DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

Prima MAX odstartovala v DVB-T na Ostravsku

Televizní stanice Prima MAX je již dostupná na klasickou pozemní anténu po celé České republice. Dnes ráno bylo zahájeno šíření programu Prima MAX v multiplexu 3 na K48 z vysílačů Ostrava - Hošťálkovice a Ostrava - Hladnov.

Test nového SmartTVBoxu Mini 2G: Bezplatný príjem programov cez internet a DVB-T [video]

SmartTVBox Mini 2G je nová vylepšená a rýchlejšia verzia SmartTVBoxu od slovenskej spoločnosti ANTIK Telecom, ktorá umožňuje sledovanie digitálnej televízie prostredníctvom internetu na celom území Slovenska. Stačí pritom len pripojenie... Viac…

Jednotka vo vysokom rozlíšení späť v DVB-T

Dnes presne o 20:10 sa vrátil do verejnoprávneho terestriálneho DVB-T multiplexu program Jednotka vo vysokom rozlíšení. Dostupný je na programovej pozícii STV HD, ktorú využíva Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS)... Viac…

Přechod na DVB-T2 dostává reálnější obrysy

TÝDENNÍ REVIZE – Během letošního roku by měly odstartovat dva celoplošné a jeden regionální multiplex ve standartu DVB-T2 a vysílat souběžně s těmi existujícími až do roku 2021, kdy se vypnou ty současné. Okolnosti přechodu na novější typ zemského …

TV Liptov rozširuje ponuku miestneho DVB-T multiplexu v Ružomberku

Miestny DVB-T multiplex v Ružomberku, ktorý vysiela na 41. kanáli (634 MHz), sa rozšíril o lokálnu TV Liptov. Stalo sa tak jeden po spustení vysielača. Diváci môžu po novom prijímať... Viac…

DVB-T na Slovensku: Místo Jednotky HD nyní Dvojka HD

Diváci slovenského digitálního terestrického vysílání si mohli povšimnout programové změny. Ve veřejnoprávním multiplexu byl původní program Jednotka HD nahrazen druhým programem - Dvojka HD.

Spustený bol nový miestny DVB-T vysielač v Ružomberku, poznáme podrobnosti

Telekomunikačný operátor AVIS spustil dnes nový miestny DVB-T vysielač v Ružomberku, ktorý pokryje signálom samotné mesto ako aj blízke okolie. Vysielač vysiela na 41. kanáli (634 MHz), umiestnený je v... Viac…

Dvojka v HD kvalite dočasne v DVB-T, kvôli ME v krasokorčuľovaní

Verejnoprávny vysielateľ RTVS sa rozhodol kvôli majstrovstvám Európy v krasokorčuľovaní, ktoré sa budú konať od dnes v Bratislave, zaradiť do tretieho celoplošného DVB-T multiplexu program Dvojka HD, ktorý nahradí doterajšiu... Viac…

Do miestneho DVB-T multiplexu v Piešťanoch pribudli dva nové programy

Miestny DVB-T multiplex v Piešťanoch, ktorý vysiela na 42. kanáli (642 MHz), sa rozšíril o dva nové televízne programy v štandardnom rozlíšení. Navyše podľa našich informácií má tento vysielač na... Viac…

Globecast testuje DVB-S2 multiplex na 13E

Společnost Globecast zřejmě bude provozovat novou DVB-S2 platformu na pozici 13°E. Na satelitu Eutelsat Hot Bird 13D byl po několika měsících uveden do provozu staronový transpondér operátora Globecast.

Easy TV - placená DVB-T od CANAL+ Group

Skupina Canal+ bude pro své služby využívat digitální pozemní televizi v Africe. V únoru se na místním trhu objeví platforma Easy TV s levnou nabídkou placené pozemní televize.

Souběh DVB-T a DVB-T2 bude v Česku do roku 2020

Digitální pozemní vysílání bude v Česku dostupné souběžně ve dvou standardech DVB-T a DVB-T2 od druhé poloviny roku 2016 do konce roku 2020. Počítá s tím Strategie udržitelného rozvoje zemského digitálního vysílání.

Prima MAX rozšiřuje pokrytí DVB-T. Začne vysílat pro Ostravsko

Pátý kanál FTV Prima s názvem Prima MAX bude od pondělí 1.2.2016 dostupný pro další domácnosti. Stanice bude šířena prostřednictvím multiplexu 3 z vysílačů Ostrava a Slezská Ostrava.

Strategie přechodu na DVB-T2 putuje do meziresortu. Místo dvou přechodných multiplexů budou tři

[Prémiový obsah] Radim Pařízek si vybojoval jednu přechodovou síť DVB-T2 pro sebe a regionální televize. Další dva celoplošné dočasné multiplexy budou provozovat České Radiokomunikace. Okolnosti přechodu na novější typ zemského digitálního vysílání …

ProSiebenSat.1 spustí HD programy v DVB-T2 v 1080p

Německá mediální skupina ProSiebenSat.1 bude poskytovat své neplacené programy ve formátu 1080p. Naladí je diváci v Německu v rámci digitálního pozemního vysílání ve standardu DVB-T2.

Německo se v souvislosti s DVB-T2 přiklání k rozlišení 1080p [aktualita]

Rozhodnutí nasadit rozlišení 1080p předcházely úspěšné testy, které proběhly v uplynulých měsících. Přenos v 1080p přináší podle ProSiebenSat.1 vyšší kvalitu obrazu. Nejen německá veřejnoprávní televize ZDF a komerční skupina RTL Group, ale nyní i …

AVIS spustil nový lokálny DVB-T vysielač v Prievidzi, šíri štyri programy

Štyri nové televízne programy si môžu od dnes naladiť diváci v mestách Bojnice a Prievidza, ako aj ich okolí, na 41. kanáli (634 MHz). Telekomunikačný operátor AVIS spustil pre tento... Viac…

28,2E: Další DVB-S2 muxy Sky UK s novým FEC

Operátor britské satelitní pay-tv platformy Sky UK provedl úpravu parametru FEC u dalších DVB-S2 multiplexů. Změnou FEC se navýšila kapacita multiplexů a díky tomu může operátor zařadit další programy či služby nebo zlepšit technickou kvalitu …

TV Vega rozšírila ponuku lokálnych DVB-T multiplexov v Trnave a Galante

Ponuka televíznych programov v lokálnych DVB-T multiplexoch v Trnave a Galante, ktoré prevádzkuje operátor AVIS, sa rozšírila dnes o nový televízny program TV Vega. Šírený je nekódovaný a v kompresnom... Viac…

KabelKiosk překlopil zbývající transpondéry do DVB-S2

Kabelová distribuční platforma KabelKiosk šířená přes transpondéry satelitu Eutelsat 9A (9°E) dokončila přesun programů a služeb do efektivnější distribuce v DVB-S2 multiplexech.

Sky UK navýšila FEC u DVB-S2 multiplexů

Operátor britské satelitní pay-tv platformy Sky UK provedl úpravu parametrů vybraných DVB-S2 multiplexů. Klíčovou změnou je úprava FEC ze 3/4 na 8/9. Ostatní parametry zůstaly zachovány.

Freedom TV: Po roce 2017 chceme mít v republice padesát DVB-T2 vysílačů

[Prémiový obsah] V Říčanech začal dnes vysílat druhý kanál regionálního DVB-T multiplexu 19, který nabízí placené kanály v HD i SD kvalitě. O jeho vzniku jsme mluvili s majitelem společnosti dvbexpert Jaroslavem Pechem.

Regionální televize V1 obdržela licenci pro DVB-T na 12 let [aktualita]

RRTV udělila společnosti VČTV, s.r.o. licenci k provozování zemského digitálního televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů.

Mariánské Lázně se mohou těšit na novou místní DVB-T stanici TVML [aktualita]

Společnost TVSat multimedia obdržela licenci k provozování místního zemského digitálního televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů.

Discovery Channel dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T

Prevádzkovateľ maďarskej terestriálnej platformy MinDig TV Extra, spoločnosť Antenna Hungária, pokračuje v promo vysielaní vybraných kanálov aj v tomto roku. Už od dnes 8. januára zostal odkódovaný populárny dokumentárny kanál... Viac…

UPC Direct: Konec Duna World v DVB-S2

Lucemburská mediální skupina UPC DTH ukončila distribuci maďarského programu Duna World v DVB-S2 multiplexu. Stanice je nyní poskytována v SD rozlišení v rámci DVB-S multiplexu ve formátu MPEG-2.

Horní i Dolní Rakousko čeká už letos další vlna spouštění DVB-T2 [aktualita]

UVNITŘ DOKUMENT – Kanály ORF eins a ORF 2 ve standardním rozlišení budou vysílány ještě tři roky nekódovaně, bude je tedy možné sledovat nadále i na území České republiky.

Jednáme o vstupu do placeného DVB-T, říká regionální manažer kanálů AMC

[Prémiový obsah] Stanice Film+ nebo Sport 2 by se mohly objevit v českém éteru i ve formě placeného DVB-T podobně jako na Slovensku. Tyto a další plány přiblížil v rozhovoru Evžen Chlanda.

Rok 2015 v DVB-T: (nejen) start nových kanálů Primy a Barrandova a konec Active TV

Právě končící rok byl opět velmi bohatý na události týkající se pozemní digitální televize. Mimo jiné došlo i ke stěhování velkých regionálních televizí z multiplexu 3.

Towercom predĺžil zmluvu s JOJ Group o využívaní vysielacej kapacity v rámci DVB-T

Towercom a JOJ Group podpísali dohodu o predĺžení využívania vysielacej kapacity v rámci DVB-T. JOJ Group si tým zabezpečila terestriálne šírenie svojich staníc minimálne do roku 2021.

Rakousko na podzim 2016 zahájí migraci na DVB-T2

Digitální pozemní vysílání u našich jižních sousedů dozná v následujících letech řadu změn. Na podzim příštího roku bude zahájena migrace pozemního vysílání z DVB-T na DVB-T2. Celý proces má být dokončen do třetího kvartálu 2017, nejpozději do února 2019.

Analýza: Přechod na DVB-T2 vyjde Čechy na více než 20 miliard korun [aktualita] 2f1

Grant Thornton Advisory u svého výzkumu vychází ze skutečnosti, že v současné době je na českém trhu 4,2 milionu domácností a v každé domácnosti je průměrně 1,84 televizoru.

Towercom predĺžil zmluvu s JOJ Group o využívaní vysielacej kapacity v rámci DVB-T

Towercom a JOJ Group podpísali dohodu o predĺžení využívania vysielacej kapacity v rámci DVB-T. JOJ Group si tým zabezpečila terestriálne šírenie svojich staníc minimálne do roku 2021.

Active TV přišla o licence na DVB-T i satelit, pro vysílací radu šlo o formalitu [aktualita]

Věštci, kartáři a tváře soutěžních pořadů ale z televizních obrazovek českých diváků nezmizely. „Rozprostřeli“ se na ostatních stanicích, zejména TV Barrandov a KinuSvět.

Maďarsko: M3 dočasne nekódovane počas Vianoc v DVB-T

Od dnes 18. decembra 2015 až do 4. januára 2016 bude vysielať maďarský verejnoprávny program M3 dočasne nekódovane prostredníctvom terestriálnych vysielačov po celom Maďarsku. Dohodol sa na tom operátor Antenna... Viac…

JOJ prodloužila smlouvu na kapacitu v DVB-T u Towercomu

Slovenská komerční televizní skupina JOJ podepsala se společností Towercom, poskytovatelem služeb digitálního terestrického a satelitního vysílání na Slovensku, kontrakt o prodloužení využívání vysílací kapacity v rámci DVB-T.

České Radiokomunikace koupily část vysílačů regionální DVB-T sítě 1 [aktualita] 2ea

„Po zralé úvaze nad dalším směřování našeho podnikání jsme dospěli k závěru, že nejsme schopni konkurovat velkým hráčům na trhu,“ uvedl podnikatel Ivo Brabec.

IN TV spustila testovacie vysielanie už aj cez miestny DVB-T multiplex v Galante

Televíziu IN TV, ktorá spustila testovacie vysielanie koncom minulého týždňa cez vybrané miestne DVB-T multiplexy, môžu od dnes naladiť už aj diváci v Galante a okolí. Telekomunikačný operátor AVIS ju... Viac…

JOJ si zabezpečila kapacitu pre svoje programy v DVB-T až do roku 2021

Towercom a JOJ Group podpísali dohodu o predĺžení využívania vysielacej kapacity v rámci DVB-T. JOJ Group si tým zabezpečila terestriálne šírenie svojich staníc minimálne do roku 2021. “Podpis zmluvy dáva jasný signál, že... Viac…

Active TV přišla o licence na DVB-T i satelit, pro vysílací radu šlo o formalitu [aktualita]

Věštci, kartáři a tváře soutěžních pořadů ale z televizních obrazovek českých diváků nezmizely. „Rozprostřeli“ se na ostatních stanicích, zejména TV Barrandov a KinuSvět.

CanalSat překlopil další 2 TP do DVB-S2

Operátor francouzské pay-tv platformy CanalSat překlopil do DVB-S2 další dva transpondéry na satelitu Astra na pozici 19,2°E. Změna se tentokrát nedotkla jen abonentů CanalSat ale i diváků bezplatné satelitní služby TNTSAT.

Radim Pařízek: Pokud má být zachována rovnováha, chceme v DVB-T2 dva multiplexy

[Prémiový obsah] Provozovatel televizního multiplexu 4 a Regionální sítě 7 komentuje v rozhovoru pro DigiZone.cz plány s přechodem na DVB-T2 i rozhlasové digitální vysílání.

Prima Comedy Central bude v O2TV, spoléhá na distribuci v DVB-T a kabelu [aktualita]

„Comedy Central poskytuje divákům na celém světě jednak prémiové mezinárodní pořady v lokalizované podobě, jednak domácí produkci,“ uvedl zástupce Viacomu Bartosz Witak.

Ohrožuje Evropská komise svým rozhodnutím o nedovolené státní podpoře DVB-T i digitální rozhlas?

Evropský soud potvrdil svým rozhodnutím povinnost vrácení již poskytnuté španělské státní podpory pro digitální pozemní televizní vysílání (260 miliónů €. Jde o kroky z roku 2005 a 2009, kdy španělské státní orgány přijaly řadu opatření zaměřených na …

Na Slovensku odštartuje nová televízia s názvom IN TV, od dnes testuje v DVB-T

Už čoskoro pribudne na Slovenskom televíznom trhu nová celoplošná televízia s názvom IN TV za ktorou stojí občianske združenie InfoVojna. Vo vysielaní sa chce zamerať nielen na spravodajské či publicistické... Viac…

Dnes bol sprevádzkovaný nový miestny DVB-T vysielač v Žiari nad Hronom, poznáme parametre aj šírené programy

Miestny DVB-T multiplex si môžu od dnes naladiť už aj diváci v Žiari nad Hronom a jeho blízkom okolí. Vysielač multiplexu je umiestnený na stožiari nad Starou Kremničkou a vysiela... Viac…

DI-WAY K1 AND-4 DVB-T2 Quad Core: Android media player, interaktivní smart funkce a tuner DVB-T2

Čínské výrobky nás ještě v mnohém překvapí. Jako tento malý Android TV Box. Je schopen totiž naladit a zpracovat signál s kodekem H.265/HEVC i z externích zdrojů.

Maďarsko: Paramount Channel, Comedy Central a Story4 dočasne nekódovane v DVB-T, neskôr aj M3

Tradičné voľné vysielanie vybraných programov z ponuky maďarskej terestriálnej platformy MinDigTV Extra pokračuje aj v poslednom mesiaci roku 2015. Od 7. až do 21. decembra 2015 budú môcť vďaka tomu... Viac…

V Maďarsku odštartoval nový hudobný kanál Vintage TV, dostupný je aj v DVB-T

Na Maďarskom televíznom trhu odštartoval začiatkom decembra nový hudobný kanál s názvom Vintage TV. Dostupný je prostredníctvom DVB-T vysielačov multiplexu B po celej krajine. Naladiť ho tak môžu aj diváci... Viac…

Severočeská TV-Focus získala terestrickou licenci, v DVB-T už vysílá [aktualita]

„Regionální televize TV-Focus zahájila vysílání v roce 1994 v Kadani a Klášterci nad Ohří. Zde vysílá v rozvodech kabelových televizí s celkovým počtem cca 28.000 diváků,“ uvádí provozovatel.

Nová DVB-S2 kapacita pro Ukrajinu na 4,8E

Na satelitu Astra 4A (4,8°E) byl zaktivován nový transpondér pro potřeby ukrajinských vysílatelů. Na původně volném transpondéru B2 se objevil nový DVB-S2 mux, který zatím obsahuje jeden program ve vysokém rozlišení - English Club HD.

Budou v DVB-T2 všechny programy České televize v HD? Zatím není jasno [aktualita]

„V polovině příštího roku budeme mít sice všechny naše programy k dispozici v HD kvalitě, budou nám ale pochopitelně vznikat provozní náklady,“ uvedl technický šéf Ivo Ferkl.

TV Považie rozšírila lokálny DVB-T multiplex v Trenčíne

Po malých technických problémoch je opäť funkčný miestny vysielač v Trenčíne, ktorý bol spustený len v pondelok 30. novembra 2015 na 40. kanáli (626 MHz) z kóty Trenčín-Drietoma. Navyše do... Viac…

České Radiokomunikace chtějí certifikovat přijímače pro standard DVB-T2/HEVC [aktualita]

O tom, jakou podobu bude mít označení produktů, které nový standard podporují, prozatím České Radiokomunikace s výrobci elektroniky jednají.

AVIS spustil nový DVB-T vysielač v Trenčíne, šíri dva české programy

Telekomunikačný operátor AVIS spustil v pondelok 30. novembra 2015 nový DVB-T vysielač z kóty Trenčín – Drietoma, ktorý pokrýva mesto Trenčín a jeho blízke okolie. Jedná sa už o v... Viac…

Prima s příznakem hybridního vysílání HbbTV u všech svých kanálů v DVB-T [aktualita]

Komerční dvojka doposud využívala hybridní vysílání pro testovací účely. Reklamní kampaň si zde vyzkoušel mobilní operátor Vodafone. V minulosti se zde objevily i další aplikace.

Prima MAX: Jak (ne)naladit nový kanál na DVB-T, Skylinku a Digi TV

Skupina Prima dnes 20.11.2015 symbolicky ve 20 hodin a 11 minut spouští svoji pátou programovou službu - novou stanici Prima MAX, která bude klást důraz na filmový obsah. Kde stanici naladíme? Parametry, frekvence.

ČR: Prima Comedy Central získala vysielaciu licenciu, vysielať môže v DVB-T

Ponuka bezplatných televíznych kanálov v Česku sa môže rozšíriť o ďalší nový televízny kanál. Tamojšia Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) udelila spoločnosti MTV NETWORKS vysielaciu licenciu na program... Viac…

Paralelní vysílání Mňam TV v DVB-T skončilo, naladíte už ji pouze v multiplexu 4 [aktualita]

Na celorepublikové úrovni je tak v tuto chvíli šířeno v Regionální síti 8 šest televizí. Jde o Óčko Expres, TV Noe, Barrandov Muzika, Regionálnítelevize CZ, Sport 5 a TV8.

Prima Comedy Central získala licenci, zamíří i do bezplatného DVB-T [aktualita]

Podle vlastní charakteristiky má být Prima Comedy Central stanicí zaměřenou na americkou produkci s rozsahem vysílání dvacet až čtyřiadvacet hodin denně.

Přechod na DVB-T2 vyjde Česko na desítky miliard, stát ale vydělá na DPH

[Prémiový obsah] Největší sumu zaplatí sami diváci, kteří si budou muset pořídit nové televizory nebo set-top-boxy s tunery DVB-T2. Vydělají na tom nejen výrobci a prodejci, ale také státní rozpočet.

28,2E: RT HD a NHK World HD v DVB-S2

Operátor britské satelitní pay-tv služby Sky UK provedl změnu na jednom z transpondérů satelitu Astra 2G. Multiplex s HD programy byl překlopen z DVB-S do DVB-S2. Změna se dotkla i programů NHK World a RT HD, které v tomto muxu vysílají FTA.

Sky Deutschland překlopil TP do DVB-S2

V noci na 18.11.2015 provedl operátor německé satelitní pay-tv platformy Sky Deutschland změnu v distribuci svých programů. Téměř všechny DVB-S multiplexy byly překlopeny do DVB-S2 a SD programy jsou nyní ve formátu MPEG-4 (H.264/AVC).

MinDig TV Extra sprístupnila aj tento mesiac dva programy dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T

Od 16. až do 30. novembra 2015 budú sprístupnené programy Da Vinci Learning a Viasat 3 dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T. Štandardne sú pritom kódované systémom Conax a k dispozícii... Viac…

Chystá Skylink expanzi do terestriky? Testy kódovaného DVB-T v Praze to naznačují

[Prémiový obsah] Experiment v pražské Regionální síti 4 může být přípravou na multiplatformní éru Skylinku. „Nynější velká nabídka bezplatných programů v DVB-T nemůže trvat věčně,“ říká Jaromír Glisník.

Prima MAX s promo smyčkou v DVB-T. Na Budějovicku a Ostravsku bude později

Společnost FTV Prima dnes spustila demo smyčku Prima MAX v pozemním multiplexu 3. Diváci DVB-T mohou stanici přijímat po celé republice s výjimkou regionů Ostravsko a Budějovicko.

Skylink testuje v Česku spolu s PDTV vysielanie kódovaných programov cez DVB-T

Prevádzkovateľ satelitnej platformy Skylink a česká spoločnosť Prague Digital TV (PDTV), prevádzkovateľ českého Regionálneho multiplexu 4, sa dohodli na zahájení technických testov kódovaných programov prostredníctvom DVB-T. Cieľom testovacieho …

Skylink testuje kódování v DVB-T ve spolupráci s PDTV

Operátor největší tuzemské satelitní platformy Skylink ve spolupráci se společností Prague Digital TV (PDTV) spouští technické testy distribuce kódovaných televizních programů v DVB-T.

Skylink testuje pay-tv v DVB-T ve spolupráci s PDTV

Operátor největší tuzemské satelitní platformy Skylink ve spolupráci se společností Prague Digital TV (PDTV) spouští technické testy placené televize v DVB-T.

Po přechodu do jiného multiplexu se nám zhorší pokrytí DVB-T, přiznává televize V1 [aktualita]

Nově bude možné Východočeskou televizi naladit v okruhu zhruba 30 kilometrů v okolí krajských měst,“ informoval v tiskové zprávě provozovatel stanice.

Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

[Prémiový obsah] Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2.

Regionální sítě DVB-T nemusí skončit v roce 2017, hraje se o jejich prodloužení. Na jak dlouho?

[Prémiový obsah] Životnost regionálních multiplexů pro zemské digitální televizní vysílání by se fakticky mohla srovnat s celoplošnými sítěmi DVB-T, které naopak skončí dříve. Vzniká poměrně jasný plán.

Lokálny DVB-T multiplex v Čadci vysiela na novom kanáli

Prevádzkovateľ lokálnych DVB-T vysielačov, spoločnosť AVIS, zmenil vysielací kanál miestneho multiplexu v Čadci z 56. na 25. kanál (506 MHz). Diváci, ktorí chcú prijímať programy aj naďalej z tohto lokálneho... Viac…

Sencor SLE 43F57TCS: hledáte levný televizor s DVB-T2 a HEVC? Tady je a vůbec není špatný

Jednoduchý, levný a rozměrný televizor od značky, která je považována za „malou“. Pravda. Přišla ale i s televizorem s Androidem a nyní i s H.265.

Na Ostravsku se Primy Max v DVB-T dočkají až v únoru, tři měsíce po jejím startu [aktualita]

Regionální pozice v multiplexu 3 na Ostravsku bude do konce ledna 2016 obsazena tamní televizí Polar. Prima nechce během tohoto přechodného období vysílat na náhradním kanálu.

Nové programy v maďarskom DVB-T, Nickelodeon dočasne nekódovane

Maďarská terestriálna platforma MinDigTV Extra vyradila z ponuky od 1. novembra 2015 päť televíznych programov Minimax, Sport1, Sport2, Hatoscsatorna a History. Všetky boli súčasťou plateného balíčka a vysielanie bolo kódované... Viac…

Operátoři zemských DVB-T sítí změnili od listopadu identifikaci dvou kanálů [aktualita]

Změna druhého označení programu z Fajnrock TV na Slušnej kanál souvisí s rebrandingem (proměnou) této stanice, jejíž tváří je například moderátor Pavel Anděl.

Přehled televizorů s tunery DVB-T2/S2 a kodekem HEVC na českém trhu

[Prémiový obsah] Naposledy, a vlastně i poprvé, jsme se na ně podívali v lednu. Od té doby se situace změnila a příští rok se má změnit ještě více. T2 je za rohem.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy [aktualita]

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy [aktualita]

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.

Jak ČTÚ plánuje kmitočty pro budoucí sítě DVB-T2 v Česku? Motorem je Německo

[Prémiový obsah] Němci potřebují kvůli plánovanému přechodu na DVB-T2 do roku 2019 co nejrychleji vyřešit mezinárodní koordinaci kmitočtů se svými sousedy. Česko nevyjímaje.

Kanál Prima MAX získal licenciu, vysielať môže v DVB-T aj na satelite

Český mediálny regulátor udelil spoločnosti FTV Prima licenciu pre nový televízny kanál Prima MAX. Licencia je platná na 12 rokov a platí pre terestriálne, satelitné a internetové vysielanie. V poradí... Viac…

Jak ČTÚ plánuje kmitočty pro budoucí sítě DVB-T2 v Česku? Motorem je Německo

[Prémiový obsah] Němci potřebují kvůli plánovanému přechodu na DVB-T2 do roku 2019 co nejrychleji vyřešit mezinárodní koordinaci kmitočtů se svými sousedy. Česko nevyjímaje.

Prima Max získala licenci pro DVB-T i satelit, vysílat bude minimálně 15 hodin [aktualita] 2e9

Do konce letošního roku chystá Prima spuštění celkem dvou nových stanic, kromě Prima Max má jít o Primu Comedy Central. Oba programy mají být dostupné pozemní cestou.

Hudobná televízia Sláger dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T

Popri stanici Story4, ktorá vysiela dočasne nekódovane v Maďarsku prostredníctvom DVB-T vysielačov, od 1. októbra až do 2. novembra 2015, je možné prijímať od pondelka 19. októbra voľne aj hudobný... Viac…

Chystané dva kanály Primy přebily plány se spouštěním DVB-T2 v Česku

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt konference Radiokomunikace 2015 a klíčové informace o budoucnosti pozemního vysílání v ČR, dva chystané kanály Primy by byly top událostí týdne.

Spuštění DVB-T2 v Německu se blíží, operátor začal připravovat vysílače [aktualita]

Pilotní provoz technologie DVB-T2 v oblasti Berlín-Braniborsko bude zahájen na začátku léta 2016. V prvním čtvrtletí roku 2017 bude divákům dostupných okolo 40 až 45 kanálů.

Češi si musí do šesti let vyměnit televize, od roku 2021 se zřejmě neobejdou bez tuneru DVB-T2

[Prémiový obsah] Už v příštím roce by měly odstartovat dva přechodné televizní multiplexy v novém vysílacím standardu DVB-T2, celkem jich chce mít Česká republika šest. Sítě DVB-T postupně vypne.

Budování sítí DVB-T2 v Česku začne v roce 2016, dokončeny mají být do roku 2021 [aktualita]

Stát zatím nemá jasno ohledně termínu vypínání stávajících multiplexů DVB-T, řekl na dnešní konferenci Radiokomunikace v Pardubicích Vilém Veselý z ministerstva průmyslu a obchodu.

4230 hlášení na zarušení DVB-T sítěmi LTE, oprávněných jen 176

Rada Českého telekomunikačního úřadu byla informována o stavu řešení stížností na rušení signálu terestrického televizního vysílání DVB-T sítěmi LTE. Za rok a půl od spuštění prvních základnových stanic ČTÚ přijal 4 230 hlášení.

ČTÚ uklidňuje veřejnost: obavy operátorů DVB-T se kvůli výstavbě LTE nenaplňují [aktualita]

„Za rok a půl od spuštění prvních základnových stanic ČTÚ přijal 4230 hlášení, ke konci září přitom bylo v provozu již 6082 základnových stanic pro sítě LTE,“ informoval mluvčí úřadu.

Prima oficiálně potvrdila vypnutí svých HD kanálů v pražském DVB-T [aktualita]

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější. Jsou totiž přenášeny v kompresi MPEG-4/AVC.

Kdy nasadí Barrandov Plus HbbTV? Otázka zaskočila i distributora stanice v DVB-T [aktualita]

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v dubnovém rozhovoru pro Týden.cz šéf Radiokomunikací.

Prima následuje Novu, Pražanům vypnula kanály s vysokým rozlišením v DVB-T [aktualita]

Obě velké komerční televizní skupiny tak nyní soustřeďují své programy ve vysokém rozlišení na placenou distribuci – satelit a kabelové sítě.

Story4 a AXN dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T, pripravujú sa zmeny v ponuke

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra pripravila opäť pre všetkých divákov, ktorí majú možnosť sledovať programy cez anténu, darček v podobe nekódovaného vysielania. Tentokrát si môžu diváci vychutnať voľné vysielanie... Viac…

28,2E: NHK World HD v DVB-S2 multiplexu

Mezinárodní kanál japonského veřejnoprávního vysílatele NHK zahájil technické testy v DVB-S2 multiplexu na satelitu Astra 2G. Znamená to, že stanice zřejmě již brzy ukončí stávající distribuci NHK World HD v DVB-S multiplexu.

Velké změny v Polsku: Cyfrowy Polsat a nc+ překlápí TP do DVB-S2

Polské satelitní placené televize Cyfrowy Polsat a nc+ dnes provádějí značné změny na transpondérech. Jejich cílem je překlopení některých transpondérů do DVB-S2 a ukončení SD verzí některých stanic.

Regionálnítelevize CZ a TV Noe ukončily paralelní distribuci v DVB-T pro Prahu [aktualita]

Součástí multiplexu pro Prahu a střední Čechy tak nadále v tuto chvíli zůstávají stanice Praha TV, Retro Music TV, KinoSvět, TV Regina, Harmonie TV a Fajnrock TV – Slušnej kanál.

Měsíc do světové radiokomunikační konference WRC 2015 v Ženevě: rozhodne o osudu DVB-T?

[Prémiový obsah] Už za měsíc začíná ve Švýcarsku velká plánovací konference národních regulátorů rádiového spektra, na které by měla padnout rozhodnutí o budoucnosti terestrické televize.

nc+ překlopí 2 muxy do DVB-S2, změny čekají i diváky TNK

Zatímco diváci v Česku čekají na start Nové Digi TV CZ k 1.10.2015. Ke stejnému termínu dojde k významným změnám i na polském trhu. Platforma nc+ překlopí dva muxy do DVB-S2 a z toho důvodu se změny dotknou klientů platformy TNK (Televize na kartě).


Únor 2016

« | »

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29
DigiMedia.cz | Portál o zdraví.cz | Devlogy.cz