DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

Polská komerční rádia vstoupila do tamní nabídky DVB-T

Zařazení rozhlasových stanic skupiny EuroZET má ale jeden háček. Zájemce potřebuje přijímač s podporou hybridního vysílání připojený k internetu.

Česká televize chystá DVB-T2 ofenzívu, od dubna nabídne signál pro 96 procent populace

Jednou z výhod, kterou přinese přechodová síť veřejnoprávního média, bude i vysílání ve vysokém rozlišení. Do bezplatné terestrické nabídky se tak dostanou v HD i kanály ČT 24, ČT :D a ČT art.

České DVB-T2 konečně nabízí vysílání v HD, vstoupila do něj JOJ Family

Stanice je šířena v přechodovém multiplexu, který patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi, s rozlišením 1920x1080p.

Kanály Mňam TV a Mňau TV úspěšně otestovaly v DVB-T programového průvodce EPG

Programový průvodce první televize obsahuje v tuto chvíli prozatím pouze název samotného pořadu, anotace jsou nasazeny od soboty.

Přijímáte DVB-T2 z Německa? Eurosport pro vás připravil příjemné překvapení

Stanici je možné zachytit v některých oblastech na severu a jihu Čech. Německé vysílače ovšem v řadě míst kolidují s těmi českými.

České Radiokomunikace si připravily prostor pro příchod nové televize do DVB-T

Krok operátora naznačuje, že o pozemní vysílání je stále velký zájem. Počet televizí na trhu, které se o něj zajímá, roste.

Televize Seznam uvažuje o proměně aplikace dostupné v DVB-T multiplexu 3

Stávající hybridní aplikace funguje od roku 2016, kdy ji Seznam.cz představil jako svou novinku v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting.

Skupina Nova vstoupila do dalšího DVB-T2 multiplexu, vysílá u obou operátorů

Operátor připojí ke kanálům skupiny konečně i hybridní vysílání HbbTV. Dojít by k tomu mělo v horizontu několika týdnů. Stejný krok se očekává i v DVB-T multiplexu 2.

Výstavba DVB-T2 multiplexu Radima Pařízka skončí v srpnu, nabídne i Kinosvět

„Diváky chceme rozumně připravit a chceme, aby přechod na DVB-T2 proběhl s co nejmenšími problémy,“ uvedl Pařízek.

Nova vstoupila do DVB-T2, ve svém multiplexu ji šíří Radim Pařízek

DVB-T2 multiplex Digital Broadcasting tak v současné době obsahuje nově sedm programových pozic. Již řadu měsíců zde byly dostupné programy TV Relax a TV Rebel.

Diváky pozemního vysílání DVB-T čeká s koncem roku 2017 několik změn

Přeladění několika vysílačů a ukončení šíření signálu v jedné lokalitě avizovaly v případě Regionální sítě 8 České Radiokomunikace.

Česká televize zahájí přechod k televiznímu vysílání ve standardu DVB-T2

Česká televize uzavřela první kolo jednání o přechodu na televizní vysílání v novém standardu pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Vlivem legislativního zpoždění přijetí tzv. diginovely zákona o elektronických komunikacích, která …

Přechodová síť DVB-T2 Českých Radiokomunikací má další pokryté oblasti – spouští se vysílání z Jedlové a Tlusté hory

Přechodová síť pro vysílání v novém standardu televizního vysílání DVB-T2 pokrývá další významné oblasti. České Radiokomunikace (CRA) spouští vysílaní v Severních Čechách a zlínském regionu, a to z vysílačů Jedlová hora a Tlustá hora. Síť tak již …

Náklady České televize související s DVB-T2 v roce 2018 přesáhnou 200 milionů korun

Veřejnoprávní médium bude všechny své programy nabízet v této síti ve vysokém rozlišení obrazu.

Česká televize začíná s přelaďováním DVB-T vysílačů Regionální sítě 7

Všechny vysílací smlouvy, jejichž platnost by jinak končila k 31. prosinci 2017, budou do spuštění celoplošné DVB-T2 sítě veřejnoprávního média prodlouženy.

České Radiokomunikace rozšířily vysílání DVB-T2 na Chomutovsko a Zlínsko

Diváci získají díky novému televiznímu multiplexu přístup k dalším televizním programům, mimo jiné Šlágr 2 nebo TV Noe.

Česká televize spustí svůj přechodový DVB-T2 multiplex s HD kanály začátkem roku 2018

Přechodový multiplex bude v provozu až do června roku 2020. Zákonem stanoveného pokrytí, tj. 95 % obyvatelstva ČR, by mělo být dosaženo na konci června příštího roku.

Kódování H.265/HEVC používá nejen české DVB-T2, zavádí ho i služba SledováníTV.cz

Nový formát umí aktuálně přehrávat pouze box Android 2. Aplikace pro Samsung a LG jsou ve schvalovacím procesu.

Operátor Media Broadcast láká před Vánocemi diváky v Německu k přechodu na DVB-T2

Od středy 8. listopadu je možné přijímat DVB-T2 z Německa i na omezeném území Čech, a to díky vysílačům Dresden – Wachwitz a Löbau – Schafberg.

Přechodová síť pro vysílání v DVB-T2 bude dostupná pro víc než 90 % domácností, na trhu je už více než 1200 vhodných přijímačů

České Radiokomunikace (CRA) spustí za týden další část přechodové sítě pro vysílání v novém standardu DVB-T2, konkrétně z vysílačů Brno Kojál a Praděd. Síť tak bude dostupná už pro 94,3 % domácností. Pozemní digitální televizní vysílání je dlouhodobě …

České Radiokomunikace potvrdily příchod nových televizí, DVB-T2 multiplex je obsazen

Čtyři volné programové pozice operátora už jsou, zdá se, obsazeny. Dvě jsou rezervovány pro kanály Novy, třetí obsadí Šlágr 2 a poslední s velkou pravděpodobností Seznam.cz TV.

Digital Broadcasting testuje nový DVB-T2 vysílač z pražského Ládví

Ládví výrazně vylepší po uvedení do ostrého provozu, které má spolu se spuštěním Brna a Ostravy proběhnout do konce roku, signál ve zbývajících částech Prahy.

Drážďany a Löbau přecházejí na DVB-T2, vysílání ve standardu DVB-T tu končí

Veškeré změny v rámci servisní noci je možné sledovat on-line. Operátor připravil pro všechny zájemce aktualizovaný technický blog.

Bavorská veřejnoprávní televize před rozšířením DVB-T2 proměnila svou videotéku

Kromě programů, které vám unikly, je možné nově sledovat také živě vysílané pořady. Ty však budou s největší pravděpodobností regionálně blokovány.

České Radiokomunikace mají známy parametry DVB-T2 vysílačů Klínovec a Ploštiny

Na zveřejnění technických parametrů čekají ještě jihočeské vysílače Kleť a Mařský vrch. Dočkáme se jich pravděpodobně v následujících měsících.

Plzeň bude dočasně bez DVB-T signálu Mňam TV, situace se může dotknout i dalších měst

V době, kdy Mňam TV nebude v západočeské metropoli vysílat, by se měla na její pozici objevit statická obrazovka s grafickou informací, aby diváci věděli, co se stalo.

Operátor Media Broadcast upozorňuje na start DVB-T2 z vysílačů Löbau a Drážďany

Freenet TV (a také její bezplatná část s veřejnoprávními kanály) přináší nejvyšší možnou obrazovou kvalitu ve formátu Full HD – rozlišení 1080p50.

Rakousko dokončilo pokrývání signálem DVB-T2, DVB-T už zde nenaladíte

Všechny programy v Rakousku jsou v multiplexech DVB-T2 kódovány, a to včetně veřejnoprávní televize, kterou je možné získat na trvalo v ceně modulu, případně set-top-boxu.

Česká televize využije pro DVB-T2 kanál 26, chce nabídnout i doplňkový servis

Přechodová síť má odstartovat v následujících měsících, její součástí bude i Český rozhlas.

Černá hora a Lysá hora už šíří signál DVB-T2, do konce roku pokryje 95 % populace

UVNITŘ PREZENTACE – Multiplex Českých Radiokomunikací šíří v současné době signál čtrnácti stanic, do konce roku se v něm mají objevit ještě další kanály.

Radim Pařízek se rozmluvil o Rádiu Dálnice, o DVB-T2 řekl minimum

Projekt dálničního rádia chce Radim Pařízek provozovat na všech platformách. Kromě VKV éteru mají být uvedeny i mobilní aplikace a v provozu bude také linka řidičů.

Operátor Media Broadcast přichází s vylepšením svého USB tuneru pro DVB-T2

Výhoda použití „USB klíče“ je jasná. Uživatel nemusí používat pro sledování placených kanálů žádné další dekódovací zařízení.

Podívejte se na rozvoj DVB-T2 sítě v Německu až do roku 2019

Motivace Němců pro přechod na DVB-T2 je jasná – bohatší programová nabídka a vysílání ve vysokém rozlišení obrazu.

Rakouská placená DVB-T2 televize simpliTV nově také ze satelitu Astra

V základní nabídce jsou tradičně programy veřejnoprávní ORF ve vysokém rozlišení, dokoupit je možné další HD kanály. V rámci zaváděcí akce jsou k dispozici na půl roku zdarma.

Zítra odstartuje dokumentární televize WAR svět válek, v DVB-T její promo skončí

„Nemůžeme se tvářit, že nevíme nic o více než šedesáti současných válečných konfliktech, ve kterých už zemřely dva miliony lidí,“ uvedl majitel Československé filmové společnosti Leoš Pohl.

AVerMedia TD310: USB tuner pro počítače s Windows a české DVB-T2 [aktualita]

Na danou třídu bohaté tunerové vybavení, vcelku průměrné nároky na software a hardware a mj. také podpora nahrávání a 3D. Za 1129 Kč dostanete USB tuner pro DVB-T/C a DVB-T2 H.265/HEVC. Zvládá maximální rozlišení Full HD, 1080i a je určen pro příjem …

V některých lokalitách se v DVB-T objevila místo Mňau TV stanice Rebel 2

Jde o problém, který se objevil například v českobudějovické regionální síti 1 nebo v multiplexu operátora RTI cz v Plzni.

DVB-T2 multiplex Digital Broadcasting změnil konfiguraci

Operátor má aktuálně v provozu jediný vysílač, a to na pražské Novodvorské ulici. V přípravě je také stanoviště Ládví. Harmonogram rozšiřování mimo hlavní město zatím není znám.

Ládví bude mít s DVB-T2 zpoždění, WAR TV startuje (nejspíše) 3. října večer a máme pro vás první přehled televizorů OLED

TÝDENNÍ REVIZE – Vedle toho Skylink zavádí hudební Senzi, začíná prestižní Liga mistrů na O2 a v Kalifornii byla uvedena další verze Apple TV. Na konci srpna spustila společnost Digital Broadcasting vysílání svojí přechodové DVB-T2 sítě s číselným …

Radim Pařízek: DVB-T2 z Ládví a v Ostravě spustíme během několika týdnů [aktualita]

Digital Broadcasting čeká se spuštěním dalších DVB-T2 vysílačů na dodání klíčové přenosové technologie. Zpoždění může nabrat i veřejnoprávní multiplex. Na konci srpna spustila společnost Digital Broadcasting vysílání svojí přechodové DVB-T2 sítě s …

ČTÚ, srpen: rušení DVB-T se zvýšilo, BTS LTE byla jeho příčinou ve více než dvojnásobku případů [aktualita]

K 31. srpnu 2017 bylo ve zkušebním provozu 1047 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 14 017 stanic. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v srpnu přijal 203 nových hlášení (červenec 187) o …

Počasí prakticky nemá na DVB-T2 vliv, pro vysílače jsou nejhorší mrazy, říká šéf techniky Radiokomunikací

Technický ředitel Českých Radiokomunikací Pavel Kos popisuje v rozhovoru pro web Digitální rádio vliv jednotlivých ročních období a rozmarů počasí na šíření rádiových vln.

ČTÚ, srpen: rušení DVB-T se zvýšilo, BTS LTE byla jeho příčinou ve více než dvojnásobku případů [aktualita]

K 31. srpnu 2017 bylo ve zkušebním provozu 1047 základnových stanic BTS LTE, v trvalém provozu pak 14 017 stanic. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v srpnu přijal 203 nových hlášení (červenec 187) o …

Certifikace DVB-T2 ověřeno přidává do seznamu další televizory

Jde o několik desítek LCD značky Samsung napříč řadami od střední třídy (6) až po špičku výrobce označovanou jako QLED. České Radiokomunikace (ČRa) zařazují do svého seznamu zařízení, tedy televizorů a set-top boxů ověřených pro provoz v rámci …

Cheb a Sušice se dočkaly, České Radiokomunikace tu dopoledne spouští DVB-T2

Operátor pokračuje v pokrývání republiky sítí pro nový standard pozemního digitálního televizního vysílání. Přechodová síť je nyní dostupná pro 78 % obyvatel.

České Radiokomunikace zítra spustí DVB-T2 vysílače v Sušici a v Chebu [aktualita]

AKTUALIZOVÁNO: Přechodová DVB-T2 síť s číselným označením 12 tak bude od zítřka pokrývat necelých osmdesát procent obyvatel České republiky. AKTUALIZOVÁNO, 14. 9., 12:30: Jak na svém twitterovém účtu oznámil Marcel Prochazka, ředitel regulace ČRa: …

Do konce roku pokryjí České Radiokomunikace svým multiplexem DVB-T2 celou republiku [aktualita]

UVNITŘ PARAMETRY – Příští týden by měly být spuštěny vysílače Zelená Hora pro Chebsko a sušický Svatobor. České Radiokomunikace připravují spuštění DVB-T2 vysílaní na Chebsku a v Sušici a okolí, konkrétně z vysílačů Zelená hora a Svatobor ke 14. září. …

Začala IFA 2017, ČT art představilo podzimní schéma a kdy skončí regionální multiplexy DVB-T?

TÝDENNÍ REVIZE – Sešla se také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Digi TV začalo svůj podzimní útok. Převedlo Sport 1 HD a Sport 2 HD do základní nabídky. Jak jsme vás už informovali, společnost Acer na veletrhu IFA 2017, který probíhá od 1. …

České Radiokomunikace mají známy parametry dalších osmi DVB-T2 vysílačů

V přechodovém multiplexu jsou k dispozici stanice televizních rodin Prima, Barrandov, Óčko, Šlágr TV a také TV Noe.

Paramount Channel dočasne voľne v maďarskom DVB-T

Prevádzkovateľ maďarskej terestriálnej platformy MinDig TV Extra, spoločnosť Antenna Hungária, pripravil pre divákov ďalšie voľné vysielanie. Od 1. do 14. septembra 2017 bude tentokrát vysielať nekódovane (FTA) filmový kanál Paramount Channel. Ten je …

8. listopad se blíží, Němci upozorňují na start DVB-T2 vysílačů blízko českých hranic

Plánovaná operace se týká mimo jiné i lokality Löbau, kde bude ukončeno šíření ve standardu DVB-T. K dispozici zde budou pouze veřejnoprávní sítě.

Německo: Rozšíření pokrytí DVB-T2 do dalších lokalit

Německo se chystá na rozšíření pokrytí signálem druhou generací digitálního pozemního vysílání. Od 8. listopadu 2017 naladí DVB-T2 multiplexy i z vysílačů Drážďany, Kassel, Koblenz a Freiburg.

DVB-T2 ověřeno: Po více než dvou měsících tu máme další várku přístrojů [aktualita]

České Radiokomunikace (ČRa) do svého seznamu zařízení ověřených pro provoz budoucího zemského televizního vysílání zapisují další TV a jeden set-top box. Přes celé prázdniny zel seznam prázdnotou, resp. do něj žádné přístroje přidány nebyly. Koncem …

Operátoři se neshodnou na pokračování regionálních sítí DVB-T, jak to navrhuje ČTÚ

[Prémiový obsah] Telekomunikační úřad připravil návrh změny části Plánu využití rádiového spektra (PVRS), podle něhož by regionální multiplexy DVB-T nemusely končit již letos na Silvestra. Značně rozporuplné názory na možnost prodloužení …

TV 2000 testuje v DVB-S2 multiplexu

Italská televizní stanice TV 2000 pravděpodobně brzy změní parametry příjmu a přejde z DVB-S do DVB-S2 multiplexu operátora Sky Italia. TV2000 poskytuje mix volného a kryptovaného obsahu pro zákazníky placené televize Sky Italia a bezplatné služby …

Digital Broadcasting spustil DVB-T2, ČT a ČRo mění sítě zahraničních zpravodajů a naditý podzim na komerčních televizích

TÝDENNÍ REVIZE – Vedle toho Samsung výrazně zlevnil televizory QLED a na počátku září přijde druhá řada seriálu První republika. Česká televize otevírá dvě nová zahraniční zpravodajská místa. Nový impuls pro designovanou pozici v britském Londýně se …

Telewizja Polska se v DVB-T multiplexu 8 objeví v roce 2018, nabídne i TVP Sport HD

Osmý polský multiplex je zachytitelný také na omezeném území Čech. Jeho zvláštností je skutečnost, že funguje stejně jako digitální rozhlas DAB+ ve III. pásmu.

Kanály Viasat budou vysílat ve slovenském DVB-T2 měsíc zdarma

AKTUALIZOVÁNO 15:33 - Některé slovenské vysílače zasahují díky přeshraničnímu pokrytí i omezené území České republiky.

Ve slovenském DVB-T2 se objeví stanice Viasat, první měsíc budou zdarma

Některé slovenské vysílače zasahují díky přeshraničnímu pokrytí i omezené území České republiky.

Společnost Digital Broadcasting zahájila provoz DVB-T2 [aktualita]

AKTUALIZOVÁNO – Přechodovou síť 13 je možné od 13:00 naladit v Praze na kanálu 24, v dohledné době má zamířit i do dalších měst. AKTUALIZOVÁNO, 25. 8. 2017: V přechodové síti 13 jsou – podle oficiálních údajů – zatím ze zmiňovaného jednoho vysílače …

Česko má další přechodovou DVB-T2 síť. Vysílá zatím jen pro Prahu

V České republice vzniká další celoplošný DVB-T2 multiplex - Přechodová síť 13. Novou terestrickou platformu provozuje společnost Digital Broadcasting, operátor celoplošného DVB-T multiplexu 4.

Praha se dočkala dalšího DVB-T2 multiplexu, obsahuje prozatím pouze dva programy

Následovat budou postupně stanoviště po celé České republice. Nejdříve na severní Moravě (Ostrava), posléze v Brně a dalších regionech.

Němci nakoupili kvůli přechodu na DVB-T2 miliony set-top-boxů

Pozitivní vývoj v oblasti set-top-boxů ukazuje, že tento stav by měl nadále pokračovat. Německo bude přecházet na DVB-T2 v dalších regionech i v následujících měsících.

Konsorcium DVB schválilo novou specifikaci titulkování, týká se i Ultra HD

TTML formát poskytuje efektivní řešení pro standardní, vysoké i ultra vysoké rozlišení. Formát je navíc společný pro televizní i internetové služby.

RTL Spike do septembra voľne v maďarskom DVB-T

U našich južných susedov dnes došlo v terestriálnom vysielaní k dočasnému odkódovaniu plateného televízneho programu RTL Spike. Voľné vysielanie pripravil pre všetkých divákov prevádzkovateľ platformy MinDig TV Extra v spolupráci s vysielateľom a …

DVB-T2 ukotveno legislativně, novela ZEK vychází ve Sbírce zákonů

Novelizovaná Sbírka zákonů, na kterou upozornil předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák, vychází dnes, platná by měla být od 2. září.

ČTÚ, červenec: oproti červnu počet rušení DVB-T základnovou stanicí 4G/LTE výrazně poklesl [aktualita]

K 31. červenci 2017 bylo ve zkušebním provozu 939 základnových stanic BTS LTE (červen 1090), v trvalém provozu pak 13 766 stanic (13 589). Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své pravidelné monitorovací zprávě informoval, že v červenci přijal 187 …

Mňau TV se vrátila do DVB-T nabídky v Praze, dostupná je i na starších přijímačích

Program je v multiplexu dostupný v plném standardním rozlišení, tedy poměru 720x576 pixelů, v širokoúhlém formátu 16:9.

Šlágr 2 bude vysílat v DVB-T2, potvrdil Karel Peterka

Druhý program Šlágru bude velkou motivací zejména pro starší diváky, aby si pořídili DVB-T2 set-top-boxy, případně televizory.

13E: Marocká platforma SNRT přešla do DVB-S2

Marocká společnost SNRT dnes provedla upgrade své satelitní platformy na satelitu Eutelsat Hot Bird 13C. Paket byl překlopen z DVB-S do DVB-S2, modulace se změnila z QPSK na 8PSK.

ČRa pokračují v budování přechodové sítě DVB-T2, vysílat se bude i na Pardubicku a Domažlicku

Další dva regiony ČR se dočkají spuštění přechodové sítě DVB-T2. České Radiokomunikace (CRA) spouští 31. července 2017 vysílání z pardubického vysílače Krásné a z Vraního vrchu v Domažlicích. Pokrytí přechodové DVB-T2 sítě pro nový standard pozemního …

VIDEO: Placené DVB-T2 v Německu sází zejména na nízkou cenu a Full HD

Za 5.75 euro měsíčně, tedy v přepočtu přibližně 150 korun, získá divák přístup k desítkám televizních programů. Jedná se většinou o komerční a vybrané tematické stanice.

DVB-T: Sport 1 už len pre zákazníkov Plustelky

Športový kanál Sport 1 rozšíril platenú ponuku terestriálnej platformy Plustelka v utorok 1. augusta. V rámci voľného vysielania ho mohli dočasne prijímať niekoľko dní všetci diváci s možnosťou príjmu prvého celoplošného DVB-T multiplexu. Dnes krátko …

ČR: HD vysielanie komerčných TV v DVB-T2 za poplatok?

V Českej republike aktuálne prebieha spúšťanie novej prechodovej DVB-T2 siete, ktorá má divákov prijímajúcich programy cez anténu pripraviť na nový štandard vysielania. Ten nahradí po roku 2020 doterajšie vysielanie v štandarde DVB-T. Podľa najnovších …

Stanice WAR Svět válek v DVB-T vysílat nebude, nabídne i polskou produkci

Za účelem startu nového dokumentárního kanálu, který lze očekávat s příchodem podzimním sezóny, nabrala Československá filmová společnost, nového člověka do týmu.

TVN HD a TVN 7 HD v polském DVB-T nedaleko českých hranic

Polský regionální multiplex TVT je zajímavou alternativou k nabídce velkých multiplexů operátora EmiTel.

TechniSat DigiPal DAB+: špičkový přijímač v unikátní kombinaci DVB-T2/DAB+ v prodeji i u nás

Německo již několik měsíců postupně v oblastech s největší penetrací obyvatelstva zahajuje řádné vysílání pozemního DVB-T2. U nás zatím budujeme a vysíláme v přechodových sítích. Řádné vysílání se ale blíží… Německá firma Dauner TechniSat začala …

WAR svět válek spustil upoutávku v DVB-T. Vystřídal zpravodajskou Z24 [aktualita]

V programové nabídce společnosti Prague Digital TV, která je operátorem Regionálního DVB-T multiplexu 4, se objevila upoutávka na nový kanál. Na místě Z24. O vzniku zpravodajské televize Z24 podnikatele Pála Milkovicse, který stojí za stanicemi Mňau a …

ČR: V DVB-T začal testovať nový kanál WAR svět válek

U našich západných susedov sa ponuka televíznych kanálov šírených voľne v terestriálnom vysielaní opäť rozšíri. Do tamojšieho DVB-T vstúpi nový televízny kanál WAR svět válek, ktorý má odštartovať na prelome mesiacov september a október. Prvé …

Definitivní tečka za zpravodajskou stanicí z24? Její promo v pražském DVB-T skončilo

Zpravodajskou stanici měl rozjet maďarský podnikatel Pál Milkovics ve spolupráci s někdejším šéfem televizí Nova a Barrandov Vladimírem Železným.

DOKUMENT: Prima Comedy Central HD a JOJ Family HD s identifikátory pro DVB-T2

Společnost Digital Broadcasting se ke spuštění svého přechodového DVB-T2 multiplexu prozatím oficiálně nevyjadřuje. Očekává se, že síť bude uvedena do provozu v průběhu září.

Prima Plus už nie je v DVB-T vo vysokom rozlíšení. Pribudne nový kanál?

Český televízny kanál Prima Plus je od dnes k dispozícii v DVB-T už len v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). Prevádzkovateľ platformy Plustelka, spoločnosť Towercom, začal šíriť program v horšej obrazovej kvalite krátko po pridaní športového kanálu …

Dnes startuje DVB-T2 na Pardubicku a Domažlicku [aktualita]

UVNITŘ POSTUP VÝSTAVBY AŽ DO 2018 – Byl tak, resp. v 10:00 hod. bude, učiněn další krok ke kompletnímu přechodu na budoucí standard pozemního TV vysílání. První část své přechodové sítě DVB-T2 spouštějí České Radiokomunikace (ČRa) z pražského Žižkova …

Prezident Zeman podepsal novelu upravující přechod na DVB-T2

Přechodová fáze zavádění DVB-T2, která probíhá nyní, umožní překlopení stávajících DVB-T multiplexů do nového standardu. V pozemním vysílání se objeví kompletně HD nabídka České televize.

Dnes startuje DVB-T2 na Pardubicku a Domažlicku [aktualita]

UVNITŘ POSTUP VÝSTAVBY AŽ DO 2018 – Byl tak, resp. v 10:00 hod. bude, učiněn další krok ke kompletnímu přechodu na budoucí standard pozemního TV vysílání. První část své přechodové sítě DVB-T2 spouštějí České Radiokomunikace (ČRa) z pražského Žižkova …

Na Pardubicku a Domažlicku startuje přechodová DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací

V současné době je signálem přechodového DVB-T2 multiplexu Českých Radiokomunikací pokryto 76 % populace. V následujících měsících ho budou následovat sítě České televize a Digital Broadcasting.

Do DVB-T pribudne nový športový kanál

Ponuka terestriálnej platformy Plustelka sa bude rozširovať. S platnosťou od 1. augusta 2017 pribudne do programového balíka Plustelka nová športová televízna stanica Sport 1. Doplní tak športové programy Eurosport 1, Eurosport 2 a Sport 2. V priebehu …

ČT představila své plány, ČRa spouštějí další vysílače pro DVB-T2 a Český rozhlas se chystá na „DAB ofenzívu“

TÝDENNÍ REVIZE – Týden sice nebyl na události příliš bohatý, ale za pozornost stojí třeba i to, že Česká pošta spustila vlastní kanál na YouTube. Na úvod tiskové konference upozornil generální ředitel České televize Petr Dvořák, že původní dramatická …

Nabídku slovenské placené DVB-T platformy Plustelka rozšíří kanál Sport 1 [aktualita]

Diváci, kteří přijímají volné vysílání Plustelky pomocí antény, budou moci během prvního srpnového týdne sledovat nový kanál zdarma v rámci sedmidenní ochutnávky. Od začátku srpna se součástí programové nabídky slovenské DVB-T platformy Plustelka …

V pondělí startuje DVB-T2 z vysílačů Pardubice a Domažlice

V pondělí 31.7.2017 budou spuštěny další vysílače Přechodového multiplexu 12 společnosti České Radiokomunikace (ČRa). Operátor uvede do provozu vysílače Pardubice - Krásné a Domažlice - Vraní vrch.

DVB-T na Slovensku se od srpna rozšiřuje o stanici Sport 1

První týden bude sportovní televize vysílat bezplatně a dostupná tedy i pro diváky bezplatného vysílání.

DVB-T2: ČRa v pondělí spustí další dva vysílače. Ohlášeno je výrazné zlepšení signálu na Domažlicku [aktualita]

UVNITŘ HARMONOGRAM A MAPY – Pokrytí novým standardem pozemního televizního vysílání tak dosáhne 76 % obyvatel ČR. České Radiokomunikace (ČRa) pokračují v budování sítí DVB-T2 a v pondělí 31. července 2017 se dočkají obyvatelé na Pardubicku (vysílač …

Stanice ARD-alpha nově v německém DVB-T2, vysílá jako vložený kanál přes HbbTV

Televize je šířena prozatím pouze v Bavorsku, nicméně v blízké době by mělo dojít k jejímu rozšíření i do spolkových zemí Berlín a Braniborsko a do západního Německa.

Petr Dvořák: O podobě vysílání DVB-T2 vyjednáváme s Českými Radiokomunikacemi

Kavčí hory připraví informační kampaň, v níž divákům vysvětlí, který přijímač si mají koupit, aby o své oblíbené programy nepřišli.

Vysoké rozlišení na podzim poprvé i v DVB-T2: Česká televize odhalila, co nabídne

Do pozemního vysílání se poprvé dostanou v HD kvalitě i kanály ČT 24, ČT :D a ČT art. Připojený presskit odhaluje, co diváci letos na podzim v České televizi uvidí.

ZEK prošel senátem, LG má nový Full HD OLED a ČRa na každý měsíc slibují dva nové vysílače pro DVB-T2

TÝDENNÍ REVIZE – Spuštění veřejnoprávního multiplexu DVB-T2 se šesticí kanálů v HD pak čeká na související změnu zákona o České televizi. Klíčovou novelu zákona o elektronických komunikacích ve sněmovní verzi schválili i senátoři. Do finálního znění …

Chorvatsko přejde v roce 2019 na DVB-T2

Chorvatsko plánuje přechod digitálního pozemního vysílání na nový standard DVB-T2. Chorvatská agentura pro poštu a elektronickou komunikaci Hakom publikovala doporučení týkající se minimálních technických požadavků, které musí DVB-T2 přijímače splňovat.

DOKUMENT: Diváci DVB-T by mohli přijít v šesti regionech o HD kanály České televize

V Pardubicích, Plzni a Českých Budějovicích se musí České Radiokomunikace rozloučit s vysílači Regionální sítě 8.

Senát dal zelenou přechodu na DVB-T2

Senát bez pozměňovacích návrhů schválil novelu zákona o elektronických komunikacích. Novela umožňuje přechod digitálního pozemního vysílání na nový vysílací standard DVB-T2.


Únor 2018

« | »

Po Út St Čt So Ne
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728
DigiMedia.cz | Portál o zdraví.cz | Devlogy.cz