvom M4 Sport. Dostupný je divákom u vybraných maďarských káblových, satelitných (DIGI TV, T-Home, AustriaSat Magyarország, UPC Direct)... Viac…

V listopadu proběhne migrace Sky Deutschland do DVB-S2

Další poskytovatel placené televize se chystá provést migraci programů a služeb do DVB-S2. Provozovatel německé pay-tv potvrdil, že ještě letos - pravděpodobně v listopadu - překlopí DVB-S multiplexy do DVB-S2.

Telesystem představil v Itálii DVB-T2 box s HEVC

Společnost Telesystem představila na italském trhu třetí generaci set top boxu pro DTT (digitální terestrickou televizi), založenou na standardu DVB-T2 a vybavený nejnovější video kompresním kodekem HEVC.

Poliaci testujú v DVB-T nový kodek H.265/HEVC

Poľská mediálna skupina TVN spustila dnes 15. júla 2015 testovacie vysielanie s novým kodekom H.265/HEVC v rámci pozemného terestriálneho vysielania (DVB-T). Testy sú dostupné divákom vo Varšave na 53. kanáli... Viac…

V Česku čoraz viac domácností prijíma programy výhradne cez DVB-T

Televízne vysielanie šírené zadarmo prostredníctvom pozemných DVB-T vysielačov je v Česku čoraz populárnejšie a atraktívnejšie. Ukázal to prieskum Digimonitor, ktorý pre České Rádiokomunikácie vypracovala agentúra Mr.Think v rámci online panelu... Viac…

Martin Gebauer: České Radiokomunikace jsou ochotny opustit DVB-T před vypršením platnosti kmitočtů

[Prémiový obsah] „Stát by ale musel garantovat kompenzaci v podobě sítí DVB-T2 a zajištění přechodu,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel Českých Radiokomunikací. „Jsme připraveni o tom diskutovat.“

13E: Pervyj kanal nečekaně skončil v DVB-S2

Ruská veřejnoprávní televize Pervyj kanal ukončila nekódované vysílání do Evropy v novém DVB-S2 multiplexu. Program je dostupný divákům z pozice 13°E i nadále na původních parametrech v DVB-S.

Vypínání DVB-T před rokem 2024? Nepřipadá v úvahu, slíbilo ministerstvo televizím

[Prémiový obsah] Oficiální postoj České republiky k uvolňování pásma 700 MHz pro potřeby mobilních operátorů bude nakonec zřejmě výhodnější pro televize, i když to tak dlouho nevypadalo.

Dvojka HD dočasne v DVB-T, kvôli Tour de France

Vysielanie populárnych cyklistických pretekov Tour de France si môžu aj tento rok pozrieť diváci na Slovensku v HD kvalite cez anténu vďaka RTVS. Verejnoprávny vysielateľ totiž sprístupnil program Dvojka HD... Viac…

Polská TVP otestuje 4K vysílání v DVB-T2 i na internetu

V pátek 3. července 2015 spustí polská veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2 v rozlišení Ultra HD 4K s kompresí HEVC.

Veľké presuny v maďarskom DVB-T, je potrebné vyhľadať programy nanovo

Dnes presne podľa plánov dochádzalo v čase od 9:00 do 12:00 k postupným presunom televíznych programov v maďarských celoplošných DVB-T multiplexoch kvôli pridaniu nového programu M4 Sport HD do verejnoprávneho... Viac…

Maďari ukončili šírenie verejnoprávnych programov v DVB-S na satelite Eutelsat 9A, testujú M4 Sport

Maďarský verejnoprávny vysielateľ (MTVA) ukončil 30. júna 2015 distribúciu svojich televíznych programov M1, M2, Duna a Duna World v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-2) v norme DVB-S na družici Eutelsat 9A (9°E).... Viac…

AVIS spustil nový lokálny DVB-T vysielač v Liptovskom Mikuláši

AVIS potvrdzuje svoje vedúce postavenie v oblasti prevádzkovateľov lokálnych DVB-T vysielačov. V pondelok 29. júna 2015 spustil v rámci Slovenska už svoj v poradí osemnásty miestny DVB-T vysielač. Nachádza sa... Viac…

TBS 5220 miniaturní USB tuner pro příjem DVB-T2/T/C

Tento tuner není sice na trhu žádnou horkou novinkou, krátce jsem se o něm zmínil na webu parabola.cz. Předpokládám, že mnoho čtenářů ještě neví, že u TBS se vůbec něco takového vyrábí.

Polská nc+ přechází na DVB-S2/MPEG-4

Polská satelitní pay-tv platforma nc+ se chystá ukončit souběžné šíření programů ve standardech DVB-S a DVB-S2. Od října letošního roku budou všechny programy nc+ šířeny už jen v DVB-S2.

Maďarský M4 Sport v HD kvalite bude aj v DVB-T, pripravujú sa presuny kanálov

Nový športový program M4 Sport maďarského verejnoprávneho vysielateľa (MTVA) budú môcť naši južní susedia naladiť aj prostredníctvom DVB-T a dokonca vo vysokom rozlíšení (HD). Stanica rozšíri ponuku celoplošného multiplexu A... Viac…

Prima: úvahy o odejmutí pásma 700 MHz jsou předčasné, je třeba řešit DVB-T2 [aktualita]

Další česká komerční televize okomentovala vládou schválenou Strategii správy rádiového spektra. Požaduje urychlené jednání o přechodných kmitočtech pro sítě DVB-T2.

Slovensko má další celoplošnou televizi v DVB-T, do multiplexu 1 vstoupila TV Lux [aktualita]

Katolická televize dosud vysílala především přes kabel a satelit, dostupná byla i v několika regionálních a lokálních pozemních multiplexech.

TV LUX potvrdila, že cez DVB-T bude vysielať v 1. multiplexe a nekódovane

Po siedmich rokoch od spustenia samostatného vysielania slovenskej katolíckej televízie LUX ju bude možné sledovať na väčšine územia Slovenska pomocou antény a bez poplatkov. Po dohode so spoločnosťou Towercom sa... Viac…

Na DVB-T2 musí přejít všechny televize najednou, žádá Nova. Náklady nechce platit [aktualita]

Nejsledovanější česká televize podporuje technologický rozvoj terestrické televizní platformy, nechce však, aby jí tím vznikaly dodatečné provozní náklady.

Tři největší operátoři sítí DVB-T komentují vládní Strategii správy rádiového spektra

[Prémiový obsah] DigiZone.cz zjišťoval názory Českých Radiokomunikací, společnosti Digital Broadcasting/Progress Digital a Prague Digital TV na strategický dokument o budoucnosti terestrické televize v Česku.

Přehled pokojových antén (nejen) pro DVB-T

[Prémiový obsah] Pokojové antény jsou především anténami náhražkovými. Někdy to však jinak řešit nejde, a tak přemýšlíme, co vybrat. Nabídka je ale nesmírně široká…

Veřejnoprávní ZDF využije technologii DVB-T2 pro přechod na formát Full HD [aktualita]

Nasazení vyššího rozlišení u kanálů ZDF se má projevit zejména u rychlých scén, a to lepší dynamikou obrazu. V komerčním provozu začne DVB-T2 fungovat v Německu od roku 2017.

Placená pozemní televize DVB-T2 bude v Německu kódována systémem Irdeto [aktualita]

Společnost Irdeto je pro řadu operátorů spolehlivým partnerem. Programy v jejím kódovacím systému zabezpečila i skupina M7 Group, provozovatel satelitní služby Skylink.

Němci zveřejnili první detaily o DVB-T2, část nabídky zůstane nekódovaná [aktualita]

Podle optimistických odhadů by mohlo být dohromady pozemní cestou dostupných až šedesát kanálů ve vysokém rozlišení. Placená nabídka by měla odstartovat v prvním kvartálu 2017.

V Německu vznikla iniciativa DVB-T2 HD

Skupina německých vysílatelů a organizací spustila společnou iniciativu na podporu zavedení DVB-T2 HD HEVC pro digitální pozemní vysílání v Německu. Do iniciativy se zapojily ARD, Medienanstalten, Mediengruppe RTL Deutschland, ProSiebenSat.1 Media AG, …

Canal Digital překlopil další TP do DVB-S2

Operátor placené televize Canal Digital pro severní Evropu (Švédsko, Finsko, Dánsko, Norsko) překlopil další transpondér z DVB-S do DVB-S2. Změnou parametrů byla dosažena vyšší kapacita multiplexu.

Ďalšia ochutnávka v maďarskom DVB-T, nekódovane pôjde Discovery Channel, Discovery Science a TLC

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra, ktorú prevádzkuje Antenna Hungária, pripravila aj v najbližších týždňoch ochutnávku vybraných televíznych programov pre divákov, ktorí prijímajú programy prostredníctvom DVB-T. Tentokrát budú môcť …

V Bratislave bol spustený nový lokálny DVB-T vysielač, šíri štyri televízne programy

Spoločnosť Viva studio spustila v týchto dňoch nový lokálny DVB-T vysielač v Bratislave, konkrétne v mestskej časti Bratislava-Petržalka. Podľa platného povolenia má byť vysielač umiestnený na paneláku na ulici Blagoevova... Viac…

Sledovali jsme živě: Volební výbor sněmovny o novele vysílacího zákona, ČT a DVB-T2 [aktualita]

UVNITŘ GALERIE – Na programu schůze byla i Výroční zpráva Rady České televize za rok 2014 a vládní návrh novely zákona o reklamě.

ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima startují test v DVB-T2 v HEVC

Testovací vysílání s programy ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima bude možné přijímat v Praze a ve středních Čechách ve formátu HEVC v rámci DVB-T2 multiplexu.

České Radiokomunikace jako první ve střední Evropě testují živé vysílání v DVB-T2 s kodekem HEVC

České Radiokomunikace spouští zítra, ve středu 3. června v 10:00 hod. jako první ve střední Evropě zkušební živé vysílání ve formátu DVB-T2 s kodekem HEVC. V pilotním vysílání jsou zařazeny tři programy: ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima.

ČRa spustia v Prahe skúšobné vysielanie DVB-T2 s kodekom HEVC

České Rádiokomunikácie (ČRa) spustia v stredu 3. júna o 10:00 skúšobné vysielanie vo formáte DVB-T2 s kodekom HEVC z pražského vysielača Žižkov na 50. kanáli. V pilotnom vysielaní budú zaradené... Viac…

ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima statují test v DVB-T2 v HEVC

Testovací vysílání s programy ČT Sport HD, TV Nova a TV Prima bude možné přijímat v Praze a ve středních Čechách ve formátu HEVC v rámci DVB-T2 multiplexu.

Prahu pokryjí ČT Sport HD, Nova a Prima v DVB-T2. Z vysílače Žižkov s kodekem HEVC [aktualita]

Jde o první zkušební živé televizní vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC ve střední Evropě. České Radiokomunikace slibují test zachovat do konce února 2016.

EK predloží už čoskoro návrh na harmonizáciu pásma 470 – 790 MHz, ktoré sa využíva aktuálne pre DVB-T

Koncom mája navštívil predseda Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) Ing. Vladimír Kešjar pracovne Brusel, kde rokoval s predstaviteľmi Európskej komisie (EK). Predmetom rokovaní boli aktuálne otázky... Viac…

Viasat History nekódovane v maďarskom DVB-T, len dočasne

Najbližšie dva týždne bude u našich južných susedov v Maďarsku dostupný dokumentárny kanál Viasat History nekódovane (FTA) v rámci terestriálnej platformy MinDig TV Extra, ktorú je možné prijímať v blízkosti... Viac…

Španělsko v DVB-T2 otestovalo 4K

Španělsko se stalo první zemí na světě, které otestovalo Ultra HD rozlišení ve formátu 4K prostřednictvím druhé generace digitální pozemní televize v DVB-T2 se 100 snímky za sekundu.

České Rádiokomunikácie majú nového technického riaditeľa, bude mať na starosti hlavne prechod na DVB-T2

Novým technickým riaditeľom (CTO) Českých Rádiokomunikácií sa od polovice mája stáva Pavel Kos. Vrcholové vedenie ČRa posilňuje veľmi skúsený manažér, ktorý strávil niekoľko rokov v najvyšších technických pozíciách predovšetkým v... Viac…

Radiokomunikace zavádějí pozici šéfa techniky, spadne pod něho i DVB-T2 [aktualita]

„K hlavním úkolům, které Pavla v nové pozici čekají, patří zejména příprava síťové infrastruktury a technologií k přechodu na nový vysílací formát DVB-T2,“ upozornil šéf firmy Martin Gebauer.

České Radiokomunikace upravily obsah zkušebního DVB-T2 multiplexu [aktualita]

Testovací multiplex Českých Radiokomunikací je pro operátora důležitou přípravou na budoucí spuštění technologie DVB-T2, které se dočkáme v následujících letech.

Barrandov PLUS od 7. května v DVB-T multiplexu 3

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) rozšíří programovou nabídku pozemního multiplexu 3 o nový dětský a dokumentární program Barrandov Plus. Spuštění testovacího vysílání je naplánováno na 7.5.2015 na 18. hodinu.

DVB-T2 postupuje Rakouskem, multiplex B na něj přešel v Tyrolsku a Vorarlbersku [aktualita]

Od dnešního dne vysílá nově jako součást celoplošné kódované služby simpliTV i komerční stanice Puls 4 HD. Zákazníci ji získají v základní nabídce, tedy bez měsíčního poplatku.

TV Písnička a Country no. 1 skončili v českom DVB-T, v lokálnych multiplexoch na Slovensku vysielajú ďalej

Český dvojprogram TV Písnička a Country no.1 ukončil od 1. mája 2015 svoje vysielanie prostredníctvom štvrtého terestriálneho multiplexu v Česku. Českí diváci tak môžu oba televízne programy sledovať už len... Viac…

Dajto ukončilo vysielanie v DVB-T

Markíza ukončila dnes šírenie svojej televízie Dajto prostredníctvom terestriálnych vysielačov 1. celoplošného multiplexu. Z akého dôvodu, však doteraz oficiálne neuviedla. Diváci, ktorí sledujú programy bezplatne prostredníctvom antény tak už …

MS v hokeji na různých vysílacích platformách: od DVB-T přes kabel a satelit k internetu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Jak můžete sledovat hokejový šampionát prostřednictvím různých vysílacích platforem a jaké specifické služby nabízejí?

Towercom potvrdil koniec stanice Dajto v DVB-T, signál cez anténu prijíma 33% populácie Slovenska

Spoločnosť Towercom dnes oficiálne potvrdila vyradenie stanice Dajto z 1. multiplexu. “Na základe rozhodnutia vysielateľa televíznej stanice Dajto bude k 30.4.2015 ukončené vysielanie tejto stanice v 1. celoplošnom multiplexe DVB-T,”... Viac…

Potvrzeno! Sport 2 bude součástí DVB-T služby Plustelka na Slovensku [aktualita]

Po dobu prvních jedenácti květnových dní bude kompletní nabídka Plustelky dostupná všem jejím klientům, i těm, kteří mají pouze základní programový balík.

Progres Digital: Zápasy MS 2015 v hokeji pouze v celoplošné síti DVB-T MPX1a/RS7 v HD kvalitě a navíc bezplatně

Hokejový šampionát, který začíná v pátek 1. května, můžete v televizi sledovat i ve vysoké kvalitě HDTV (High-Definition Television) a navíc bez poplatků.

Dajto ukončí vysielanie v DVB-T

Na základe rozhodnutia vysielateľa televíznej stanice Dajto bude k 30.4.2015 ukončené vysielanie tejto stanice v 1. celoplošnom multiplexe DVB-T.

Dajto dnes končí v DVB-T

Dnes 30.4.2015 bude v prvním slovenském celoplošném DVB-T multiplexu na základě rozhodnutí vysílatele ukončena distribuce programu Dajto. Diváci mohou tuto stanici sledovat z jiných platforem (kabelové, IPTV a satelitní sítě).

Ředitel regulace Českých Radiokomunikací vyvrací mýty o DVB-T v ČR [aktualita]

UVNITŘ PREZENTACE – Marcel Procházka na výroční konferenci České asociace elektronických komunikací popřel tezi, že by nelineární vysílání do pěti let předstihlo lineární televizi

Televize Dajto končí ve slovenském DVB-T, od zítřka už ji tu nenaladíte [aktualita]

Ve slovenském DVB-T budou od května šířeny v rámci skupiny Markíza Slovakia pouze programy Markíza a Doma. Na Silvestra 2013 už firma vypnula tematický program Fooor.


Říjen 2015

« | »

Po Út St Čt So Ne
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
DigiMedia.cz | Portál o zdraví.cz | Devlogy.cz