DigiMedia.cz » Nejčastěji hledáte » DVB-T


DVB-T

Prima s příznakem hybridního vysílání HbbTV u všech svých kanálů v DVB-T [aktualita]

Komerční dvojka doposud využívala hybridní vysílání pro testovací účely. Reklamní kampaň si zde vyzkoušel mobilní operátor Vodafone. V minulosti se zde objevily i další aplikace.

Prima MAX: Jak (ne)naladit nový kanál na DVB-T, Skylinku a Digi TV

Skupina Prima dnes 20.11.2015 symbolicky ve 20 hodin a 11 minut spouští svoji pátou programovou službu - novou stanici Prima MAX, která bude klást důraz na filmový obsah. Kde stanici naladíme? Parametry, frekvence.

ČR: Prima Comedy Central získala vysielaciu licenciu, vysielať môže v DVB-T

Ponuka bezplatných televíznych kanálov v Česku sa môže rozšíriť o ďalší nový televízny kanál. Tamojšia Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) udelila spoločnosti MTV NETWORKS vysielaciu licenciu na program... Viac…

Paralelní vysílání Mňam TV v DVB-T skončilo, naladíte už ji pouze v multiplexu 4 [aktualita]

Na celorepublikové úrovni je tak v tuto chvíli šířeno v Regionální síti 8 šest televizí. Jde o Óčko Expres, TV Noe, Barrandov Muzika, Regionálnítelevize CZ, Sport 5 a TV8.

Prima Comedy Central získala licenci, zamíří i do bezplatného DVB-T [aktualita]

Podle vlastní charakteristiky má být Prima Comedy Central stanicí zaměřenou na americkou produkci s rozsahem vysílání dvacet až čtyřiadvacet hodin denně.

Přechod na DVB-T2 vyjde Česko na desítky miliard, stát ale vydělá na DPH

[Prémiový obsah] Největší sumu zaplatí sami diváci, kteří si budou muset pořídit nové televizory nebo set-top-boxy s tunery DVB-T2. Vydělají na tom nejen výrobci a prodejci, ale také státní rozpočet.

28,2E: RT HD a NHK World HD v DVB-S2

Operátor britské satelitní pay-tv služby Sky UK provedl změnu na jednom z transpondérů satelitu Astra 2G. Multiplex s HD programy byl překlopen z DVB-S do DVB-S2. Změna se dotkla i programů NHK World a RT HD, které v tomto muxu vysílají FTA.

Sky Deutschland překlopil TP do DVB-S2

V noci na 18.11.2015 provedl operátor německé satelitní pay-tv platformy Sky Deutschland změnu v distribuci svých programů. Téměř všechny DVB-S multiplexy byly překlopeny do DVB-S2 a SD programy jsou nyní ve formátu MPEG-4 (H.264/AVC).

MinDig TV Extra sprístupnila aj tento mesiac dva programy dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T

Od 16. až do 30. novembra 2015 budú sprístupnené programy Da Vinci Learning a Viasat 3 dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T. Štandardne sú pritom kódované systémom Conax a k dispozícii... Viac…

Chystá Skylink expanzi do terestriky? Testy kódovaného DVB-T v Praze to naznačují

[Prémiový obsah] Experiment v pražské Regionální síti 4 může být přípravou na multiplatformní éru Skylinku. „Nynější velká nabídka bezplatných programů v DVB-T nemůže trvat věčně,“ říká Jaromír Glisník.

Prima MAX s promo smyčkou v DVB-T. Na Budějovicku a Ostravsku bude později

Společnost FTV Prima dnes spustila demo smyčku Prima MAX v pozemním multiplexu 3. Diváci DVB-T mohou stanici přijímat po celé republice s výjimkou regionů Ostravsko a Budějovicko.

Skylink testuje v Česku spolu s PDTV vysielanie kódovaných programov cez DVB-T

Prevádzkovateľ satelitnej platformy Skylink a česká spoločnosť Prague Digital TV (PDTV), prevádzkovateľ českého Regionálneho multiplexu 4, sa dohodli na zahájení technických testov kódovaných programov prostredníctvom DVB-T. Cieľom testovacieho …

Skylink testuje kódování v DVB-T ve spolupráci s PDTV

Operátor největší tuzemské satelitní platformy Skylink ve spolupráci se společností Prague Digital TV (PDTV) spouští technické testy distribuce kódovaných televizních programů v DVB-T.

Skylink testuje pay-tv v DVB-T ve spolupráci s PDTV

Operátor největší tuzemské satelitní platformy Skylink ve spolupráci se společností Prague Digital TV (PDTV) spouští technické testy placené televize v DVB-T.

Po přechodu do jiného multiplexu se nám zhorší pokrytí DVB-T, přiznává televize V1 [aktualita]

Nově bude možné Východočeskou televizi naladit v okruhu zhruba 30 kilometrů v okolí krajských měst,“ informoval v tiskové zprávě provozovatel stanice.

Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

[Prémiový obsah] Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2.

Regionální sítě DVB-T nemusí skončit v roce 2017, hraje se o jejich prodloužení. Na jak dlouho?

[Prémiový obsah] Životnost regionálních multiplexů pro zemské digitální televizní vysílání by se fakticky mohla srovnat s celoplošnými sítěmi DVB-T, které naopak skončí dříve. Vzniká poměrně jasný plán.

Lokálny DVB-T multiplex v Čadci vysiela na novom kanáli

Prevádzkovateľ lokálnych DVB-T vysielačov, spoločnosť AVIS, zmenil vysielací kanál miestneho multiplexu v Čadci z 56. na 25. kanál (506 MHz). Diváci, ktorí chcú prijímať programy aj naďalej z tohto lokálneho... Viac…

Sencor SLE 43F57TCS: hledáte levný televizor s DVB-T2 a HEVC? Tady je a vůbec není špatný

Jednoduchý, levný a rozměrný televizor od značky, která je považována za „malou“. Pravda. Přišla ale i s televizorem s Androidem a nyní i s H.265.

Na Ostravsku se Primy Max v DVB-T dočkají až v únoru, tři měsíce po jejím startu [aktualita]

Regionální pozice v multiplexu 3 na Ostravsku bude do konce ledna 2016 obsazena tamní televizí Polar. Prima nechce během tohoto přechodného období vysílat na náhradním kanálu.

Nové programy v maďarskom DVB-T, Nickelodeon dočasne nekódovane

Maďarská terestriálna platforma MinDigTV Extra vyradila z ponuky od 1. novembra 2015 päť televíznych programov Minimax, Sport1, Sport2, Hatoscsatorna a History. Všetky boli súčasťou plateného balíčka a vysielanie bolo kódované... Viac…

Operátoři zemských DVB-T sítí změnili od listopadu identifikaci dvou kanálů [aktualita]

Změna druhého označení programu z Fajnrock TV na Slušnej kanál souvisí s rebrandingem (proměnou) této stanice, jejíž tváří je například moderátor Pavel Anděl.

Přehled televizorů s tunery DVB-T2/S2 a kodekem HEVC na českém trhu

[Prémiový obsah] Naposledy, a vlastně i poprvé, jsme se na ně podívali v lednu. Od té doby se situace změnila a příští rok se má změnit ještě více. T2 je za rohem.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy [aktualita]

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy [aktualita]

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.

Jak ČTÚ plánuje kmitočty pro budoucí sítě DVB-T2 v Česku? Motorem je Německo

[Prémiový obsah] Němci potřebují kvůli plánovanému přechodu na DVB-T2 do roku 2019 co nejrychleji vyřešit mezinárodní koordinaci kmitočtů se svými sousedy. Česko nevyjímaje.

Kanál Prima MAX získal licenciu, vysielať môže v DVB-T aj na satelite

Český mediálny regulátor udelil spoločnosti FTV Prima licenciu pre nový televízny kanál Prima MAX. Licencia je platná na 12 rokov a platí pre terestriálne, satelitné a internetové vysielanie. V poradí... Viac…

Jak ČTÚ plánuje kmitočty pro budoucí sítě DVB-T2 v Česku? Motorem je Německo

[Prémiový obsah] Němci potřebují kvůli plánovanému přechodu na DVB-T2 do roku 2019 co nejrychleji vyřešit mezinárodní koordinaci kmitočtů se svými sousedy. Česko nevyjímaje.

Prima Max získala licenci pro DVB-T i satelit, vysílat bude minimálně 15 hodin [aktualita] 2e9

Do konce letošního roku chystá Prima spuštění celkem dvou nových stanic, kromě Prima Max má jít o Primu Comedy Central. Oba programy mají být dostupné pozemní cestou.

Hudobná televízia Sláger dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T

Popri stanici Story4, ktorá vysiela dočasne nekódovane v Maďarsku prostredníctvom DVB-T vysielačov, od 1. októbra až do 2. novembra 2015, je možné prijímať od pondelka 19. októbra voľne aj hudobný... Viac…

Chystané dva kanály Primy přebily plány se spouštěním DVB-T2 v Česku

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt konference Radiokomunikace 2015 a klíčové informace o budoucnosti pozemního vysílání v ČR, dva chystané kanály Primy by byly top událostí týdne.

Spuštění DVB-T2 v Německu se blíží, operátor začal připravovat vysílače [aktualita]

Pilotní provoz technologie DVB-T2 v oblasti Berlín-Braniborsko bude zahájen na začátku léta 2016. V prvním čtvrtletí roku 2017 bude divákům dostupných okolo 40 až 45 kanálů.

Češi si musí do šesti let vyměnit televize, od roku 2021 se zřejmě neobejdou bez tuneru DVB-T2

[Prémiový obsah] Už v příštím roce by měly odstartovat dva přechodné televizní multiplexy v novém vysílacím standardu DVB-T2, celkem jich chce mít Česká republika šest. Sítě DVB-T postupně vypne.

Budování sítí DVB-T2 v Česku začne v roce 2016, dokončeny mají být do roku 2021 [aktualita]

Stát zatím nemá jasno ohledně termínu vypínání stávajících multiplexů DVB-T, řekl na dnešní konferenci Radiokomunikace v Pardubicích Vilém Veselý z ministerstva průmyslu a obchodu.

4230 hlášení na zarušení DVB-T sítěmi LTE, oprávněných jen 176

Rada Českého telekomunikačního úřadu byla informována o stavu řešení stížností na rušení signálu terestrického televizního vysílání DVB-T sítěmi LTE. Za rok a půl od spuštění prvních základnových stanic ČTÚ přijal 4 230 hlášení.

ČTÚ uklidňuje veřejnost: obavy operátorů DVB-T se kvůli výstavbě LTE nenaplňují [aktualita]

„Za rok a půl od spuštění prvních základnových stanic ČTÚ přijal 4230 hlášení, ke konci září přitom bylo v provozu již 6082 základnových stanic pro sítě LTE,“ informoval mluvčí úřadu.

Prima oficiálně potvrdila vypnutí svých HD kanálů v pražském DVB-T [aktualita]

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější. Jsou totiž přenášeny v kompresi MPEG-4/AVC.

Kdy nasadí Barrandov Plus HbbTV? Otázka zaskočila i distributora stanice v DVB-T [aktualita]

O plánech nasadit technologii HbbTV, která v sobě spojuje svět klasické televize a internetu, právě ke kanálu Barrandov Plus mluvil v dubnovém rozhovoru pro Týden.cz šéf Radiokomunikací.

Prima následuje Novu, Pražanům vypnula kanály s vysokým rozlišením v DVB-T [aktualita]

Obě velké komerční televizní skupiny tak nyní soustřeďují své programy ve vysokém rozlišení na placenou distribuci – satelit a kabelové sítě.

Story4 a AXN dočasne nekódovane v maďarskom DVB-T, pripravujú sa zmeny v ponuke

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra pripravila opäť pre všetkých divákov, ktorí majú možnosť sledovať programy cez anténu, darček v podobe nekódovaného vysielania. Tentokrát si môžu diváci vychutnať voľné vysielanie... Viac…

28,2E: NHK World HD v DVB-S2 multiplexu

Mezinárodní kanál japonského veřejnoprávního vysílatele NHK zahájil technické testy v DVB-S2 multiplexu na satelitu Astra 2G. Znamená to, že stanice zřejmě již brzy ukončí stávající distribuci NHK World HD v DVB-S multiplexu.

Velké změny v Polsku: Cyfrowy Polsat a nc+ překlápí TP do DVB-S2

Polské satelitní placené televize Cyfrowy Polsat a nc+ dnes provádějí značné změny na transpondérech. Jejich cílem je překlopení některých transpondérů do DVB-S2 a ukončení SD verzí některých stanic.

Regionálnítelevize CZ a TV Noe ukončily paralelní distribuci v DVB-T pro Prahu [aktualita]

Součástí multiplexu pro Prahu a střední Čechy tak nadále v tuto chvíli zůstávají stanice Praha TV, Retro Music TV, KinoSvět, TV Regina, Harmonie TV a Fajnrock TV – Slušnej kanál.

Měsíc do světové radiokomunikační konference WRC 2015 v Ženevě: rozhodne o osudu DVB-T?

[Prémiový obsah] Už za měsíc začíná ve Švýcarsku velká plánovací konference národních regulátorů rádiového spektra, na které by měla padnout rozhodnutí o budoucnosti terestrické televize.

nc+ překlopí 2 muxy do DVB-S2, změny čekají i diváky TNK

Zatímco diváci v Česku čekají na start Nové Digi TV CZ k 1.10.2015. Ke stejnému termínu dojde k významným změnám i na polském trhu. Platforma nc+ překlopí dva muxy do DVB-S2 a z toho důvodu se změny dotknou klientů platformy TNK (Televize na kartě).

Sky Deutschland zahájila migraci do DVB-S2

Operátor německé pay-tv platformy Sky Deutschland provádí první kroky v migraci SD programů do úsporného formátu MPEG-4. První SD stanice zahájily vysílání v DVB-S2 multiplexu.

Alma 2550 T HD: přijímač DVB-T s podporou příjmu v normách SD i HD (MPEG2/MPEG4 H.264)

Potřebujete-li levný, jednoduchý a kvalitní přijímač pro pozemní vysílání, který má i velice citlivý tuner, je určen právě pro vás.

Maďarsko: Da Vinci Learning vysiela nekódovane v DVB-T

Od dnes 21. septembra až do 5. októbra 2015 je možné prijímať program Da Vinci Learning dočasne nekódovane (FTA) prostredníctvom DVB-T vysielačov (multiplex B) u našich južných susedov v Maďarsku.... Viac…

VU+ USB Turbo tuner - externí DVB-T/T2 tuner od firmy Marusys

Výrobce satelitních přijímačů VU+ korejská firma Marusys uvedla před nedávnem na trh zajímavý doplněk pro satelitní přijímače VU+. Jedná se o externí DVB-T/T2 tuner, který je možné připojit ke všem přijímačům z portfolia VU+ přes rozhraní USB2.0.

Celoplošné multiplexy DVB-T jsou beznadějně plné. Televize je „zabetonovaly“ kvůli konkurenci

[Prémiový obsah] Volných míst se už nedostává ani ve větších regionálních sítích, televizní skupiny si rozebraly většinu volných míst, aby zabránily vstupu další konkurence a rozmělnění sledovanosti.

23,5E: Nova Sport 1, Nova Cinema a TV Fanda pokračují v DVB-S/SD

Česká komerční vysílací skupina Nova neukončí distribuci svých MPEG-2/SD programů u operátora Media Broadcast na satelitu Astra 3B (23,5°E) na konci tohoto měsíce. Vysílání bude zde pokračovat i v dalším období.

Na Jihlavsku odstartovala regionální televize i-Vysočina.cz, je v DVB-T i kabelu [aktualita]

Diváci nový program naladí na kanálu 57 z vysílače Hosov, odkud vysílá Regionální síť 11. Provozovatel stanice, společnost Via Press, slibuje regionální vysílání 24 hodin denně.

Konec DVB-S/SD stanic Nova Sport, TV Fanda a Nova Cinema na 23,5E?

Některé programy skupiny Nova by měly již na konci tohoto měsíce ukončit na satelitu Astra 3B svoji distribuci v klasickém SD rozlišení. Vypnutí SD se má týkat stanic Nova Cinema, Nova Sport 1 a TV Fanda.

CryptoBox MeTrio - kvalitní měřicí přístroj pro DVB-T2, S2, C2

CryptoBox MeTrio umožňuje měření satelitního, kabelového a pozemního digitálního vysílání v normách DVB-S/S2, DVB-C/C2 a DVB-T/T2. Přístroj má velmi pěkný 5 palcový TFT LCD display, který nám zobrazuje všechny důležité parametry digitálního vysílání.

Ericsson a Intelsat testují HD distribuci v HDR a DVB-S2X

Ericsson ve spolupráci s globálním satelitním operátorem Intelsat jako první na světě testují HD distribuci v HDR (High Dynamic Range) do RAI centra v Amsterdamu v Nizozemí.

Překlopení Sky Germany do DVB-S2 v noci na 18.11.

Německou satelitní placenou televize Sky Deutschland čekají letos na podzim technické změny. Operátor překlopí své DVB-S multiplexy do DVB-S2. Pro sledování programové nabídky provozovatele tak bude nutný modernější set top box s podporou DVB-S2 a MPEG-4.

nc+ k 1.10. překlopí dva TP do DVB-S2

Operátor polské pay-tv služby nc+ (Eutelsat Hot Bird, 13°E) chystá na 1.10.2015 velké změny v distribuci svých programů. K 1. říjnu budou dva DVB-S multiplexy překlopeny do DVB-S2. Některé stanice změní frekvenci a přejdou do MPEG-4.

Německo zahájilo informační kampaň k přechodu na DVB-T2. Do čtyř let vypne DVB-T [aktualita]

„Něco je ve vzduchu,“ praví ústřední slogan kampaně, již spouští operátor pozemních vysílacích sítí Media Broadcast. Slibuje 40 až 45 televizních kanálů v HD kvalitě.

15.9.2015 startuje Rai Sport 1 HD. Změny v DVB-T v Itálii

Některé tématické kanály italského veřejnoprávního vysílatele RAI začaly informovat o chystaných změnách, které proběhnou k 14.9.2015. Změny se týkají divákům digitálního pozemního vysílání v Itálii.

AVIS preladí viaceré lokálne DVB-T multiplexy, v Banskej Bystrici už dnes

Telekomunikačný operátor AVIS, ktorý prevádzkuje už takmer dvadsať miestnych DVB-T vysielačov po celom Slovensku, pripravuje prelaďovanie niekoľkých z nich. Podľa našich informácií, sa bude jednať o DVB-T vysielače, ktoré vysielajú... Viac…

AXN na dva týždne nekódovane v maďarskom DVB-T

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra pripravila opäť po krátkej letnej prestávke pre všetkých divákov, ktorí prijímajú televízne programy prostredníctvom antény, ďalšie voľné vysielanie vybranej stanice. Tentokrát je možné prijímať... Viac…

Televize Dajto je opět dostupná na klasickou anténu v DVB-T

Slovenskou komerční stanici Dajto je opět možné sledovat prostřednictvím digitálního pozemního vysílání na Slovensku. Stanice se objevila v prvním slovenském DVB-T multiplexu.

Dajto od dnes nečakane opäť v DVB-T

Od dnes 1. septembra 2015 je možné opäť naladiť televíziu Dajto prostredníctvom terestriálnych DVB-T vysielačov po celom Slovensku. Televízia vysiela v 1. multiplexe v kompresnom formáte MPEG-2 a prijímať ju... Viac…

Ve slovenském DVB-T se nečekaně opět objevila stanice Dajto [aktualita]

DOPLNĚNO – „Jelikož jsme vysílání obohatili o řadu atraktivních sportovních přenosů a filmů, chceme co největšímu počtu diváků umožnit jejich sledování,“ řekl šéf skupiny Markíza.

Barrandov Muzika odštartuje 5. septembra, bude v českom DVB-T a na satelite ASTRA 3B (23,5°E)

Nový hudobný kanál Barrandov Muzika spustí svoje vysielanie v sobotu 5. septembra 2015 o 10:00. Vo vysielaní sa zameria na rozmanité hudobné žánre vrátane ľudovej či country hudby. Šírenie TV... Viac…

Barrandov Muzika získala licence, vysílat bude v DVB-T i na satelitu [aktualita]

Satelitní licence byla udělena na dobu dvanácti let a signál má být určen výhradně pro diváky v České republice. Stejný stav platí i pro pozemní distribuci.

České Radiokomunikace aktualizovaly mapu páteřních vysílačů pro DVB-T [aktualita]

UVNITŘ MAPA – Operátor provozuje s výjimkou multiplexu 4 všechny celoplošné digitální televizní sítě v České republice. Technicky zajišťuje i DVB-T šíření programů České televize.

Slovenskou Fortuna ligu bude možné sledovat v Česku i díky DVB-T [aktualita]

„Začínáme šlágrem šestého kola mezi Slovanem Bratislava – Spartakem Trnava,“ prozradilo programové oddělení televize Slovak Sport, která je i součástí nabídek kabelových operátorů.

V Severním Porýní-Vestfálsku začnou se zpožděním testy technologie DVB-T2 [aktualita]

Technickým realizátorem testů bude společnost Media Broadcast, dobře známá i v České republice, a tamní veřejnoprávní televize WDR. Počítá se i se šířením komerčních stanic.

WDR spouští HD vysílání v DVB-T2

WDR ve spolupráci se společností Media Broadcast zahájí 18.8.2015 v Severním Porýní-Vestfálsku (Německo) technické testy distribuce programů ve vysokém rozlišení v novém vysílacím standardu DVB-T2.

České Radiokomunikace testují v DVB-T2 experimentu dvě verze ČT Sport HD [aktualita]

Verze kanálu ČT Sport HD s koncovkou AVC nahradila v multiplexu programovou pozici „T2 HEVC UHD“. Operátor tak aktuálně nešíří ve svém testovacím multiplexu Ultra HD obsah.

Barrandov Muzika žádá RRTV o licenci, chce být v DVB-T i na satelitu [aktualita]

Nová televize má být přímým konkurentem stanice Šlágr TV. Na rozdíl od ní má však ambice oslovit i mladší publikum. Na projektu se podílí kromě Jaromíra Soukupa i Peter Nuňéz.

AB CryptoBox MeTrio – multifunkčný merací prístroj DVB-S2/T2/C2 [video]

Portfólio značky AB Cryptobox sa rozšírilo už aj o meracie prístroje. Medzi prvými takýmito zariadeniami je AB CryptoBox MeTrio, ktorý som osobne už mal možnosť testovať niekoľko dní a to... Viac…

Českokrumlovská televize CKTV získala licenci pro pozemní vysílání DVB-T [aktualita]

„Jsme vaše domácí televize, která se vždy snaží zachytit to nejzajímavější v celém Českokrumlovském regionu,“ hovoří o svém vysílání jihočeská CKTV.

Dreambox plánuje uviesť na trh nový duálny plug & play tuner DVB-S2

Výrobca populárnych satelitných prijímačov Dreambox, ktoré pracujú pod systémom linux, pripravuje v krátkej dobe uviesť na trh nové duálne tunery DVB-S2 typu plug & play. Termín spustenia predaja nie je... Viac…

Spartak TV HD už aj v levickom lokálnom DVB-T multiplexe

Trnavskú športovú televíziu Spartak TV vo vysokom rozlíšení môžu sledovať cez anténu už aj diváci v Leviciach a v blízkom okolí. Telekomunikačný operátor AVIS ju dnes pridal do svojho lokálneho... Viac…

Nová digitální DVB-T2 platforma na Ukrajině

Na neuznaných oblastí Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky, které patří Ukrajině, se již řadu měsíců vysílá digitální pozemní televize ve standardu DVB-T2 s úplně jinou programovou nabídkou.

Regionalnitele­vize.cz usiluje o vstup do DVB-T multiplexu Radiokomunikací [aktualita]

Eva Stejskalová, ředitelka regionalnitelevize.cz nechtěla otázku možného vstupu do multiplexu Českých Radiokomunikací příliš komentovat, nicméně jednání s operátorem potvrdila.

TeleSystem TS6800 T2 HEVC: jeden z prvních opravdu fungujících přijímačů pro DVB-T2 HEVC

Už je to tady, začíná souboj výrobců, který z nich dříve přijde s dobře vybaveným přijímačem za rozumnou cenu a který bude dobře konkurovat na trhu.

Na programovej pozícii STV HD v DVB-T opäť už len Jednotka HD

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ukončila dočasné šírenie programu Dvojka HD v rámci tretieho terestriálneho multiplexu na programovej pozícii STV HD. Aktuálne je tak opäť divákom, ktorí prijímajú programy prostredníctvom... Viac…

Towercom testuje na satelite Astra 3B TV LUX z DVB-S2 transpondéra

Towercom dnes spustil na jednom zo svojich prenajatých transpondérov na satelite Astra 3B (23,5°E), z ktorého okrem iných vysielajú aj HD programy Jednotka a Dvojka, nový test kanál na ktorom... Viac…

TV Lux testuje v DVB-S2 na 23,5E

Společnost Towercom provedla v pátek 24.7.2015 technické testy distribuce programu TV Lux v DVB-S2 multiplexu.

Petr Formánek: Po přechodu na DVB-T2 by mohly zůstat menší multiplexy DVB-T pro regiony

[Prémiový obsah] „Souběh vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2 by neměl trvat déle než půl roku,“ míní manažer pražské Regionální sítě 4. „Nesmí diváky vyhnat od pozemního vysílání,“ dodává.

Odštartoval M4 Sport, na satelite aj v DVB-T

Maďarský verejnoprávny vysielateľ MTVA spustil dnes 18. júla nový športový program s názvom M4 Sport. Dostupný je divákom u vybraných maďarských káblových, satelitných (DIGI TV, T-Home, AustriaSat Magyarország, UPC Direct)... Viac…

V listopadu proběhne migrace Sky Deutschland do DVB-S2

Další poskytovatel placené televize se chystá provést migraci programů a služeb do DVB-S2. Provozovatel německé pay-tv potvrdil, že ještě letos - pravděpodobně v listopadu - překlopí DVB-S multiplexy do DVB-S2.

Telesystem představil v Itálii DVB-T2 box s HEVC

Společnost Telesystem představila na italském trhu třetí generaci set top boxu pro DTT (digitální terestrickou televizi), založenou na standardu DVB-T2 a vybavený nejnovější video kompresním kodekem HEVC.

Poliaci testujú v DVB-T nový kodek H.265/HEVC

Poľská mediálna skupina TVN spustila dnes 15. júla 2015 testovacie vysielanie s novým kodekom H.265/HEVC v rámci pozemného terestriálneho vysielania (DVB-T). Testy sú dostupné divákom vo Varšave na 53. kanáli... Viac…

V Česku čoraz viac domácností prijíma programy výhradne cez DVB-T

Televízne vysielanie šírené zadarmo prostredníctvom pozemných DVB-T vysielačov je v Česku čoraz populárnejšie a atraktívnejšie. Ukázal to prieskum Digimonitor, ktorý pre České Rádiokomunikácie vypracovala agentúra Mr.Think v rámci online panelu... Viac…

Martin Gebauer: České Radiokomunikace jsou ochotny opustit DVB-T před vypršením platnosti kmitočtů

[Prémiový obsah] „Stát by ale musel garantovat kompenzaci v podobě sítí DVB-T2 a zajištění přechodu,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel Českých Radiokomunikací. „Jsme připraveni o tom diskutovat.“

13E: Pervyj kanal nečekaně skončil v DVB-S2

Ruská veřejnoprávní televize Pervyj kanal ukončila nekódované vysílání do Evropy v novém DVB-S2 multiplexu. Program je dostupný divákům z pozice 13°E i nadále na původních parametrech v DVB-S.

Vypínání DVB-T před rokem 2024? Nepřipadá v úvahu, slíbilo ministerstvo televizím

[Prémiový obsah] Oficiální postoj České republiky k uvolňování pásma 700 MHz pro potřeby mobilních operátorů bude nakonec zřejmě výhodnější pro televize, i když to tak dlouho nevypadalo.

Dvojka HD dočasne v DVB-T, kvôli Tour de France

Vysielanie populárnych cyklistických pretekov Tour de France si môžu aj tento rok pozrieť diváci na Slovensku v HD kvalite cez anténu vďaka RTVS. Verejnoprávny vysielateľ totiž sprístupnil program Dvojka HD... Viac…

Polská TVP otestuje 4K vysílání v DVB-T2 i na internetu

V pátek 3. července 2015 spustí polská veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2 v rozlišení Ultra HD 4K s kompresí HEVC.

Veľké presuny v maďarskom DVB-T, je potrebné vyhľadať programy nanovo

Dnes presne podľa plánov dochádzalo v čase od 9:00 do 12:00 k postupným presunom televíznych programov v maďarských celoplošných DVB-T multiplexoch kvôli pridaniu nového programu M4 Sport HD do verejnoprávneho... Viac…

Maďari ukončili šírenie verejnoprávnych programov v DVB-S na satelite Eutelsat 9A, testujú M4 Sport

Maďarský verejnoprávny vysielateľ (MTVA) ukončil 30. júna 2015 distribúciu svojich televíznych programov M1, M2, Duna a Duna World v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-2) v norme DVB-S na družici Eutelsat 9A (9°E).... Viac…

AVIS spustil nový lokálny DVB-T vysielač v Liptovskom Mikuláši

AVIS potvrdzuje svoje vedúce postavenie v oblasti prevádzkovateľov lokálnych DVB-T vysielačov. V pondelok 29. júna 2015 spustil v rámci Slovenska už svoj v poradí osemnásty miestny DVB-T vysielač. Nachádza sa... Viac…

TBS 5220 miniaturní USB tuner pro příjem DVB-T2/T/C

Tento tuner není sice na trhu žádnou horkou novinkou, krátce jsem se o něm zmínil na webu parabola.cz. Předpokládám, že mnoho čtenářů ještě neví, že u TBS se vůbec něco takového vyrábí.

Polská nc+ přechází na DVB-S2/MPEG-4

Polská satelitní pay-tv platforma nc+ se chystá ukončit souběžné šíření programů ve standardech DVB-S a DVB-S2. Od října letošního roku budou všechny programy nc+ šířeny už jen v DVB-S2.

Maďarský M4 Sport v HD kvalite bude aj v DVB-T, pripravujú sa presuny kanálov

Nový športový program M4 Sport maďarského verejnoprávneho vysielateľa (MTVA) budú môcť naši južní susedia naladiť aj prostredníctvom DVB-T a dokonca vo vysokom rozlíšení (HD). Stanica rozšíri ponuku celoplošného multiplexu A... Viac…

Prima: úvahy o odejmutí pásma 700 MHz jsou předčasné, je třeba řešit DVB-T2 [aktualita]

Další česká komerční televize okomentovala vládou schválenou Strategii správy rádiového spektra. Požaduje urychlené jednání o přechodných kmitočtech pro sítě DVB-T2.


Listopad 2015

« | »

Po Út St Čt So Ne
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
DigiMedia.cz | Portál o zdraví.cz | Devlogy.cz